Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Hotspot, problem z IP

hotspot problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 27 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 16:04

Witam, dotychczas udostępniałem internet z hotspotu z Xperii Z1, dla samochodu i dla pasażerów. Wykorzystywałem program Smart Connect tak, że po wykryciu ładowania (po włączeniu zapłonu, ładowarka zaczęła ładować telefon), hotspot sam włączał się i wyłączał się automatycznie jak nie było ładowania. Telefon leżał sobie głęboko w schowku pod podłokietnikiem.
Tak bezproblemowo działało kilka lat, wszystko było super, dopóki nie zmieniłem telefonu Z1 na Z5 Premium.

Teraz to nie działa, nie działa na Z5 Premium, też ten program Smart Connect, taka sama konfiguracja jak na Z1, ten sam samochód, ta sama karta do internetu bez limitu w abonamencie.

Dokladnie pisząc, hotspot włącza/wyłącza się automatycznie jak uruchomi/wyłączy się ładowarka, ale dostępu do internetu nie ma. Nie ma ani w samochodzie, ani w żadnym innym telefonie czy tablecie. Nie ma w sensie samego dostępu do internetu. Połączenie jest widoczne, ale androidy pokazują
= Błąd konfiguracji IP =.

Samochód (Mazda), pokazuje komunikat
= Błąd DHCP, nie pobrano ustawień =.

Niby wszystko jasne, że nie działa, ale...
Działa ale dopiero wtedy i tylko, jak sam ręcznie będę włączać hotspot czy z ikony na górnej belce czy skrótem na pulpicie czy z pozycji menu.

Działa internet ale jak włączę ręcznie hotspot.
Nie działa w automacie używając Smart Connect.
Nie działa na innych aplikacjach typu Smart Droid i podobnych.

Na Z1 działało, na Z5 Premium nie działa.

Pomocy..., wszelkie porady będą pomocne.
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 04 wrzesień 2019 - 16:43

Sprawdź, czy nie masz ustawionego automatycznego wyłączania hotspota. Dodatkowo z poziomu ustawień to sprawdź zabezpieczenia w sensie WPA2 PSK i takie tam. Chyba, że wyłączyłeś hasło. Ewentualnie sprawdź jakich masz administratorów urządzenia i jak wyłączysz wszystkich to może wtedy sprawdź. Nic innego jeżeli chodzi o proste rzeczy mi nie przychodzi a sprawdzić można.

• 0

#3 ONLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 16:50

Hotspot jest ustawiony aby działał cały czas. Tak samo było ustawione w Z1.

Z5P ma jednego administratora/użytkownika, mnie czyli mój profil czy jakoś tak.

Ustawienia tożsame z ustawieniami na Z1, innych opcji ustawień nie widzę.

Proba zmiany zabezpieczeń, z hasłem bez hasła, z widocznością czy bez, przypisywanie na stałe itp..., nie przynoszą obiecanego rezultatu.

Jedynie program Smart Droid, pokazał mi informacje ze licencja czy coś, odnośnie włączania automatycznie hotspotu, może być problematyczne.

Ręcznie działa, w automacie nie działa, problem z DHCP bądź z IP. Ikonka się włącza, widać że hotspot uruchomiony, urządzenia widzą hotspot, ale nie ma dostępu do internetu.

Użytkownik Millerek edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 16:51

• 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 656
  • 5398 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 12 wrzesień 2019 - 20:53

A może ten problem wynika z tego że na Z5 Premium jest nowsza wersja Androida? Starsze wersje nie pilnowały tak uprawnień i pozwalały na wiecej programom. Kiedyś np. Taskerem można było bez roota wiele zautomatyzowac teraz już nie jest tak słodko. Być może z tą aplikacją Twoja jest podobnie. Może to być ślepy strzał, ale kto wie.
Jeżeli w grę wchodzi rootowanie tej Z5P to bym rozważył to na Twoim miejscu. Będzie łatwiej cokolwiek wymusic i rozwiązać ten problem.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 ONLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 22:02

Niestety problemu do dzisiaj nie rozwiązałem. Próbowali już "młodsi specjaliści" dla których wydawało się że to pierdoła....

Możliwe że root wskazany, możliwe że to pomoże, ale chętnego na to nie mogę znaleźć

Ręcznie wszystko działa, w automacie niestety nie...

Użytkownik Millerek edytował ten post 12 wrzesień 2019 - 22:03

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:53

No to zrób samemu roota. Masz już i tak po gwarancji, więc chyba nie ma co się bawić w kopie kluczy, tylko odblokować bootloader i magiskiem to ruszyć ale też nie gwarantuję, że to pomoże.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 ONLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 22:16

Roota nie zrobię chyba, pewnie to proste ale jakoś nigdy mi to nie było potrzebne, no i czy pomoże?

Więc,
.... jak włączyć/uaktywnić/uruchomić w Z5P automatyczne włączanie hotspota (dla samochodu) tak, aby nie wyjmowac czy nawet nie dotykać telefonu?

(leży sobie głęboko, jeść nie woła, nie przeszkadza i zapominamy że sobie tam żyje).

Hotspot włącza się sam jak uruchamiam samochód, wyłącza się sam jak wyłączam samochód.

Jako akcje wywoławczą mamy do wyboru włączanie/wyłączanie ładowarki usb w samochodzie która ładuje telefon tylko na uruchomionym zapłonie/uruchomionym silniku.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hotspot, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.