Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Problem z Bluetooth po ostatniej aktualizacji oprogramowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Jocker96

Jocker96

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 5 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Operator:Inny

Napisano 11 luty 2019 - 00:53

Witam wszystkich,

Po aktualizacji do najnowszego softu (52.0.A.3.163) moje słuchawki Bose SoundSport stały się praktycznie bezużyteczne. Muzyka zacina się co jakieś 10 sek na obu kanałach, a po takiej przycince przyspiesza. Bardzo irytująca sprawa biorąc pod uwagę że słuchawki te działały bez zarzutu przez ostanie 3 miesiące z xz3.

Po paru dniach testów udało mi się ustalić że problem dotyczy tylko urodzeń BT używających kodeku ACC (tak jak Bose) natomiast urządzenia z SBC i aptX działają normalnie.

Do tej pory próbowałem software repair, zmianę Bluetooth AVRCP w developer settings (oraz wszystkich innych dotyczących BT ustawień), reset ustawień sieciowych, czyszczenia danych i cache-u w aplikacji bluetooth...

Niestety nic nie pomogło…

Mam nadzieję że jakiś miły forumowicz pomoże mi z moim problemem

Alternatywnie mógłbym pokusić się o wgranie starego softu... Niestety tu też pojawia się problem, mianowicie potrzebował bym softu 52.0.A.3.163 na region Nordic, którego nigdzie nie mogę znaleźć.

Wszystkie sugestie mile widziane, z góry dziękuję

Radek.

Użytkownik Jocker96 edytował ten post 11 luty 2019 - 01:02

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1212
  • 10237 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:Oxygen OS Android 10
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 11 luty 2019 - 09:38

Czy pp aktualizacji robiłeś ustawienia fabryczne? Może spróbuj. Jakiś cień szansy jest, a co do softu, to czemu akurat Nordic?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE Jocker96

Jocker96

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2019 - 11:36

Nordic ponieważ mieszkam w skandynawii (Szwecji). Generalnie potrzebuje poprzedniego softu (52.0.A.3.126) i Tu na forum jest parę do wyboru. Domyslam sie, ze polskie wersje tj PLUS i ORANGE są brandowane,czyli odpada. Pozostaje jeszcze wersja ruska ale ta pewnie nie będzie miała języka szwedzkiego na którym mi zależy.

Ustawienia fabryczne testowalem juz, niestety lipa.

• 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 654
  • 5395 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 16 luty 2019 - 22:05

Nie ma konieczności wgrywania tego samego regionu, chyba że bardzo Ci na tym zależy. W praktyce różnicy między obecnym regionem a np. CE nie uświadczysz, albo będą one polegały na innych ikonach. 

Nie masz uzupełnionego profilu - podaj proszę jaki masz dokładnie wariant XZ3. H8416? Tak pobieżnie zerknąłem na regiony dla tego telefonu i nie mogłem znaleźć w ogóle takowego pod nazwą Nordic. Jakbyś podał nr SI według tego poradnika co linkuje, byłoby łatwiej poszukać. 

• 0

#5 OFFLINE Jocker96

Jocker96

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2019 - 05:27

Dziękuję za odpowiedź! 

Mam model h9436, i na ten konkretny tel. jest wersja softu nordic  

Nigdy nie bawiłem się we flaszowanie softów na Xperie i tak naprawdę nie wiem jaka jest różnica między moją wersja 'nordic' a np polską z Orange. Proszę podpowiedz mi.

Czy nie jest przypadkiem tak, że wersja Orange jest brandowana? 

Widziałem na XperiFirm że wyszedł już nowy soft 52.0.A.3.202, niestety narazie na inne regiony niż mój.  Mam nadzieję, że naprawili problem z Bluetoothem i flaszowanie nie będzie konieczne. Wysłałem do Sony supportu bug raport w zeszłym tygodniu. Ale w razie co dobrze byłoby się zaopatrzyć w wersję softu 52.0.A.3.126 która będzie dobrze działać na moim telefonie.

