Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

XPERIA 10 - Czy warto kupić? Opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 652
  • 5385 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 11 maj 2019 - 22:30

Dzień dobry. 

Rozpoczynam kolejny wątek w sprawie kolejnej Xperii. W tym temacie chciałbym, aby dzielić się swoimi wrażeniami na temat Xperii 10. 

Jako, że mam ten telefon przez jakiś czas, to zacznę. Telefon ma ciekawe proporcje ekranu, można go za to polubić, czytnik z boku, z wyglądu też jest niczego sobie. Najgorzej w moim odczuciu jest jednak z systemem. Urządzenie często zacina się, zwalnia, ogólnie jak dla mnie porażka. Zrozumiałbym, gdyby to była budżetowa Xperia L3, a tu L3 chodziła w moich rękach płynniej od tego czegos  :shok:  Xperia 10 jest droższa przecież, oczekiwać należy zatem więcej. Nie wiem, czy obecna wydajność to bolączka pierwszego softu, ale generalnie za te pieniądze nie polecam nikomu tego telefonu. Być może jestem nieobiektywny, ktoś powie, że może taka sztuka akurat mi się trafiła, ale z tego co rozmawiałem po znajomych, to mają podobne odczucia. 

Żeby jednak nie było - dawajcie znać proszę, tylko szczerze, jaki Wy macie odbiór tego modelu. Nie trzeba tego telefonu nawet mieć, może ktoś testował w jednym ze sklepów i chciałby coś napisać?

• 0

#2 ONLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 28
  • 143 postów
  • Telefon:Xperia 1 Dual
  • Operator:T-Mobile

Napisano 12 maj 2019 - 08:51

Trzymałem w dłoni w SC zanim była przypięta do alarmu co do wielkości nie mam zastrzeżeń dobrze leży w dłoni płynności działania nie sprawdzałem dokładnie, bo nie miałem zbytnio czasu. Ale z tego co mi wiadomo problemy z tym jakieś są to nie pierwsza taka opinia. Ja w każdym razie czekam na 1 :D

• 0

#3 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2086
  • 20873 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 12 maj 2019 - 17:31

Na ile się bawiłem 10 i Plusem to muszę powiedzieć, że to całkowicie różne urządzenia. 10 przypomina mi bardziej modele XA/XA1, gdzie 10 Plus to już X, czy XA2. Chodzi mi tu o to, że jednak Plus jest o wiele szybszy, choć procesor aż tak sprawniejszy przecież nie jest, a RAMu tylko trochę więcej...

• 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5385 postów

Napisano 12 maj 2019 - 21:30

Ale ja mam wrażenie że to nie jest tak że ten telefon ma za słabe bebechy tylko coś ewidentnie z systemem. Są momenty że działa dobrze, ale skoro w moim odczuciu L3, ktora na papierze jest dużo słabsza pozostawiła lepsze wrazenie, to cos jest nie tak.

Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2086
  • 20873 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 12 maj 2019 - 21:37

No może. Zobaczymy, bo jeśli tak jest to  na pewno da się to poprawić. Jeśli nie teraz na Pie to w przyszłości wraz z wyjściem Androida Q w pełnej krasie. Tylko i tak trzeba będzie najpewniej poczekać to Q1 2020 roku - tak, jak XA2 czekały na Pie...

• 0

#6 OFFLINE GryfTM

GryfTM

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 10 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:stock

Napisano 15 maj 2019 - 21:30

Używam go już od miesiąca a nadal mnie zaskakuje. Telefon dobrze leży w dłoni nawet u 10 latka wygoda jest! Jedyne co do niego mogę się przyczepić to bateria która starca na 2/3 dnia, ale to i tak lepszy wynik niż pół dnia z xperią z5c i dużo osób się przyczepa do gestów które można wyłączyć w ustawieniach. To by było na tyle

• 0

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5385 postów

Napisano 21 maj 2019 - 12:57

Używam go już od miesiąca a nadal mnie zaskakuje. Telefon dobrze leży w dłoni nawet u 10 latka wygoda jest! Jedyne co do niego mogę się przyczepić to bateria która starca na 2/3 dnia, ale to i tak lepszy wynik niż pół dnia z xperią z5c i dużo osób się przyczepa do gestów które można wyłączyć w ustawieniach. To by było na tyle

Kolego,

Dziękuje Ci za podzielenie się opinią! Cieszy fakt, ze komuś to urządzenie się podoba. Faktycznie jest poręczne, gesty można wyłączyć. Mam nadzieje ze będzie więcej zadowolonych :)
  • 1

#8 OFFLINE dream

dream

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Tablet S WiFi
  • Android:Nie podano

Napisano 25 maj 2019 - 13:15

Dzięki za opinię, z pewnością zastanowie się nad jej kupnem.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.