Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Przywrócenie kluczy DRM- Nie mogę uzyskać roota

przywrócenie kluczy mogę uzyskać roota

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Jack79

Jack79

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 6 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 08 listopad 2019 - 11:17

Witam

Chciałem w przywrócić sobie klucze DRM a do tego potrzebny jest root. A w żaden sposób nie mogę go uzyskać. W jednym przypadku telefon non stop uruchamia się w trybie TWRP tak że nie można uruchomić systemu, w drugim staje na logu Sony i koniec. Już nie wiem co robić... Szkoda że nie ma tak jak kiedyś że można było na spokojnie zrobić sobie roota bez tych wszystkich kombinacji i przy zablokowanym bootloaderze. A teraz z tego co widzę to coraz trudniej jest...

• 0

#2 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 64
  • 647 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+

Napisano 08 listopad 2019 - 13:52

Rozumiem że przed odblokowaniem zrobiłeś kopię kluczy drm, które chcesz przywrócić? 

Co do roota najlepiej zrobić go flashując magiska za pomocą TWRP

• 1

#3 OFFLINE jack78

jack78

Nowicjusz

• 2 postów
  • Rom:Xperia type s v3
  • Kernel:nightelf

Napisano 08 listopad 2019 - 17:44

Rozumiem że przed odblokowaniem zrobiłeś kopię kluczy drm, które chcesz przywrócić?
Co do roota najlepiej zrobić go flashując magiska za pomocą TWRP

Tak, mam zrobioną kopię. Czyli jeśli dobrze myślę to po wgraniu TWRP musiałbym wgrać jeszcze kernela? Bo jeśli wgram TWRP to z kolei systemu nie mogę uruchomić, a czytałem a w jednym poradniku że to pomaga, tylko teraz to nie wiem czy stockowy jakiś inny.
  • 0

#4 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 647 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 02:08

Po wygraniu twrp telefon powinien się normalnie uruchamiać najwidoczniej źle je wygrałeś a prawdopodobne że na partycje boot a nie recovery ;) Jeżeli nie masz nic na telefonie to wygraj stocka za pomocą flashtoola i zacznij od początku :)
  • 1

#5 OFFLINE Jack79

Jack79

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 10:09

Dzięki za odpowiedź,spróbowałem jeszcze raz i faktycznie działa, system bez problemu się uruchamia, przy okazji musiałem jeszcze pobrać inną paczkę z Magiskiem ,bo tamta wcześniejsza była jakaś wadliwa, a i telefon łapał bootloopa. Przerobiłem sobie przy okazji kernel za pomocą rootkernel i zastanawiam się dalej czy dalej chcę przywracać te klucze DRM :D. Ten drmfix faktycznie coś daje, bo X reality for mobile itp. działa, a na tego typu funkcjach mi zależało kosztem zablokowanego bootloadera oczywiście. Co do aparatu to szczerze mówiąc ciężko  to stwierdzić.

PS: Ogólnie to i tak przy przywracaniu kluczy DRM

pokazuje mi się że nie znaleziono określonego pliku czy jakoś tak, a i mam jeszcze pytanie da się jakoś pozbyć komunikatu "Your device has been unlocked and can`t be trusted" przy włączaniu telefonu ?

Użytkownik Jack79 edytował ten post 09 listopad 2019 - 10:16

• 0

#6 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 647 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 10:21

U siebie wgrałem existenz do tego przywróciłam klucze i wgrałem patched kernel przez to telefon ma custom ROM/roota/recovery/ I inne modyfikacje przy czym myśli że bootloader jest zablokowany a klucze są na miejscu i wszystkie funkcje typu xreality predykcja zdjęć itp działaja bez problemu ;) Sam nie wiedziałem na początku że uda się to zrobić w ten sposób

Cieszę się że u ciebie wszystko już śmiga pozdrawiam ;)

Dodano: 09 listopad 2019 - 10:21
Tego komunikatu nie da się usunąć :(
  • 1

#7 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 09 listopad 2019 - 11:07

Ten komunikat da się usunąć. Zablokuj bootloader albo go przerób. Jak zrobić to drugie? Nie wiem, widziałem jedynie, że na oneplusa 5 jest taka paczka ale nie wiem jak to zrobili.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#8 OFFLINE jack78

jack78

Nowicjusz

• 2 postów
  • Rom:Xperia type s v3
  • Kernel:nightelf

Napisano 09 listopad 2019 - 16:24

U siebie wgrałem existenz do tego przywróciłam klucze i wgrałem patched kernel przez to telefon ma custom ROM/roota/recovery/ I inne modyfikacje przy czym myśli że bootloader jest zablokowany a klucze są na miejscu i wszystkie funkcje typu xreality predykcja zdjęć itp działaja bez problemu ;) Sam nie wiedziałem na początku że uda się to zrobić w ten sposób

Cieszę się że u ciebie wszystko już śmiga pozdrawiam ;)

Dodano: 09 listopad 2019 - 10:21
Tego komunikatu nie da się usunąć :(

Ale takie rzeczy to chyba tylko na Pie?, czytałem twój post https://www.xperiasi...-unlock-kernel/
i właśnie zastanawiam się nad tym czy to jest możliwe na XZ z Oreo, bo zauważyłem że w "zamian" za działające X reality itp, nie działa mi Stamina... Czy to też ma związek z brakiem kluczy DRM? I przy okazji czy da się je przywrócić w TWPR?

Mojzesz Jakoś przeżyję ten komunikat, na YouTube widziałem jak go usunąć w Motoroli i było coś z użyciem Fastboota
  • 0

#9 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 647 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 17:43

Dla oreo musisz szukać dla xz po xda bo to jest dla xzp xz1 i xz1c

Użytkownik DominQ edytował ten post 09 listopad 2019 - 17:45

• 0

#10 OFFLINE Jack79

Jack79

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 6 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 01:32

Co do tej Staminy to "facepalm", funkcja jak najbardziej działa,tylko po prostu miałem przestawione że dopiero przy 15 % ma się

włączać...

A co do samego przywracania kluczy to też robiłem nie tak jak trzeba:

mając ustawione "Nieznane źródła" i "Debugowanie USB" uruchamiamy program i wybieramy opcję nr 4 - "Conver v4 backup"

następnie wybieramy opcję nr 2 - "Restore", wybieramy naszą paczkę i potwierdzamy wszystko

Ja wybierałem od razu "Restore",może jeszcze to sprawdzę

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przywrócenie, kluczy, mogę, uzyskać, roota

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.