Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia XA1 otrzymała wsparcie projektu ...

xperia otrzymała wsparcie projektu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE MAREK10747

MAREK10747

Niejedno już umie

• Reputacja: 7
  • 72 postów
  • Telefon:Xperia XA1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:HALF GSI
  • Kernel:CROSS V6
  • Operator:Premium Mobile

Napisano 11 luty 2019 - 22:38

Stało się !! Xperia XA1 otrzymała z mojej ręki wsparcie i upgrade nie oficjalnie do projektu treble !!

Póki co jest to wsparcie , które jest doraźne gdyż póki co kilka pierwszych obrazów z half gsi nie będzie wymagało skryptów .

Kolejne aktualizacja powyżej half gsi z oreo do pie będzie już wymagało skryptu , który zrobi re partycjonowanie xperii i niestety zmniejszy rozmiar partycji o 1gb na pliki vendor .

Jak zadziała skrypt :

Obraz half GSI > GSI

Co to znaczy :

Znaczy to bardzo prostą rzecz , a mianowicie to że obrazy half GSI jest tylko bazą dostosowującą obecne pliki do tego aby nie stracić danych później (mamy niestety szyfrowane partycje a to z myślą o nich jest) .

Po użyciu skryptu partycja data nie znika a jest działająca i odczytywalna !!

Mamy pełny obraz GSI , gdzie tylko musimy wgrać pół gigabitową paczkę z patchem do partycji takich jak vendor , system aby ruszył nasz android bez bugów . Paczka aktualizuje wszystkie pliki z firmware itp. do poprawnego działania .

Paczkę wgrywamy bo wgraniu świeżego androida 9.0 i cieszymy się nim , aktualizacje będę potem wchodzić bez problemu więc nie trzeba co aktualizacje wrzucać paczki przez twrp . Jedynym minusem jest upgrade np. do 9.1 bo wtedy musimy wgrać od nowa paczkę jeżeli wyjdą bugi , freezy itp. cuda i jajka z naszą xa1 .

Poniżej daje link do mojego tematu na XDA i zapraszam do testowania bardzo (jak na mnie) stabilnego obrazu systemu .

UWAGA: Należy wgrać całą paczkę a nie wybiórczo pliki , bo nie będzie obraz działał poprawnie a może uceglić cały telefon . Na dole dodaje moje małe pliki jak np. nowa partycja vendor od androida 9.0 która niebawem po aktualizacji do wsparcia treble będzie wymagana do uruchomienia pie i nowszych wersji androida .

Zezwalam na użycie moich plików takich jak vendor na zasadach jakie opisałem na XDA .

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, otrzymała, wsparcie, projektu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.