Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kiano Elegance 4.0 root

kiano elegance root

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE MAREK10747

MAREK10747

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 7
  • 75 postów
  • Telefon:Xperia XA1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:HALF GSI
  • Kernel:CROSS V6
  • Operator:Premium Mobile

Napisano 14 luty 2019 - 10:59

Siemka . W związku z projektem jaki uruchamiam dopadłem oto Kiano Elegance 4.0 aby robić na nim testy . Nie chodzi mi o to , aby testować coś u mnie na XA1 ciągle , ale aby robić coś co wiem że jak już odpali na czymś innym to leci na XDA .

I teraz nim telefon do mnie doleci , a zapewne będzie dziś to mam kilka pytań bo akurat takiego chińczyka w rękach nie miałem a chce mieć garść wiedzy :

1.Unlock bootloader

2.Root

3.Recovery

4.Magisk

Czy w/w są jakoś dostępne ???? Jeżeli tak , to przydały by się linki aby to zrobić . Planuje backup a potem testy zipów na innym urządzeniu oprócz XA1 .

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Czy ktoś coś wie/pomoże ????

PS. Wiem , że ten telefon to totalny paździerz , no ale na testy będzie ok . Grunt , że inna platforma niż MTK na testy tam jest :) .

Użytkownik MAREK10747 edytował ten post 14 luty 2019 - 11:01

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10614 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 14 luty 2019 - 12:26

Procesor Speadtrum i android powyżej 5.1 - chyba roota nie zrobisz a na resztę rzeczy bym w ogóle nie liczył ;p.

• 1

#3 OFFLINE MAREK10747

MAREK10747

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 75 postów

Napisano 14 luty 2019 - 20:04

Niby tak , ale trzeba mi roota na testy nowych patchy z XA1 na innym telefonie :D

Dodano: 14 luty 2019 - 21:04

Żadna apka , nawet komputer nie zrootował go . Jak zrobić roota ręcznie przez adb , mimo że niema cwm ani twrp tylko androidowy jest recovery jedynie . Mam problemy z jakimś certyfikatem czy podpisem , jak chce puścić przez sideload supersu .

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10614 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 14 luty 2019 - 22:31

Nie mogę się powstrzymać. "Programujesz" androida a nie wiesz o tym, że od 6.0 nie zrobisz roota (raczej) tymi badziewnymi programami. A 7.0 to inaczej jak przez recovery albo wgranie kernela itd to nie ma opcji. Magisk swoją drogą. Jeżeli szukałeś badziewfona to mając umiejętności i wiedzę developera powinieneś zdać sobie sprawę, że albo kupujesz coś sprawdzonego albo wcale. Speadtrum od 6.0 zrobił się zbyt uciążliwy. Przerabiałem to z tabletem z biedry i ze smartfonem. Odpuściłem sobie i dałem te urządzenia mamie. Skoro mi się nie przyda to jej służy jako tako. Dla nas (co mają pojęcie) kupowanie zdechlaka mija się z celem a zdechlaka z procesorem za dolara... Masochizm po całej linii.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#5 OFFLINE MAREK10747

MAREK10747

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 75 postów

Napisano 15 luty 2019 - 13:51

Nie mogę się powstrzymać. "Programujesz" androida a nie wiesz o tym, że od 6.0 nie zrobisz roota (raczej) tymi badziewnymi programami. A 7.0 to inaczej jak przez recovery albo wgranie kernela itd to nie ma opcji. Magisk swoją drogą. Jeżeli szukałeś badziewfona to mając umiejętności i wiedzę developera powinieneś zdać sobie sprawę, że albo kupujesz coś sprawdzonego albo wcale. Speadtrum od 6.0 zrobił się zbyt uciążliwy. Przerabiałem to z tabletem z biedry i ze smartfonem. Odpuściłem sobie i dałem te urządzenia mamie. Skoro mi się nie przyda to jej służy jako tako. Dla nas (co mają pojęcie) kupowanie zdechlaka mija się z celem a zdechlaka z procesorem za dolara... Masochizm po całej linii.

Da się zrobić do 7.1.1 , bo sam robiłem ale nie pamiętam co go zrobiło ... bez recovery .

Badziew miał miał być pod testy , które byłyby na czymś co jest nie wspierane aby jak się ucegli to szkoda żeby nie było .

Owszem jest uciążliwy , ale możliwy . Fakt , jestem masochistą :D

PS: Puściłem nowy rom na xda pod XA1 :D

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kiano, elegance, root

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.