Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia 1 - Pierwsze wrażenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 27
  • 141 postów
  • Telefon:Xperia 1 Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 03 czerwiec 2019 - 13:50

Ktoś już otrzymał telefon, który zamówił? Jeśli tak to czekamy na jakieś szczegóły.

• 0

#2 OFFLINE Xeon1337

Xeon1337

Bywalec

• Reputacja: 6
  • 38 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:Stock 8.0.0
  • Kernel:4.4.78-perf+
  • Operator:Play

Napisano 08 czerwiec 2019 - 17:27

Mam. Korzystam od kilku dni. Co chcecie wiedzieć? :D

• 0

#3 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 09 czerwiec 2019 - 08:09

Gdzie kupiłeś? Jak wygląda bateria po całym dniu użytkowania? Najlepiej gdybyś wstawił ss z użycia baterii. Jak aparat?

• 0

#4 OFFLINE Xeon1337

Xeon1337

Bywalec

• 38 postów

Napisano 09 czerwiec 2019 - 10:42

Ja kupiłem w Sony Center kilka dni przed premierą. Jakiś tydzień temu.

Szczerze to z baterią powiem tak - ogromna poprawa. Mimo, że jest to "tylko" 3330mAh to jedynka trzyma mi około dnia na pełnym użytku. Ogromny postęp. Pogram, YT, WiFi, LTE, itd. i za bardzo nie muszę panikować, bo o matko 20%. Nawet 20% o godzinie 18 nie jest mi straszne, bo wiem, że dotrę o 21 do domu mając jeszcze aktywny telefon.

Co do aparatu .... CUDO. Robiłem zdjęcia w pełnej nocy nawet i Xperia 1 uchwyciła gwiazdy. Fakt - tryb manualny i ISO 64-100 i czas 30 s, ale jednak gdzie to było wcześniej? Nigdzie w żadnej Xperii. Aparat generalnie jest po prostu odjechany! Nawet na trybie AUTO robi taką robotę, że widać tutaj tą współpracę wszystkich działów. Sama app aparatu została zmieniona trochę i udoskonalona oraz wzbogacona o spore smaczki pod postacią wielu możliwości, jakie oferuje jedynka.

• 0

#5 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 649
  • 5383 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 10 czerwiec 2019 - 10:08

@Xeon1337, pokazuj fotki. 

• 0

#6 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 07:25

Jak on nie pokaże to ja się postaram w tym tygodniu coś wrzucić.

• 0

#7 OFFLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 55
  • 595 postów
  • Rom:47.2.A.10.80
  • Kernel:4.4.148-+

Napisano 12 czerwiec 2019 - 08:23

https://youtu.be/GLafRGFcjnw
  • 1

#8 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 09:01

Z pierwszych wrażeń w porównaniu do XZ3. Dosłownie pierwszych, bo nie mam etui i łącznie telefonu używałem z kartą sim jakieś 50-60 min. 

Po pierwsze większe prędkości na WiFi 2,4 GHz jak na XZ3 w tym samym czasie można było osiągnąć max 50 Mb/s tak Xperia 1 leci praktycznie cały czas z pełną przepustowością łącza.

Po drugie stablizacja obrazu w 4K nie jest za dobrze lepiej wypadała pod tym względem XZ3 w FullHD jak zwykle standardowo bardzo wysoki poziom.

Po trzecie czas pracy na baterii. Przy włączonym LTE i WiFi bateria zdecydowanie mniej się rozładowuje w XZ3 w tym samym przedziale naładowania baterii podczas takich czynności spada około 15% tutaj 8-9%. Więc jest progres. 

I z pierwszych wrażeń to byłoby na tyle. Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to zapraszam. Postaram się odpowiedzieć

• 2

#9 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5383 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 14:24

Zdjęcia wykonane telefonem zapodajcie :) Ale te w trudnych warunkach

• 0

#10 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:07

Postaram się ale kiedy nie wiem. Bardzo nie mam teraz czasu.

• 0

#11 OFFLINE Piotr Mitpio

Piotr Mitpio

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 3
  • 23 postów
  • Telefon:Xperia XZ3 Dual

Napisano 20 czerwiec 2019 - 08:49

Z pierwszych wrażeń w porównaniu do XZ3. Dosłownie pierwszych, bo nie mam etui i łącznie telefonu używałem z kartą sim jakieś 50-60 min. 

Po pierwsze większe prędkości na WiFi 2,4 GHz jak na XZ3 w tym samym czasie można było osiągnąć max 50 Mb/s tak Xperia 1 leci praktycznie cały czas z pełną przepustowością łącza.

Po drugie stablizacja obrazu w 4K nie jest za dobrze lepiej wypadała pod tym względem XZ3 w FullHD jak zwykle standardowo bardzo wysoki poziom.

Po trzecie czas pracy na baterii. Przy włączonym LTE i WiFi bateria zdecydowanie mniej się rozładowuje w XZ3 w tym samym przedziale naładowania baterii podczas takich czynności spada około 15% tutaj 8-9%. Więc jest progres. 

I z pierwszych wrażeń to byłoby na tyle. Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to zapraszam. Postaram się odpowiedzieć

Pytanie co do dźwięku z  zestawu głośnomówiącego że większość twierdzi inaczej to ja mam inne wrażenie ,gdy oglądam filmy na xz3 to jest w miarę ok, ale już jak mam powiadomienia z komunikatorów albo chce porozmawiać przez duo na wideokonferencji czy przez głośnomówiący w dajmy na to samochodzie podczas jazdy praktycznie nic nie słychać w sensie jest za cicho ,dźwięk jest ok ładny ale cichy . Po zainstalowaniu oddzielnego oprogramowania z Google play jest ok . Czy w jedynce jest to poprawione czy nadal sony olewa głośność na głośnikach,mam porównanie do LG G7 gdzie w głośnych warunkach jest naprawdę na 5 z plusem.

