Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
 • Log In with Google      Logowanie »   
 • RejestracjaZdjęcie

Regulamin forum www.xperiasite.pl


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE juggler

juggler

  Administrator

 • Reputacja: 697
 • 5695 postów
 • Skąd:Warszawa
 • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
 • Android:Pie (9.0)
 • Rom:47.2.A.2.33
 • Kernel:stock
 • Operator:Play

Napisano 14 wrzesień 2014 - 09:12

*
Popularny

Regulamin forum


Załączony plik  xperiasite.jpg   20,53 KB   0 Ilość pobrań


 

I. Ogólne

 

 

1. Rejestrując się na naszym forum jednocześnie akceptujesz regulamin, nie podlega on żadnej dyskusji, a w sytuacji kiedy jest on łamany użytkownik zostanie ukarany przez Administratora lub Moderację.
2. Regulamin może w przyszłości ulegać zmianom.
3. Niezapoznanie się z regulaminem nie zwalnia z jego przestrzegania.
4. Można ubiegać się o nową rangę do 
Administracji lub Moderacji. W większości przypadków nie jest to jednak potrzebne. Jeżeli ekipa forum zobaczy że pracujesz i pomagasz innym na pewno zostaniesz nagrodzony.
5. Na forum nikt nie ma wyższych praw. Nie ma dla nas znaczenia Twój wiek, kim jesteś ani skąd pochodzisz. Szanuj innych i bądź uprzejmy. Nie możesz obrażać ani atakować innych użytkowników.
6. Jakiekolwiek działania zagrażające forum zostają natychmiast karane banem.
7. Na forum panuje całkowity zakaz przeklinania i pisania wulgaryzmów.
8. Na forum obowiązuje całkowity zakaz zakładania tematów z treścią pornograficzną oraz ogólnie uznawaną za obraźliwą.
9. Podczas pisania tematu lub wpisu na czacie postaraj się zachować poprawną ortografię i interpunkcję oraz 
spójność wypowiedzi.
10. Kolor czerwony przeznaczony jest dla Administracji, a zielony tylko dla Moderacji. Staraj się ich nie używać.
11
Na forum panuje bezwzględny zakaz udostępniania stron, podawania adresów oraz reklamowania konkurencyjnych stron w polskim języku. Zakaz ten dotyczy również reklamy innych stron, usług, bądź przedmiotów bez zgody Administratora forum.

12. Na forum obowiązuje zakaz wstawiania materiałów o następującej treści:

 • rozmyślnie zakryta nagość;
 • przezroczyste ubrania;
 • lubieżne lub prowokacyjne pozy;
 • zbliżenia piersi, pośladków lub krocza;

Zapis dotyczy również obrazów profilowych i sygnatur.
13. Jeżeli nie posiadasz uprawnień nie zwracaj uwagi moderatorskiej innym osobom na forum. Wszelkie przejawy łamania regulaminu możesz zgłosić moderacji poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony przy poście naruszającym zasady. Możesz napisać również wiadomość do moderatora.

 

 

II. Pisanie tematów
 

 

1. Zanim założysz temat upewnij się czy nie ma już takiego na forum.
2. Nie dubluj tematów, będą kasowane.
3. Poprawnie nazywaj tematy. Nazwa powinna dokładnie opisywać wątek.
Przykłady źle nazwanych tematów:

·         "Problem z aplikacją",

·         "Zdjęcia problem",

·         "Kilka pytań",

·         "Co zrobić? Pomocy".

Przykłady dobrze nazwanych tematów:

·         "Co zrobić gdy telefon się nie włącza?",

·         "Internet nie działa mimo dobrze skonfigurowanego telefonu",

·         "Komputer nie wykrywa telefonu podłączonego przez kabel USB",

·         "Gdzie znajdują się Opcje programistyczne w Androidzie 4.3?"

