Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sony Xperia M2 D2303 - lekko zniekształcony dzwięk w słuchawkach

sony xperia d2303 lekko zniekształcony dzwięk słuchawkach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 2
  • 16 postów
  • Telefon:Xperia T3
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 12 czerwiec 2019 - 22:09

Hejka. Dzisiaj dostałem w ręce Xperie M2 D2303 którą bym chciał używać jako mp3 player, do dzisiaj służył mi za taki odtwarzacz Robyn (E10i) lecz niestety jest pewien problem, przy słuchaniu muzyki na dobrych słuchawkach Superlux jak i innych słychać zniekształcenia, konkretnie to na basach, słychać wtedy lekkie harczenie. Próbowałem przedmuchać, podłubać czymś lekko ale nic to nie daje, miałby ktoś jakiś pomysł jak to poprawić/naprawić? Przy słuchaniu muzyki z głośnika telefonu jest ok.

• 0

#2 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 56
  • 616 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 13 czerwiec 2019 - 14:36

Hejka. Dzisiaj dostałem w ręce Xperie M2 D2303 którą bym chciał używać jako mp3 player, do dzisiaj służył mi za taki odtwarzacz Robyn (E10i) lecz niestety jest pewien problem, przy słuchaniu muzyki na dobrych słuchawkach Superlux jak i innych słychać zniekształcenia, konkretnie to na basach, słychać wtedy lekkie harczenie. Próbowałem przedmuchać, podłubać czymś lekko ale nic to nie daje, miałby ktoś jakiś pomysł jak to poprawić/naprawić? Przy słuchaniu muzyki z głośnika telefonu jest ok.

Próbowałeś korektorem coś pobrawiać w ustawieniach dźwięku? moge jeszcze dodać że możesz do niego wgrać jakiś mod/rom na polepszenie jakości dźwięku :P

• 0

#3 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 16 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 15:41

Próbowałeś korektorem coś pobrawiać w ustawieniach dźwięku? moge jeszcze dodać że możesz do niego wgrać jakiś mod/rom na polepszenie jakości dźwięku :P

Nie wiem czy to coś da, bo jest chyba wejście słuchawkowe uszkodzone, na wbudowanym w sony odtwarzaczu słychać tak samo jak i w zainstalowanej aplikacji mort player. Co do mod/rom to muszę się wtajemniczyć w te sprawy, moje jedyne doświadczenie w tym temacie sprzed roku, to wgrywanie softu do XT3 za pomocą xperia companion no i flashtool podstawy.

DominQ od czego powinienem zacząć zabawę z tymi romami? Bo wiem tylko tyle że to znacznie trudniejsze od wgrania jedynie oprogramowania flashtoolem czy xperia companion, trzeba roota ściągnąć i chyba bootloader odblokować? Próbowałem tu o tym na forum kiedyś poczytać ale zagubiłem się w tym wszystkim.

Użytkownik Wozniak982 edytował ten post 13 czerwiec 2019 - 15:50

• 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 652
  • 5385 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:45

@Wozniak982, jeżeli rozmawiamy cały czas o M2 to kwestia tego, na jakiej wersji oprogramowania działa obecnie ten telefon. Nie modyfikowałem nigdy tego urządzenia, ale @ch3mn3y popełnił kiedyś taki temat:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Tam jest opcja zrootowania również bez odblokowania bootloadera. Temat ma prawie 4 lata, ale i M2 nowa nie jest, powinna dać się zrootowac starymi sposobami. 

Jak zrootujesz to od razu spróbuj wgrać recovery. To już będzie połowa sukcesu. Później albo będzie trzeba poszukać gotowych modyfikacji dźwięku albo pobawić się samemu w ich tworzenie.

• 0

#5 OFFLINE Wozniak982

Wozniak982

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 16 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 12:34

Wgrałem tej M2 flashtoolem starszą wersje androida było 5.1.1 teraz jest 4.4.4 i identyczne zniekształcenia dźwięku przy słuchaniu muzyki na słuchawkach.

Użytkownik Wozniak982 edytował ten post 16 czerwiec 2019 - 12:35

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 652
  • 5385 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 16 czerwiec 2019 - 14:21

Może ten telefon tak ma? Warto byłoby porównać z inną sztuką, by to wykluczyć. Piszesz, że może być uszkodzone gniazdo słuchawkowe, to też by trzeba zweryfikować, bo może dawać wspomniane przez Ciebie objawy

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sony, xperia, d2303, lekko, zniekształcony, dzwięk, słuchawkach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.