Użytkownik Piotr Mitpio edytował ten post 20 czerwiec 2019 - 08:58

• 0

#12 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 09:55

Znowu ten spamer, który wypisuje bzdury na różnych forach. Czekam od kilku tygodni na linki do forum XDA dotyczących problemów z głośnością XZ3 i dalej się nie mogę doczekać. A podobno według niego są takie. Ciekawe... 

Użytkownik piotrzet edytował ten post 20 czerwiec 2019 - 10:23

• 1

#13 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5383 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 16:38

Każdy ma swoje zdanie @piotrzet. Nie ma co od razu hejtować, może subiektywne odczucia @Piotr Mitpio są faktycznie inne. 

Co do Xperii 1, to mam ten telefon na kolejne 2 tygodnie. Mogę coś sprawdzić, przetestować i odpowiedzieć na pytania w razie potrzeb.

• 0

#14 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 17:29

@juggler,

Hejtować? Gdzie go hejtuję?

Co do subiektywnych odczuć takie można mieć w przypadku ekranu, jakości dzwięku, a nie jego głośności. Rozumiem, że jak złapie cię policja za przekroczenie prędkości to też się tłumaczysz, że według ciebie jechałeś wolno chodź prędkościomierz pokazywał 100 km/h? 

• 0

#15 OFFLINE Piotr Mitpio

Piotr Mitpio

Zaczyna się uczyć

• 23 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 07:40

Znowu ten spamer, który wypisuje bzdury na różnych forach. Czekam od kilku tygodni na linki do forum XDA dotyczących problemów z głośnością XZ3 i dalej się nie mogę doczekać. A podobno według niego są takie. Ciekawe...

Napisałe ci wyraźnie że jeśli chodzi o jakość dźwięku z xz3 to jest super na bardzo wysokim poziomie ale widzę że nie dociera do ciebie że mówiłem o poziomie głośności który jest zbyt niski by go używać na codzień w różnych trudnych warunkach środowiskowym tak jak np zestaw głośnomówiący w samochodzie jak np rozmowa w powiedzmy autobusie czy supermarkecie w aplikacji duo ,porównaj inne telefony na tym polu z Xperiami niestety sony odpadnie w przedbiegach ,mam teraz lg g7 gdzie może zdjęcia nie są na tym poziomie co w Xperi ale wszystko inne o niebo lepsze i ze smutkiem muszę na jakiś czas oddać pole innym markom tel czekając z ufnością że sony w końcu pójdzie po rozum do głowy.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Piotr Mitpio edytował ten post 10 lipiec 2019 - 07:42

• 0

#16 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:12

A co ja napisałem? Gdzie widzisz, że piszę coś o jakości, a nie głośności?  Najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Jakie znaczenie ma telefon w sensie jego głośność jak rozmawiasz przez zestaw głośnomówiący? Przecież to urządzenie emituje dźwięk, a nie telefon.

Miałeś wysłać mi te linki do XDA dotyczące problemów z głośnością w XZ3 do tej pory nie mogę się ich doczekać, a minęło już kilka ładnych tygodni. 

Użytkownik piotrzet edytował ten post 10 lipiec 2019 - 08:16

• 0

#17 OFFLINE Piotr Mitpio

Piotr Mitpio

Zaczyna się uczyć

• 23 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:14

A co ja napisałem? Gdzie widzisz, że piszę coś o jakości, a nie głośności? Najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Jakie znaczenie ma telefon w sensie jego głośność jak rozmawiasz przez zestaw głośnomówiący? Przecież to urządzenie emituje dźwięk, a nie telefon.
Miałeś wysłać mi te linki do XDA dotyczące problemów z głośnością w XZ3 do tej pory nie mogę się ich doczekać, a minęło już kilka ładnych tygodni.

Może tak przez zestaw w telefonie a nie zewnętrzny ale to trzeba rozumiec co ktoś pisze a nie ogarniać na pałe tak jak ty

• 0

#18 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Autor tematu
  • 141 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:27

No tak, bo ja jestem jasnowidzem :D

Zapomniałem.
A co z tymi linkami do XDA dotyczących problemów z głośnością w XZ3? Czekam na nie od kilku tygodni. Zresztą pewno nie tylko ja.

• 1

#19 OFFLINE Xeon1337

Xeon1337

Bywalec

• 38 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 18:32

Też czekam na linki.

Próbowałem to sprawdzić. Niestety nawet z pomocą wyszukiwarki nie idzie znaleźć tematów, czy też pojedynczych wpisów na ten temat :(

• 0

#20 OFFLINE Piotr Mitpio

Piotr Mitpio

Zaczyna się uczyć

• 23 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 19:18

Słuchajcie tak jak napisałem przynajmniej moja sonka ładnie grała ale cicho owszem znalazłem program do podgłosnienia który działa super na andku 8 na 9 w sumie też i daje ładnie rade ,ale to powoduje małe scięcia fona. Teraz jestem na lg g7 do którego nie ma jak się przyczepić ma wszystko co trzeba ,także powiem tak miałem xz2 który był może brzydszy od xz3 ale wydajniejszy nomen omen ,i na pewno do tych modeli nie wrócę. Generalnie temat zamykam ,obecny fon jest głośny i funkcjonalny czekam na to że może kiedyś sony zrobi telefon jak należy bez czepiania się ,życzę wam miłego użerania się z tymi modelami i to do piotrzet jak potrzebujesz szukaj linków dla mnie nie był wystarczająco głośny ten model jak komuś pasuje jego sprawa.

Użytkownik Piotr Mitpio edytował ten post 11 lipiec 2019 - 19:19

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.