Źle nazwany temat zależnie od decyzji moderatora może zostać przesunięty do kosza lub autor wątku może zostać poproszony o jego zmianę. Nagminne złe nazywanie wątków będzie skutkowało ostrzeżeniem.
4. Wybieraj odpowiedni dział dla swojego tematu.
5. Jeśli Twój temat został usunięty to oznacza, że był on wbrew regulaminowi.
6. Działem poświęconym luźnym rozmowom jest Hyde Park. Nie oznacza to jednak, że zezwala się tam na spam reklamowy. Ekipa forum zastrzega sobie możliwość usunięcia zbędnych tematów.
7. W kilku działach, w tym w Gry i Aplikacje obowiązuje zasada nadania prefiksu w nazwie tematu. Prefiks to najczęściej informacja o wersji Androida. Prefiks wybieramy z rozwijalnej listy podczas tworzenia tematu.

Przykład nazwy tematu z prefiksem:
[2.2+]Transformer
Jeżeli tworzący nie wie od jakiej wersji dana aplikacja działa powinien sprawdzić to w Sklepie Play. Jeżeli nie może uzyskać takiej informacji wybiera prefiks "N/A".
8. Od dnia 23 III 2012 prawie na całym forum obowiązuje zakaz tworzenia tematów typu:
-Który rom lepszy?
-Który kernel wybrać?
Ekipa postanowiła wprowadzić powyższy punkt do regulaminu ze względu na notoryczne powtarzanie się tego typu tematów. Ile ludzi, tyle opinii i trudno dogodzić takim osobom. Nie przestrzeganie tego punktu skutkować będzie przeniesieniem tematu do KOSZA, a nawet ostrzeżeniem na konto.
Wychodząc jednak naprzeciw osobom które oczekują porady w tej kwestii, stworzono specjalne tematy w działach Dyskusja ogólna. Tematy noszą odpowiednio nazwy:

·         Jakiego romu używasz?

·         Jakiego kernela używasz?

Oprócz ankiety jaka jest tam prowadzona, dopuszcza się w tym miejscu również zadawanie wszelkich pytań, oraz udzielania odpowiedzi na temat tego, który rom/kernel najlepszy itp. Jest to jedyne miejsce na takie pytania!
9. Z dniem 15 V 2012 wprowadza się bezwzględny zakaz zakładania tematów z pytaniami dotyczącymi aplikacji, romów, kerneli w działach pomocy technicznej. Jeżeli chcesz uzyskać pomoc - przejdź do odpowiedniego działu a następnie odszukaj swoją aplikację, rom czy kernel i tam zadaj pytanie, opisz swój problem. Pomóż zachować porządek na forum!

Przykłady postępowania:

Spoiler:
1. Nie działa mi gra.
2. Przechodzę do działu gry i szukam tej z którą mam problem (używam wyszukiwarki).
3. Opisuję swoją sytuację w temacie z daną grą.
4. Czekam na odpowiedź.

1. Nie uruchamia się telefon po instalacji kernela.
2. Przechodzę do działu kernele i odszukuje ten, którego użyłem/am.
3. Opisuje swój problem w temacie.

W przypadku nieprzestrzegania powyższej zasady, temat może zostać przesunięty do kosza. Przy nagminnym łamaniu punktu autor może otrzymać ostrzeżenie na konto. Zasada nie obowiązuje dla romów/aplikacji/kerneli, których nie ma u nas na forum.
10. Działy Gry, Aplikacje oraz Widgety posiadają swoje dodatkowe zasady. Przed przystąpieniem do założenia wątku w tych działach zapoznaj się z Regulaminem działów Gry, Aplikacje oraz Widgety.

 

 

 

III. Pisanie postów

 

 
1. Nie odkopuj starych tematów. Jeżeli ostatnia odpowiedź miała miejsce później niż miesiąc temu, wątek prawdopodobnie odszedł w zapomnienie i autor już do niego nie zajrzy (dotyczy głównie działów pomocy technicznej)