Załączone pliki

Użytkownik Jocker96 edytował ten post 17 luty 2019 - 05:36

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 654
  • 5395 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 17 luty 2019 - 17:18

Wgrywając oprogramowanie z nazwą operatora w nazwie faktycznie będziesz miał je z brandem. Ja zasugerowałem CE, czyli oprogramowanie przeznaczone dla centralnej części Europy - jest ono "czyste", bez śmieci i takowe możesz też wgrać. Różnicy w codziennym użytkowaniu widać nie będzie, a może słuchawki na najnowszym sofcie będą działać. Podział na regiony jest spowodowany z różnych względów - czasem ze względów prawnych, a także (tu domniemam) po to, by nie wszystkie miliony Xperii miały możliwość od razu pobrać aktualizacje i obciążyć serwery. Wersji 52.0.A.3.126 z Twoim CDA raczej nie znajdziesz, chyba że ktoś wcześniej pobrał i udostępnił. Ja również nie znalazłem. 

Co możesz zrobić:

1. Użyć Xperia Companion i skorzystać z opcji naprawiania. Program wgra Ci na nowo to co masz teraz, może pomóc, nie musi.

2. Wgrać na własną rękę firmware pod inny region, może być najnowszy, może być starszy (tyle, że nie ten co dokładnie miałeś).

Zarówno z jednym jak i z drugim punktem możemy pomóc, tylko musisz się zdecydować na coś na początek. 

• 0

#7 OFFLINE Jocker96

Jocker96

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 18 luty 2019 - 00:11

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Software repair już robiłem niestety bez skutku.

Wczoraj testowałem moje słuchawki na telefonie kolegi i wyżej opisany problem z zacinaniem się dźwięku jest również obecny.

Telefon kolegi to oneplus 6t, który został uaktulaniony do poziomu zabezpieczeń styczeń 2019. Problem z moją Xperia zaczął się właśnie po patchu z poziomem zabezpieczeń na styczeń soft 52.0.A.3.163.

Wygląda na to że to Google a nie Sony ponosi winne za problemy z dźwiękiem na urządzeniach Bluetooth korzystających z kodeku ACC. Ciekawe tylko czy najnowszy patch 52.0.A.3.202 rozwiązuje ten problem. Dzisiaj spróbuję wgrać ten soft na region CE i zobaczymy. Procedura nie jest chyba jakoś strasznie skomplikowana? O ile dobrze pamiętam poradnik jak tego dokonać jest Tu na forum.
  • 0

#8 OFFLINE Jocker96

Jocker96

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 19 luty 2019 - 23:49

Witam ponownie,

Po paru nieudanych próbach udało mi się wgrać soft 52.0.A.3.202 Ce na mój telefon. Najpierw próbowałem wgrać soft z ściągnięty z tego forum z działu firmware ale ta próba zakończyła się bootloop'em. Soft ściągnięty z XperiFirm wygrał się natomiast bez problemu.

Zauważyłem, że po rozpakowaniu paczki softu z działu firmware różnią się zawartością od swoich odpowiedników z XperiFirm, które to mają więcej plików.

Załączam screen gdzie po lewej jest ten sam soft z XperiFirm a po prewej z forum. Może jakiś miły forumowicz zechce wyjaśnić mi tą różnice albo co mam zrobić żeby softy znalezione tu na form działały na moim telefonie.
Zależy mi na sofcie 52.0.A.3.126, który jest na forum, i po którego wgraniu również dostaje bootloop'a.

Ps. Do wgrywania używałem newflasher 13.

Załączone pliki

Użytkownik Jocker96 edytował ten post 20 luty 2019 - 09:35

• 0

#9 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2089
  • 20935 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 21 luty 2019 - 23:13

Hmm, ciekawe. Jedyne czego brakuje to plików .ta, a te są (albo były) zbędne. Jednak jeśli chcesz to wykorzystaj te z nowszego softu (pobranego przez XperiFirm) i plików z naszego .ftf do stworzenia nowego.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.