Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Czy opłaca się kupić Z5?

Xperia Z5

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE k4rol

k4rol

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact
  • Android:Nie podano
  • Rom:6.0.1
  • Kernel:stock
  • Operator:Plus

Napisano 12 kwiecień 2019 - 23:37

Witam, zastanawiam się nad zakupem xperii Z5. Czy jest to opłacalne i czy lepiej zainteresować się nowszą xperia?

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 644
  • 5342 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Operator:Play

Napisano 13 kwiecień 2019 - 15:08

Wszystko jest kwestią ceny i potrzeb. Xperia Z5 to już bardzo stary model. Jeżeli zakupisz z 2 drugiej ręki to licz się ze słabą wydajnością baterii.Wsparcia już dla niego nie będzie.  

Dlaczego ten model? Na chwilę obecną widzę jedynie 2 powody aby się nim interesować: ograniczony budżet połączony z dobrą okazją albo sentyment. Parę lat temu co innego.

• 0

#3 OFFLINE k4rol

k4rol

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact
  • Android:Nie podano
  • Rom:6.0.1
  • Operator:Plus

Napisano 13 kwiecień 2019 - 20:11

Nową Z5 podobno da się kupić za 600zł, ale chodzi mi też o temperarury. Czy naprawde są one aż tak uciążliwe?
  • 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 644
  • 5342 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 14 kwiecień 2019 - 21:33

Można. Ale ja nie kupiłbym za tyle, lepiej kupić coś nowszego. Sam mam taki model jeszcze w domu, służył mi wiernie aż do momentu premiery XZ Premium. Potem używała go moja kobieta przez ponad rok. Teraz leży w domu. Telefon ten łapie większe temperatury, ale nie nazwałbym ich uciążliwymi (pod warunkiem, że dobra sztuka). To nie Z3. Jeżeli telefon jest w miarę niezaśmiecony to powinien działać ok, tak jest z moim. Nie będzie on oferował najlepszej wydajności. Jeżeli naściągasz wiele aplikacji, może irytować to, że z czasem zwolni. 

Z5 zacznie się grzać jak będziesz grać na nim w jakieś GTA przez dłuższą chwilę, albo wpadnie w jakiś task co wymusi na nim ciągłe użycie procesora na 100%. Nie uważam jednak by grzał się bardziej niż inne urządzenia ze Snapdragonem 810 tej generacji co w Z5.

• 0

#5 OFFLINE GryfTM

GryfTM

Nowicjusz

• 5 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:stock

Napisano 17 kwiecień 2019 - 08:23

Ja mam z5 compact. Mieści sie ponad 70 aplikacji. Grzanie nie przeszkadza. Jest wydajny.  :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.