2.Linki z download umieszczaj w znaczniku bbcode [download]", a linki z forum xda-developers w [xda]
3.Nie pisz postów typu: "Super", "Godne polecenia" czy "Fajne". Posty typu "dzięki" też są niemile widziane i mogą zostać uznane za spam. Jeżeli chcesz komuś podziękować - przyznaj punkt reputacji.
UWAGA!
Dopuszcza się posty z podziękowaniem pod warunkiem zawarcia w nim informacji o rozwiązaniu problemu. Jest to znak dla moderacji, że temat został wyczerpany, a wątek można zamknąć. Przykład:
"Wszystko już działa. Dzięki wielkie. Można zamknąć"
4. Wprowadzanie innych użytkowników w błąd grozi ostrzeżeniem na konto - nie pisz postów jeżeli nie jesteś pewny swojej wypowiedzi.
5. Jeżeli twój post zniknął z forum oznacza to, że prawdopodobnie był zbędny i został usunięty przez członka Ekipy forum. Ekipa forum zastrzega sobie prawo do modyfikacji lub usunięcia postu w przypadku gdy narusza on zasady forum.
6. Forum XperiaSite.pl preferuje pomoc poprzez pisanie wskazówek w formie postów. Prosimy o nie zamieszczanie wypowiedzi i próśb nawołujących do pomocy indywidualnej poprzez komunikatory czy prywatne wiadomości. Forum żyje głównie dzięki Waszym postom, nie niszczmy tego.
7. Jeżeli w twoim poście pojawiła się notka od administratora lub moderatora zalecanym jest zapoznanie się z nią. Obowiązuje też zakaz jej usunięcia, nawet jeżeli post został poprawiony, chyba że członek Ekipy zdecyduje sam ją usunąć (np. na prośbę zainteresowanego).
8. Na forum zabrania się umieszczania bezpośrednich linków do nielegalnych wersji programów i innych treści chronionych prawem autorskim.
9. Odpowiadając na forum staramy się trzymać wątku, nie zmieniamy tematu.
10. Nie odpowiadamy na spam i nie karmimy troli. Jeżeli widzisz, że ktoś odbiega od tematu, zgłoś to za pomocą stosownego przycisku pod postem. 

 

 

 

IV. Konto


 

1. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto na forum, większa ilość będzie banowana.
2
Na forum zabrania się nadawania nicków obraźliwych, wulgarnych, bezsensownych (typu "jkdkhsfk") oraz zawierających wyrazy "Administrator" i "Moderator".
3. Przy rejestracji do wypełnienia mamy kilka pól profilowych. Pomagają one w rozwiązywaniu niektórych problemów. Wypełnienie pól na tzw. "odwal się" może skutkować wyrzuceniem z forum. Jeżeli nie wiesz co wpisać - pozostaw pola puste.
4. Użytkownik ma prawo do usunięcia swojego konta z forum, z wyłączeniem napisanych już przez siebie postów. Usunięcie postów w niektórych przypadkach mogłoby spowodować trudności w zrozumieniu tematów, z których korzystają inni. Weź pod uwagę, że nawet jeżeli zażądasz usunięcia konta, Twoje posty pozostaną na naszym forum.

 

 

 

V. Avatar


 

1. Na forum użytkownik może posiadać awatar - grafikę znajdującą się pod jego nickiem w postach.
2. Avatar nie może zawierać treści ogólnie uznawanych za obraźliwe.
3. Zaleca się posiadanie avatara o rozmiarze maksymalnie 100 KB.   

 

VI. Sygnatura

 

 

1. Na forum użytkownik może posiadać sygnaturę – grafikę, podpis znajdujące się pod każdym jego postem.
2. Sygnatura może zawierać wyłącznie JEDEN obraz. Maksymalna rozdzielczość wstawionej tam grafiki to 450x150 px w maksymalnie 72 dpi. Ekipa forum zastrzega sobie prawo do ingerencji w Twój podpis, jeśli będzie on zbyt duży.
3. Twój podpis nie powinien zawierać żadnych obraźliwych treści.
4. Nie przesadzaj z wielkością tekstu w sygnaturze.

 

VII. Czat

 


1. Na czacie podobnie jak na całym forum wymagana jest kultura osobista.
2. Czat jest miejscem rozmów luźnych. Wszelkie próby uzyskania pomocy w czacie zostaną nagrodzone ostrzeżeniem na konto. Masz problem, pytanie? Załóż temat. W przypadku próby uzyskania pomocy w czacie ostrzeżenie może otrzymać zarówno osoba prosząca o pomoc jak i pomagająca.
3. Zamieszczanie celowo wpisów powtarzających się będzie karane.

