Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Hotspot i Smart Connect

hotspot smart connect

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 27 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 22:28

Jak uruchomić bądź uaktywnić automatyczne włączanie /wyłącznie hotspotu jako dostęp internetu dla samochodu wykorzystując wbudowaną apke Smart Connect od Sony?

Z5P nie potrafi to może XZP da radę

Jako akcję, można użyć ładowarkę bądź połączenie telefoniczne (zestaw głośno mówiący z samochodem po bluetooth).

Jesli nie Smart Connect, to co?

Użytkownik Millerek edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 22:31

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 654
  • 5395 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 19 wrzesień 2019 - 19:27

Hej. Zainstalować taskera i zrobić task.
Jaki ma być warunek uaktywnienia tetheringu?
  • 0

#3 OFFLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 07:13

Taskera? Chodzi o aplikacje Tasker setings ze sklepu Play?

Najlepiej po podłączeniu telefonu z samochodem po bluetooth do rozmów.
  • 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5395 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 16:28

Nie. Chodzi o tą aplikację:

Google Play

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Rozumiem, ze auto jest sparowane po BT z telefonem?  

Instrukcja:

1. Zainstalować Taskera i poprzyznawać mu uprawnienia.

2. Utworzyć profil (zakładka Profiles)

• wybrac State przy tworzeniu.
  • dalej Net
  • dalej BT Connected
  • w polu Name kliknąć na lupkę i wskazać auto (pokaza się wszystkie sparowane urzadzenia)
  • po wybraniu cofnąc się do tylu.

3. Obok profilu pojawi się sugestia by stworzyć nowe zadanie - New Task. Klikamy, nadajemy nazwę.

• dodajemy task wybierając kategorię Net
  • dalej WiFi Tether, przeklikujemy informację przyciskiem ok.
  • ustawiamy Set na On
  • cofamy się

4. Testujemy. Mam XZP bez roota i u mnie na słuchawkach działa. Ale jak będzie u Ciebie nie wiem. W razie jakbyś gdzieś utknął w mojej instrukcji daj znać.

• 0

#5 OFFLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 17:30

Ok, a ta aplikacja pomoże mi automatycznie włączac/wyłączać hotspot w momencie włączenia/wyłączenia ładowarki która wpieta będzie na stałe do samochodu?
Chodzi o Z5P od której to wszystko się zaczęło, pisałem w odpowiednim temacie. Skoro Z5P tego nie potrafi, XZP również jak się okazuje, to może wsadzić tę apke do Z5P i tam udostępniać wifi dla samochodu. Sorki ze o dwóch telefonach pisze..., ale wolałbym wsadzić do auta Z5P do schowka pod prąd "na stałe" bo tam mam kartę sim internet bez limitu...
  • 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5395 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 18:59

Możesz spróbować na Z5P. Powinno działać :) ta aplikacja pozwala na tworzenie automatycznych dzialan, z tym że pełnię możliwości uzyskuje się po wykonaniu roota. To co napisałem działa bez roota na moim telefonie. Tzn. nie wiem czy będzie Ci działać na Z5P, bo we wcześniejszym temacie pisałeś że tam Smart Connect włącza hotspot, ale internetu nadal brak. Nie wiadomo jak będzie z Taskerem. Sprawdź :)

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 OFFLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 20:53

Dzięki za poradę.
Zastanowię się, czy kupować te apke. Jeśli nie "pójdzie" to 15zl szkoda a tym bardziej że dalej będę po tej ciemnej stronie.

Szkoda, niby nic wielkiego a ogranicza mnie w tym co miałem od dawna, a miałem internet dla samochodu jak i wifi dla rodziny, i to wszystko ze starej Z1. Z5P ma opory w automatyce, to pomyślałem że z XZP zrobię hotspot a tu w Smart Connect takiej opcji w ogóle brak.

Nie wiem, może jest jakieś inne małe ustrojstwo wifi na kartę sim, które zasilane będzie z USB ładowarki po zapłonie i będzie się samo włączać jak i wyłączać udostępniając wifi dla samochodu jak i moim podróżnym....

Użytkownik Millerek edytował ten post 20 wrzesień 2019 - 20:54

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1212
  • 10239 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Oxygen OS Android 10
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 20 wrzesień 2019 - 21:41

A nie myślałeś może nad opcją routera mobilnego coś pokroju MLIFE? (tani i dobry) albo coś jeszcze tańszego? Może działać bez baterii (tylko pod zasilaniem) z tym, że nie pamiętam, czy włącza się automatycznie po podłączeniu zasilania, czy jednak trzeba przycisk przytrzymać. Można to zasilać ze zwykłego micro-usb. Nie jest to sposób idealny ale można to tak rozwiązać. Jeżeli mam jeszcze taki router MLIFE to jak wrócę rano z pracy, to sprawdzę (o ile mi w ogóle działa jeszcze ten sprzęt).

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 OFFLINE Millerek

Millerek

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 27 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 21:59

Jeśli będzie włączać i wyłączać wifi automatycznie wraz z uruchomieniem samochodu to super, rozważe to urządzenie.
Nie chcę wyjść, a jakiegoś anty gadżeciarza, ale to co robiła Z1, sama automatycznie za pomocą prostej apki Smart Connect i to przez kilka lat w samochodzie, w zupełności mi wystarczało i nie było żadnych problemów. No może jak auto stało w zimę ponad tydzień to bateria padała.., i może z kilka razy musiałem ją fizycznie włączyć. No ale jak na 7 letnią Z1 to i tak rewelacyjnie, i mimo częściowo stluczonego wyświetlacza wifi miałem dla wszystkich w samochodzie. Szkoda że wyświetlacz w Z1 całkowicie umarł..., a telefon padł całkowicie...
Myślałem że Z1 zastąpi Z5P..., nie da rady. No to może XZP? Też nie da rady. Coraz gorzej, i nie chodzi o to że mi się nie chce ręcznie włączać wifi, co za różnica można powiedzieć, no tak ale weź wyjmij że schowka, kliknij tu, tapnij tam, włącz to, wyłącz tamto..., chowaj wyciągaj pamiętaj żeby włączyć.... Bezsens, wifi w domu działa nonstop, a w samochodzie tylko jak jadę....

Użytkownik Millerek edytował ten post 20 wrzesień 2019 - 22:02

• 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10239 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 00:58

Znaczy to żeby się samo włączało musisz mieć podłączony pod ładowanie ten routerek, tzn pod gniazdo zapalniczki. Jak masz od tyłu kabel przeciagniety to spoko. No ale rano jeśli mam ten router i w ogóle się da go uruchomić to sprawdzę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#11 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10239 postów

Napisano 22 wrzesień 2019 - 13:25

Sorki, że tak długo. Router próbuje się sam uruhomić, z tym, że mój zacina się na napisie welcome, bo jest już zepsuty tak jak myślałem. Po podłączeniu pod ładowarkę widać, że sam się chce uruchomić.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hotspot, smart, connect

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.