Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Martwa XZ`tka

martwa xztka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 7 postów
  • Telefon:Xperia XZ
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 07 luty 2019 - 03:18

Witam, dostalem wczoraj swoja xperie i jako ze to telefon dlugo nie uzywany, to zaczely mi sie wgrywac aktualizacje, wiec postanowilem, zamiast recznie potwierdzac, wgrac najnowsza wersje.

Znalazlem poradnik... i zaczalem zabawe z flashtoolem, a teraz mam cegle nie telefon. Probowalem wielu metod, kilku wersji romow i kilka wersji flashtoola. Nie idzie tego zrobic. Jestem zdesperowany, prosze o pomoc. Raz mam blad z modem, innym razem wysypuje sie przy system, a najczesciej to wyskakuje info zebym wlaczyl debugowanie i nieznane zrodla...
Wlacza sie, ale mam logo sony ktore miga... Blagam niech mi ktos chociaz sprobuje pomoc...

Użytkownik Libron edytował ten post 07 luty 2019 - 03:31

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1207
  • 10199 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:Oxygen OS 9.5.8
  • Kernel:Stock

Napisano 07 luty 2019 - 10:07

Jeżeli flashtool współpracował jeszcze z modelem XZ to najpewniej najnowsza wersja a co do wgrywania to zaznacz wszystkie opcje pod wipe. Tak to się zrobił miszmasz. Jeżeli nadal nic to są też inne programy jak np newflasher (o ile flashtool rzeczywiście nie wspiera XZ).

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2019 - 11:57

Tak jak wspomnialem, probowalem kilku wersji w tym najnowszej flashtoola, zaznaczam wszystko w wipe, ale to i tak nic nie daje, pobieralem kilka romow, tych z tego programu we flashtoolu i kilka z forum, nawet ostatnia wersje jaka mialem chcialem wgrac, ale zawsze jest to samo, wysypuje sie jak nie modem to kernel, jak nie kernel to system. Co do wsparcia, to chyba flashtool obsluguje, bo telefon jest z 2016 a ten newflasher z tego co widzialem dla rocznikow 2017+
Probowalem tez xflasherem, ale tam to w ogole nic, niby sie wgrywa, konsola znika i dalej telefon martwy.

Edit. Newlesher dla urzadzen 2017, ale pomogl mi i tak, bo wydobylem dzieki niemu sterowniki i mimo ze mialem juz zainstalowane, udalo sie i wgrywanie jest na ukonczeniu. 

Temat do zamkniecia, telefon uruchomil sie normalnie, chociaz we flashtoolu na koniec i tak wyskoczylo o debugowaniu i nieznanych zrodlach, ale na szczescie wgralo sie bez problemow.

Użytkownik Libron edytował ten post 07 luty 2019 - 12:43

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10199 postów

Napisano 07 luty 2019 - 14:23

Debugowanie i nieznane źródła to nie jest błąd. Po prostu ten komunikat trzeba zignorować.

• 0

#5 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2019 - 14:54

Okey, tak czy inaczej na kompie widocznie za duzy syf, na laptopie poszlo i dziala, tyle ze mam inny problem... Dostalem telefon z wersja romu ORANGE na europe, nie bylo tam managera odciskow palca, po wgraniu nowego systemu tez go nie ma, telefon z tego co wiem byl w europie kupowany, wiec w czym problem?

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10199 postów

Napisano 07 luty 2019 - 15:10

Generalnie nie kojarzę, by był jakiś menadżer odcisku palca. Po prostu w ustawieniach ustawiasz w zabezpieczeniach (blokada ekranu). Nie ma tam tej opcji?

• 0

#7 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2019 - 15:21

wlasnie tam w opcjach blokady ekranu powinien byc "menadzer odciskow palca" zeby dodac palec i tyle wtedy blokada, ale pobralem aplikacje ktora mi powiedziala zdecydowanie "twoj telefon nie posiada czytnika" wiem ze xperie byly ograniczone w USA no ale moze to jakis blad oprogramowania?

• 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2085
  • 20783 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 07 luty 2019 - 17:26

99% uszkodzenie hardware. 1%, że reflash pomoże.

• 0

#9 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2019 - 17:31

mowisz hardware uszkodzony, ale w opcjach w ogole nie mam opcji zeby palec zeskanowac, to chyba bardziej software?

• 0

#10 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20783 postów

Napisano 07 luty 2019 - 17:51

System Android jest na tyle rozwinięty, że gdy wykryje brak podzespołu, aplikacji, czy opcji to usuwa wykorzystujące je funkcje, gdyż są wtedy zbędne (w sumie zauważyłem to tylko w Ustawieniach). Tutaj najwyraźniej do tego doszło.

• 0

#11 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2019 - 18:21

Czytalem na innym forum ze po aktualizacji tez tak znikalo, albo po serwisie. Sprzedajacy twierdzi ze kupil w UK telefon, ale poprzedni tez mial byc z UK a byl z Holadnii, wiec wszystko mozliwe, ze nawet z USA jest ten obecny, no nic. Obejde sie bez skanera.

• 0

#12 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20783 postów

Napisano 07 luty 2019 - 20:40

@Libron 

Spróbuj wgrać inny soft. Jeśli masz rację to nic Cię to nie kosztuje. Nawet w modelu na USA wgranie softu dla regionu lub operatora spoza USA przywracało działanie skanera. Z tym, że wgrywaj z pełnym Wipe - lepiej wszystkie dane wywalić, bo to i one mogą być problemem.

• 0

#13 OFFLINE Libron

Libron

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2019 - 22:01

Wgrywalem nowy rom juz trzy razy, po tym jak uceglilem telefon, raz wgralem Generic, a teraz mam z PLUSa jednak nic to nie dalo, no ale trudno, przezyje, wazne ze xperia ozyla i dziala.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: martwa, xztka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.