Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Uszkodzenie czy wirus?

xperia m2 xperia d2303

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE korrping

korrping

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia E4
  • Android:KitKat (4.4.4)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 27 październik 2019 - 12:38

Witam,

Około 2 lat temu zakupiłem w lombardzie używaną Xperię m2 Aqua D2303. Wszystko było w porządku, wyglądało jednak na to, że FIZYCZNIE telefon był minimalnie uszkodzony nadgryzieniem przez psa (wgłębienia na tylnej ściance - spodzie wyraźnie pozostawione przez psie kły), zapewne poskutkowało to tym, że nie działały wibracje. Poza tym wszystko było w porządku. Jakiś czas potem spróbowałem wgrać SuperUsera przy użyciu bezpośredniego narzędzia - KingRoot'a. Smartfon zrootował się "częściowo", tzn. część aplikacji widziała roota, część nie, dodatkowo w różnych sytuacjach było inaczej, tzn. po kolejnym rebootcie aplikacja, która wcześniej widziała roota, teraz go nie widziała i tak na zmianę. Aż tak bardzo pracy z telefonem mi to nie utrudniało, jednak w pewnym momencie zaczął szaleć i to już na dobre.

Uruchomiłem w opcjach programistycznych opcję wyświetlania dotknięć/tapnięć do ekranu poprzez pokazywanie takiej półprzeźroczystej kropki znikającej po połowie sekundy. Włączając ekran widzę, że te kropki pojawiają się jak szalone, ale tylko w linii prostej od głównego włącznika prostopadle do bocznej krawędzi ekranu. DOdatkowo, wszelkie ikony, które tam się znajdują czy widgety - są poza moją kontrolą. Po tej linii ekran wydaje się być nie czuły w ogóle na moją kontrolę. Zresetowałem go w końcu i przez tydzień było wszystko w porządku do czasu zainstalowania Whatsappa, po czym znowu zaczęło się to samo. Dzisiaj postanowiłem zrobić hard reset z ukrytego menu - telefon goły i czysty - niestety znowu szaleje...

Najdziwniejsze jest to, że wcześniej w zasadzie szalał tylko gdy uruchamiało się galerię, ustawienia i whatsappa. Teraz szaleje non-stop. Próbowałem usunąć tego SuperUsera przy pomocy KingRoota - nieudane... Dodam, że próbowałem się dobrać do wnętrznosci tego smartfona przy pomocy narządzi zewnętrznych, niestety po wejsciu w ukryte menu pokazuje mi informację, że możliwość odblokowania Bootloadera jest zablokowana...

Pytanie do Was: czy to może być wirus, czy raczej już uszkodzony ekran?

ch3mn3y (31 październik 2019 - 17:05):
I w sumie przeniosłem temat do odpowiedniego działu.
Tak, mamy dział dla Xperii M2 ;)

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 27 październik 2019 - 14:12

Wirus nie ale kingroot potrafi robić takie cuda na kiju (nie wiem jak to opisać), że tak jakby zabiera użytkownikowi kontrolę nad telefonem i potrafi psuć system. Proponuję Ci wgrać (masz już superusera czy kingroota) recovery na zablokowany bootloader z forum. Dalej proponuję w twrp (vol+ zdaje się a nie vol-) pod wipe zrobić format data i wpisać yes. Dalej robisz standardowo wipe data, cache, system, dalvik cache i ewentualnie internal storage (a zrób). Restartujesz go do recovery i z komputera przenosisz prerooted (są na forum) może być z "moim" recovery. Klikasz w twrp install zip i wgrywasz ten prerooted. Po wgraniu go wyrzucasz z pamięci ten plik (chyba, że chcesz go trzymać) i uruchamiasz telefon.

