Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jaki smartfon kupić?

jaki smartfon kupić

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 65
  • 655 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 19 lipiec 2019 - 21:36

Zastanawiam się nad nowym telefonem i mam na oku 3 telefony

Sony xperia 1
Oneplus 7pro
Samsung s10+

Kazdy ma swoje +/- które urządzenie wy byście wybrali? I dlaczego ten a nie inne :)
  • 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10266 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 20 lipiec 2019 - 08:38

Xiaomi lepsze.

Skoro już kupiłeś OP 7 Pro dla dziewczyny to nad czym tu się zastanawiać? Oxygen najnowszy to 9.5.10 zdaje się albo 9.5.8. Znaczy aparatowo to OP z tej trójki nie wychodzi tak źle ale (w ciemno, bo Xperii 1 nie trzymałem w rękach) raczej na trzecim miejscu. Wydajność OP, Xperia, Samsung - w tej kolejności. No i w OnePlus jak odblokujesz bootloader to nie tracisz gwarancji a wiem, że lubisz zabawy. No i sądzę, że androidow dostanie więcej OnePlus niż tamci, bo patrząc na 3 i 3T, które zaczynały z 6.0 (chyba, że 3 zaczynał z 5.1 to poprawcie jak się mylę) to dostał kolejno 7.0, 7.1, 8.0, 8.1, 9.0 także ten... Ja jestem w szoku. Może 7 Pro nie dostanie do 15 wersji androida ale Q, P, R i pewnie S jeszcze będzie ale to już wtedy to raczej zabawka, bo będziesz miał inny telefon. Jeżeli OnePlus to polecam się zaopatrzyć w ich przejściówkę z USB-C na 3.5mm jack. Może to nie jest sztos ale w porównaniu do barachła z giełdy to lekka różnica jest. W sumie oryginalny produkt OP to będziesz czuł prestiż akcesoria. Nie dołączają w zestawie ale to powinieneś wiedzieć. Oxygen jest naprawdę lekki ale jak Ci nie pasuje to na 4pda pewnie znajdziesz już źródła do Hydrogena (rom na Chiny ma chyba tylko angielski i chiński język ale nie posiada usług Google i ich apek). Czy opłaca się dopłacać do wersji 12gb ram? No moim skromnym zdaniem nie ale dla satysfakcji i dla fana tak. Fani zjedzą wszystko, więc cóż. 8/256 najlepsza opcja. Samsunga S10+ miałem pół dnia, więc średnio mogę o nim napisać... Że dobry aparat i lepszy dźwięk z głośnika niż OP 7 Pro? Co do OP 7 Pro powinieneś znać wady, które w zasadzie już wadami nie są ale to już wiesz co jest pięć ;).

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#3 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 28
  • 144 postów
  • Telefon:Xperia 1 Dual

Napisano 20 lipiec 2019 - 10:10

Przecież to nie my kupujemy telefon tylko ty :D

Ale jak już chcesz to mogę napisać co ja sądzę o każdym z nich.

Sony Xperia 1 mam i jestem zadowolony. Z wad to na pewno bateria, zależnie od tego jak korzystasz może nie starczyć na cały dzień no i przeciętna stabilizacja obrazu w nagraniach 4K. Z zalet pomimo tak dużego ekranu świetnie leży w dłoni chodź obsługa jedną ręką nie zawsze jest możliwa. Jak wiadomo aktualizacje będą szybkie i pewnie bez błędne jak to w wypadku Sony. Płynność interfejsu na najwyższym poziomie. Plusem jest też na pewno fizyczny spust migawki aparatu, przynajmniej dla mnie. 

Tutaj jak masz konkretne pytania do tego modelu to zapraszam ;)

Oneplus 7pro Tutaj jak wiadomo mamy świetną optymalizację i największe wsparcie z pośród podanych telefonów tutaj w kwestii modyfikacji softu, do tego najlepsza wydajność. Aparat nie powala jak wiadomo. I na temat tego telefonu mogę napisać tyle gdyż nie miałem z nim przyjemności spędzić dłuższej chwili.

S10+ z zalet no to wiadomo świetny aparat, całkiem przyzwoita bateria. Ale ekran tutaj największy minus dalej trafiają się sztuki z bielą w kolorze różu. Oprócz tego wiadomo jak to z aktualizacjami albo czekasz długo albo wypuszczą i ma masę błędów, że jest wstrzymywana. 

Jeśli byłbym na twoim miejscu zastanawiał bym się nad 1 albo O+. Samsung moim zdaniem ma takie wady, które w tej cenie nie powinny występować jak wspomniane aktualizacje czy dalej brak poprawienia bieli. No i z optymalizacją wiadomo, że też najgorzej spośród wymienionych telefonów.