 

VIII. Ostrzeżenia

 


1. Na forum istnieje system ostrzeżeń. Użytkownik który otrzymał ostrzeżenie posiada odpowiednią informację na ten temat w swoim profilu. Ostrzeżenia niosą za sobą skutki:
3 ostrzeżenia - Zakaz pisania na forum przez 10 dni,
4 ostrzeżenia - Zakaz pisania na forum przez 20 dni,
5 ostrzeżeń - Ban na 20 dni,
6 ostrzeżeń - Ban na 30 dni,
7 ostrzeżeń - Ban na zawsze.
2. Ostrzeżenie na koncie użytkownika wygasa po miesiącu. Jeśli jednak ekipa forum stwierdzi, że jest to czas zbyt długi bądź zbyt krótki, ostrzeżenie może zniknąć z konta później bądź wcześniej.
3. Członkowie ekipy forum NIE MOGĄ otrzymać ostrzeżenia jeśli pełnią funkcje moderatora bądź administratora na forum. Od ekipy forum wymaga się znajomości regulaminu i jego przestrzegania. Jeśli członek ekipy nagminnie łamie regulamin- przestaje pełnić swoją funkcję.

 

 

 

IX. Udostępnianie treści


 

1. Na forum obowiązuje zakaz wstawianie linków do serwisu chomikuj.pl.
2. Pliki przed uploadem należy sprawdzić! Nie wrzucaj plików jeśli są niekompatybilne z telefonem lub mamy co do tego wątpliwości.
3. Na forum nie uploadujemy plików objętymi prawem autorskim.

 

 

X. Polityka dotycząca cookies


 

Forum xperiasite.pl używa tzw. "cookies" („ciasteczka”) w celu umożliwienia Państwu wykorzystywania poszczególnych funkcji serwisu. Są to pliki z informacjami konfiguracyjnymi, zapisujące dane potrzebne m. in. do zalogowania się na swoje konto. Pliki "cookies" są w większości automatycznie akceptowane przez większość przeglądarek internetowych. W każdej chwili mogą jednak Państwo je wyłączyć aktywując odpowiednie ustawienia w swojej przeglądarce lub tak zmodyfikować ustawienia przeglądarki, aby byli Państwo informowani o wszystkich sytuacjach związanych z przesyłaniem plików "cookies". W przypadku wyłączenia plików „cookies” lub modyfikacji ustawień przeglądarki dot. plików „cookies” pewne części serwisu xperiasite.pl mogą nie działać poprawnie.

 

 

 

XI. Postanowienia końcowe


 

1. Właścicielami postów na forum są ich autorzy i to oni ponoszą za nie pełną odpowiedzialność. Obowiązuję zakaz kopiowania ich treści bez pisemnej zgody.
2. Skrypt forum wykonuje regularne kopie zapasowe. Są one tworzone na wypadek uszkodzenia bazy danych czy ewentualnych ataków. Administrator zastrzega sobie w szczególnych wypadkach odtworzenie stanu forum z kopii zapasowej.
3. Forum XperiaSite.pl nie czerpie korzyści majątkowych z tytułu odsyłania poprzez linki do materiałów zamieszczonych na innych witrynach.
4. Ekipa forum XperiaSite.pl zastrzega sobie prawo do tego regulaminu.
5. Strona jest jedynie pośrednikiem pomiędzy serwisami z hostingiem plików. Ekipa forum nie odpowiada za pliki i treści wstawione przez userów.
6. Każdy user ma prawo odwołać się od przyznanego mu ostrzeżenia, bana lub notki moderatora do Administratora forum. W takim przypadku należy skontaktować się z nim poprzez wysłanie wiadomości prywatnej z opisem sytuacji.
7. Jeżeli zauważasz, że któryś materiał zamieszczony na forum jest niezgodny z polskim prawem zgłoś to Administratorowi. Materiał zostanie usunięty.
8. Jeżeli osoba wyróżniona przez Ekipę nie pojawia się na forum przez okres dłuższy niż jeden miesiąc, traci swoje wyróżnienie.
 

Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat. Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową. 

JEŻELI NIE ZGADZASZ SIĘ Z POWYŻSZYMI ZASADAMI, POPROŚ JAK NAJSZYBCIEJ ADMINISTRATORA O USUNIĘCIE KONTA Z FORUM.


 • 10
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.