Bugi: dotyk po włączeniu telefonu może nie działać, więc gasisz ekran na ~5 sekund (licz sobie do 5) i odpalasz ekran. Działać powinien tak jak powinien. Za każdym włączeniem się to dzieje (tak mi się wydaje z tego co pamiętam). Jak wejdziesz w twrp to ta sama sytuacja z dotykiem. Wina: recovery jest przeportowane (na upartego niezbyt przeportowane) z T2 Ultra i to powoduje, że nawet na systemie dotyk tak się zawiesza po włączeniu tel jak i przy twrp.
Rozwiązanie: jedynie odblokować bootloader i wgrać sobie wtedy twrp na partycje recovery ale jak rzeczywiście nie miałbyś opcji odblokowania to lipa. Co dokładnie masz napisane pod tym?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#3 OFFLINE korrping

korrping

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 27 październik 2019 - 14:20

Wirus nie ale kingroot potrafi robić takie cuda na kiju (nie wiem jak to opisać), że tak jakby zabiera użytkownikowi kontrolę nad telefonem i potrafi psuć system. Proponuję Ci wgrać (masz już superusera czy kingroota) recovery na zablokowany bootloader z forum. Dalej proponuję w twrp (vol+ zdaje się a nie vol-) pod wipe zrobić format data i wpisać yes. Dalej robisz standardowo wipe data, cache, system, dalvik cache i ewentualnie internal storage (a zrób). Restartujesz go do recovery i z komputera przenosisz prerooted (są na forum) może być z "moim" recovery. Klikasz w twrp install zip i wgrywasz ten prerooted. Po wgraniu go wyrzucasz z pamięci ten plik (chyba, że chcesz go trzymać) i uruchamiasz telefon.

Bugi: dotyk po włączeniu telefonu może nie działać, więc gasisz ekran na ~5 sekund (licz sobie do 5) i odpalasz ekran. Działać powinien tak jak powinien. Za każdym włączeniem się to dzieje (tak mi się wydaje z tego co pamiętam). Jak wejdziesz w twrp to ta sama sytuacja z dotykiem. Wina: recovery jest przeportowane (na upartego niezbyt przeportowane) z T2 Ultra i to powoduje, że nawet na systemie dotyk tak się zawiesza po włączeniu tel jak i przy twrp.
Rozwiązanie: jedynie odblokować bootloader i wgrać sobie wtedy twrp na partycje recovery ale jak rzeczywiście nie miałbyś opcji odblokowania to lipa. Co dokładnie masz napisane pod tym?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Tam było napisane, że nie da się odblokować bootloadera. Sprawdzałem te wszystkie możliwości jakie tam mogą być z inną stroną, na której było objaśnione jak te ich "kody" interpretować. Wynika z tego, że ja już nie będę mógł tego bootloadera odblokować. Czyli wszelkie próby naprawienia softu muszę podejmować przy zablokowanym bootloaderze.

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 27 październik 2019 - 14:58

Okej, więc tak jak napisałem wyżej. Roota lepiej robić właśnie tylko superuserem. Kingroot to tylko na chwilę, instalujemy recovery na zablokowany bootloader i siup prerooted. Wtedy ma to sens.

• 1

#5 OFFLINE korrping

korrping

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 28 październik 2019 - 11:23

Okej, więc tak jak napisałem wyżej. Roota lepiej robić właśnie tylko superuserem. Kingroot to tylko na chwilę, instalujemy recovery na zablokowany bootloader i siup prerooted. Wtedy ma to sens.

Dzięki wielkie za pomoc. Spróbuję to jutro zrobić. Odpiszę, jaki dało to efekt.

Dodano: 28 październik 2019 - 11:23

Dzięki wielkie za pomoc. Spróbuję to jutro zrobić. Odpiszę, jaki dało to efekt.

Witam ponownie. Próbowałem zrobić tak, jak instrukcja na stronie XDA prowadzi, niestety, jedyny link do pobrania CWM Recovery jaki dla mojego modelu telefonu podali, nieaktywny...

• 0

#6 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 64
  • 647 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 28 październik 2019 - 16:39

uzyj twrp 

• 0

#7 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2090
  • 21096 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 31 październik 2019 - 10:10

Po pierwsze poleciłbym zrobić reinstalację softu. Tak, aby zacząć od całkowitego zera:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Następnie mam pytanie: W jakim sensie nie da się odblokować bootloadera? Telefon z Orange z blokadą, czy brak jakieś opcji? To drugie łatwo obejść, pierwsze też, ale odpłatnie.

Jeśli na 100% nie możesz odblokować to po wgraniu softa na nowo zrób to co opisane jest tutaj:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Robisz oczywiście to co pasuje do Twojej wersji i statusu bootloadera.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia m2, xperia d2303

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.