Użytkownik piotrzet edytował ten post 20 lipiec 2019 - 10:10

• 1

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10266 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 13:34

To dorzucę cegiełkę od siebie. Nie miałem przez tę chwilę użytkowania S10+ (oczywiście nie był to mój smartfon, więc nie dałem mu w palnik) problemów z wyświetlaczem, czy płynnością, bo jak wiadomo procesor z najwyższej półki. Zdjęcia robi naprawdę "kozackie" ale na S10+ mam wrażenie, że też stabilizacja obrazu siada. W grach no to nie ma problemu ale chyba Samsung najmniej agresywnie ubija apki w tle, przez co jednak raz, że może wolniej działać (widoczna różnica) od OnePlus'a a drugie, że dzięki temu możemy robić co chcemy. OnePlus mimo ilości ramu jednak przesadza z ubijaniem apek. Można temu zaradzić ale mając roota to porównując oba te modele... OnePlusa nie przyspieszymy jakoś mocno widocznie a bateria zyska (ubijanie może być zbyt agresywne). Co do stabilizacji wideo no OnePlus nie zachwyca ale trzeba przyznać, że selfiaczki śmiga ładne. Zdjęcia nocne może i nie wychodzą kozackie ale tutaj moja czujna uwaga... Gcam i OnePlus 7 Pro z libkami od Savitara chyba jednak (ujęcia, które miałem okazję robić dla porównania - nie mam tego fona, więc nie wstawiam) robił lepsze zdjęcia od Samsunga... Chociaż problem mógł być taki, że dostajemy albo za żywe kolory co maskuje szum albo normalne kolory "realistyczne" ale jakiś tam szum, bądź poświata szarości, czego nie zauważyłem przy Samsungu. Muszę dodać, że różnica w czasie porównywania obu telefonów jest istotna
Gdybym miał oba telefony w tym samym czasie mógłbym porównać je do końca. Możliwe, że miałem farta z ujęciami. Co do możliwości oprogramowania w OnePlus'ie dostaniesz szereg opcji, modyfikacji itd... Bez zobowiązań typu gwarancja itp. W kwestii odprowadzania ciepła... No tutaj jakoś Samsung nagrzewał się szybciej, choć nie dostał mocno po pupie. OnePlusa obciążyłem mocno. Kernel i ustawienia max + gltools w grach włączone msaa 4x i ustalanie większej rozdzielczości gier tj na 8k jakoś jeszcze da się grać ale da się ustawić 400% co daje 5760x12480 (chyba). Dla porównania Day By Deadlight na OnePlus 5T bez podkręcania (stock kernel, stock oxygen os) na rozdzielczości 2160x4320 jest grywalne w 100% (fpsy tej gry to max 30 nieważne na jakich ustawieniach, po prostu ta gra ma tyle klatek). Skoro Snapdragon 835 radzi sobie z Adreno 540 w wymagające gry na (msaa 4x) rozdziałce nawet 3240x6480 jakoś tam daje radę ale słabo. Mam też grę Rise Of Berk (na podstawie jak wytresować smoka)... Na rozdziałce 3780x7560 jest w pewnym stopniu do ogarnięcia ale już nie jest to grywalne. Na 7 Pro dawało radę na 350% ale to też nie to. Smoki nie są dobrze zoptymalizowane. W DBD można grać na rozdziałce ~8k na tym telefonie ale nie ma sensu. Czyli skok wydajności między S835 a S855 jest spory. Na Galaxy S10+ testowałem tylko CSR Racing 2, GTA San Andreas także nie wiem co mogę powiedzieć. Działa na najwyższych super. Prawdopodobnie pod koniec wakacji albo we wrześniu będę mieć 7 Pro na tydzień, może dwa... Jeżeli będę mieć to może uda mi się podzielić zdjęciami z tego "potwora" ^^.

• 1

#5 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Autor tematu
  • 655 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 15:48

Jedyne czego sie boje w op to wlasnie jego aparat :( bo z tej trojki prawdopodobnie jest najsłabszy ale czy aż tak?
  • 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10266 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 16:10

Weź od dziewczyny i sobie sprawdź. Nie jest to duża różnica. Ja powiem tak, że nie ma sensu dopłacać do Samsunga, czy Sony. A takie pytanie... P30 Pro nie wchodzi w grę? Jest najmniej wydajny z tej już czwórki ale wersja 8/256 jest kozacka. Fakt, że na to raczej modyfikacji mało ale dźwięk i aparat sztosik. Za 5-7 miesięcy sam będę stać przed ostatecznym wyborem telefonu i mam dwóch faworytów... No trzech. Huawei (Mate 30 Pro), OnePlus (7T/Pro albo 8, bo nie wiem co wyjdzie), LG G8s chyba, że będzie następny model... Głównie idę w wydajność i aparat. Mate mając Kirina 980 nadal leży w tyle ale aparat powinien wynagrodzić... Chociaż 3 koła vs 4 (porównując 7 Pro do P30 Pro też 8/256) to jest różnica. Huaweia broni tylko aparat. Reszta go nie broni, bo mając OnePlusa mogę zrobić resztę lepiej (modyfikacje).

• 0

#7 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Autor tematu
  • 655 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 18:11

Siostra ma p20 pro i nie podoba mi się na ogół więc odpada :P
w op nie ma żadnych ceregieli co do odblokowywania bootloadera? chodzi mi mianowicie o klucze tak jak sony ze coś tu gorzej dziala (aparat,audio,obraz)??

