Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Najlepsza wersja oprogramowania i aktualizacje dla Vodafone DE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE dfv47961

dfv47961

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia XZ1 Compact
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.4.45 1310-6690_R4C
  • Kernel:stock?
  • Operator:Orange

Napisano 07 lipiec 2019 - 14:41

Cześć! :)
Proszę o pomoc! Jeśli to możliwe chciałbym nie stracić gwarancji, nie robić roota i ogólnie jak najmniej robić. Mam XZ1C kupionego w Vodafone DE, niestety. Od nowości używany w Orange PL. Co w takim przypadku z automatycznymi aktualizacjami? Gdzieś czytałem, że niektóre aktualizacje psują GPS, NFC, itp.. Od dawna mam 47.2.A.4.45 (1310-6690_R4C). Wyświetla mi możliwość aktualizacji jedynie do 47.2.A.8.24, ale nie chcę, bo boję się, żeby nic się nie zepsuło. Nic nowego się nie wyświetla. Teraz wszystko elegancko działa, ale kiedyś trzeba zaktualizować...

Która aktualizacja nie ma błędów?

Co to jest CSC i czy muszę to zmienić, żeby na bieżąco aktualizował się do najnowszej wersji?

Mało istotne, ale przy okazji - czy i jak mogę włączyć VoWiFi?
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1212
  • 10240 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Oxygen OS Android 10
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 07 lipiec 2019 - 18:15

Warto po aktualizacji zrobić reset do ustawień fabrycznych. Chyba, że wgrasz ręcznie z poziomu komputera np flashtoolem. Co może się stać i czy będą błędy? To już zależy chyba od samej aktualizacji i tego jak się wgra. Niby najlepiej ręcznie. Nie stracisz gwarancji jak wgrasz sobie soft jakiś najnowszy (najnowszy to przykład) z forum. Nie musi to być Vodafone, czy Orange. Po prostu soft do Twojego modelu. Aktualizacja raczej nie popsuje Ci WiFi, nfc itd, bo niby czemu?
Co do vowifi jeżeli telefon to wspiera (ja to już jestem z tyłu z tym, bo i tak nie używam - nie mam możliwości, nie wiem które mają a które nie) to w ustawieniach masz taką opcję ale to zależy raz od operatora sieci a drugie od softu. No to chyba musiałbyś wgrać dla Orange, żeby mieć taką funkcję. Csc to kod regionu zdaje się. Jeżeli chcesz aktualizacje na bieżąco to trzeba to zmienić wgrywajac soft na dany region. Na jaki? No właśnie tutaj nie ma kolejności wypuszczania aktualizacji oprogramowania na dane regiony, więc nie wiem. Może być to CE obojętnie z którym numerkiem (czy CE1 czy CE5 nie ma znaczenia). Polski język będzie nawet w customized RU (Rosja). Jedynie CN i KR albo JP mogą nie mieć polskiego... Chociaż powinny ale nie sprawdzałem pod tym kątem.

Taka ciekawostka: softy dla japońskich modeli miały polski język, więc powinien być.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#3 OFFLINE dfv47961

dfv47961

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 01:12

Dzięki. Skoro nie stracę gwarancji to może użyję tego flashtoola. Choć zdaje się to dość skomplikowane. Będę tęsknił za automatycznymi aktualizacjami bez użycia komputera. ;( Na angielskim forum jest pełno głosów, że aktualizuje niszczą moduł NFC czy GPS przestaje normalnie działać. Nie mam ustawień Vo dlatego, że z Vodafone. Szkoda,, że nie można po prostu tego CSC w jakimś pliku edytować i zmienić. Ciekawe czy aktualizacje dla XZ1 dosięgną Androida 10...
  • 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10240 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 03:35

No csc można edytować mając roota ;p

• 1

#5 OFFLINE dfv47961

dfv47961

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 09:03

No tak, oczywiście. :P
Dobrze tam wyżej napisałem, to prawda, że:
1. Korzystając z flashtoola nie tracę gwarancji? (Widziałem różne informacje.)
1a. Nie tracę, jeśli przed oddaniem do serwisu wgram poprawne oprogramowanie?
2. Raz korzystając z flashtoola rezygnuję automatycznie z aktualizacji standardowych w samym telefonie bez podłączenia do komputera?
3. Czy na tym forum mówiło się kiedyś o zniszczonym module NFC lub GPS czy nigdy nikomu się to nie zdarzyło?
4. Nawet jeśli będę miał oprogramowanie bez brandu operatora to i tak usługa VoWiFi jest uzależniona od obecnego operatora i nie ruszy? Nie można tego zhakować?
5. Aktualizacje dla XZ1 dosięgną Androida 10? :D
  • 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10240 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 09:17

Nie tracisz gwarancji.
2. Nie tracisz możliwości aktualizacji przez OTA (z telefonu). Będziesz otrzymywać aktualizacje na dany region, na który jest oprogramowanie.
3. Nie wiem ale nie sądzę. Zniszczyć nie zniszczy. Jeżeli jest błąd w oprogramowaniu i nie działa to wgrywasz inne.
4. To po części też ale oprogramowanie brandowane prędzej ma vowifi... Znaczy volte, bo vowifi to trochę inna sprawa. Samą opcję można "włączyć" ale i tak może nie działać.
5. XZ1 na pewno dostanie androida 10 ale niekoniecznie oficjalnie. Jest to już trochę starszy model, bo po nim była generacja XZ2, XZ3 i teraz 1... Zobaczymy po czasie.

• 1

#7 OFFLINE dfv47961

dfv47961

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 09:44

Jesteś niesamowity. :D Wielkie dzięki, również za cierpliwość. ;)

Co to znaczy, że niekoniecznie oficjalnie? :P

Użytkownik dfv47961 edytował ten post 08 lipiec 2019 - 09:59

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10240 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 13:40

No, że sony nie wyda ale jacyś programiści zrobią na podstawie czystego androida coś nowego. Są już dostępne AOSP (Android Open Source Project) - czysty android bez apek Google typu usługi, sklep itp. Zawsze coś tam nie działa póki co ale sam fakt, że jest w miarę możliwości dopracowany już poprawia humor. Testowałem - nie polecam do użytku codziennego takich rozwiązań. Po czasie dadzą jakiś custom rom (zmodyfikowany soft) i będzie dycha. Zapewne nie będzie apek sony i usług od producenta oraz fajnych bajerów ale cóż. Nie można mieć wszystkiego. Same apki typu album, muzyka da się dograć ale z aparatem może być gorzej. Jednakże do tej filozofii potrzeba już odblokować bootloader co wiąże się z utratą gwarancji.

• 0

#9 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 654
  • 5395 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 08 lipiec 2019 - 17:51

1. Korzystając z flashtoola nie tracę gwarancji? (Widziałem różne informacje.)

Oficjalnie nikt Ci nie powie, żebyś używał programu do wgrywania oprogramowania, który został stworzony przez osobę spoza Sony :) Byłoby to nawet niemądre ze strony producenta. Program praktycznie robi to samo co oficjalny. Jeżeli się jednak będziesz chwalił, że "gdzieś na forum czytałeś" że nie tracisz gwarancji używając go, to możesz się zdziwić. Kwestia tego, że ciężko jest udowodnić komuś, że użył Flashtoola zamiast Xperia Comapanion (choć nie twierdzę, ze się nie da). Tylko po co producent miałby to robić?

W życiu codziennym, jeżeli z telefonem jest coś nie tak, to serwisanci mogą wgrać inną wersję oprogramowania. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.