Jezeli chodzi o aparat to gorzej niz xzp raczej nie bedzie? Szkoda ze slowmo tylko 480fps bo aparat w op nie ma dedykowanego ramu

Op z tej trojki jest najtanszy

Gdyby nie bateria i ram w xperii oraz ten ekran bardziej długi to bym raczej jego bral

Samsung na polskim rynku jest w wersji z exynosem który jest około 10-20% wolniejszy od snapa z tego co pamietam z testow na xda ale za to w porównaniu do wszystkich ma jacka 3.5 i w odroznieniu od op jest slot na karte
  • 0

#8 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10266 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 18:48

Slot na kartę pamięci w dzisiejszych czasach 128/256gb wbudowanej jest zbędny. W OnePlus odblokowanie bootloadera ogranicza się do zainstalowania sterowników i uruchomienia w trybie fastboot oraz kliknięcia odblokowania bootloadera. Po tym procesie musisz wgrać soft od nowa. Najłatwiej wgrać TWRP i przez TWRP albo z poziomu programu All In One Tool (do Huaweia, Google i czegoś jeszcze się nadaje oprócz OP). Klucze? No tracisz L1 na poziom L3 to jest klucze DRM związane z odtwarzaniem Netflixa w HD czy tam wyżej. HBO GO też rzekomo odtwarza w 540p wtedy zamiast FHD... Czy to prawda? No to już stało się trochę mitem a jeżeli jednak (na każdym urządzeniu po odblokowaniu bootloadera tracisz te DRM jeżeli je w ogóle posiadało) Ci na tym zależy to jest moduł do Magisk liboemcrypto disabler czy jakoś tak. Kurde brzmi to cały czas jakbym tylko i wyłącznie był za OnePlusem a inni producenci nie istnieli... Przepraszam ale wydaje opinię na temat produktu, który mogłem używać mając nadal model 2 generacje parametrów wstecz czyli dwa lata różnicy. Znaczy 7 Pro robi zdjęcia sądzę, że zbliżone do XZ2 a może XZ3. Z Gcam jak zainstalujesz to czasem wyjdą Ci ujęcia pokroju P30 Pro ^^. Ja wiem jak robi zdjęcia 5T w każdych warunkach. Czy jestem zachwycony? Może i na rok 2017 było lepiej ale w zasadzie jak dołączę Gcam i ustawie po swojemu to w 2k17 chyba tylko Huawei albo Google robił lepsze zdjęcia. No szumu niestety nie oszukam w słabym oświetleniu ale tutaj to trzeba się pogodzić.

W kwestii OnePlus mogę odpowiedzieć na pytania za i przeciw. W kwestii Xperii już jestem daleko w tyle. Mógłbym jeszcze mało wspomnieć o Asusie (nie mówię tu o RoG'u a o Zenfone) ale najbardziej przyjazny pod względem "zrób to bez rąk z zamkniętymi oczami" to chyba jednak OnePlus zmiata konkurencję. Co do custom romów to uważam, że na obecny czas to chyba tylko u Xiaomi bym instalował. Czemu nie instaluje? No bo u siebie mam bardzo dobry system i moja taktyka prócz Magiska i modułów do niego to "usuń zbędne apki nawet chrome ale zainstaluj sobie ze sklepu". Niby project treble robi robotę ale to nadal są "czyste" androidy, które nie do końca działają albo działają ale czysty to nie to samo.

• 0

#9 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Autor tematu
  • 655 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 19:45

Gcam działa na stocku bez odblokowania? Czy też ogranicza mpix? Podstawowy aprat w op7pro robi zdjęcia pokroju xz2/xz3 hmm myślałem że troche wyżej 

Dodano: 20 lipiec 2019 - 20:45

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#10 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10266 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 20:25

No porównując do Xperii to co masz po XZ3? Xperię 1 a czy robi zdjęcia takie jak ona? Nie wiem, bo nie mam porównania z 1 a XZ3 pare fotek zrobiłem to pewnie porównywanie. Jak znalazłeś wideo porównania to już wiesz co wybrać ;p.

• 0

#11 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 28
  • 144 postów
  • Telefon:Xperia 1 Dual

Napisano 21 lipiec 2019 - 08:31

Akurat miałem wcześniej XZ3 i teraz 1. Zdjęcia są sporo lepsze. Przede wszystkim spadła znacznie ilość szumów. Zdjęcia są lepsze. Jedynie co skopali to stabilizacja w wideo 4K. W porównaniu do XZ3 jest gorzej.

• 0

#12 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 657
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 26 lipiec 2019 - 18:17

Autorze tematu,
Bierz Jedynkę, nie opuszczaj fanów Sony! ;P
  • 1

#13 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Autor tematu
  • 655 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 19:25

Niestety wybór padł na op7pro ale forum nie opuszczam a ze sobą nadal mam Xzp
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaki, smartfon, kupić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.