Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kernele i Romy dla z5 dual e6633 [7.1.1] Prośba o podanie listy.

kernel rom z5 dual e6633 android 7.1.1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Donricardo84

Donricardo84

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 1
  • 13 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Dual
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 24 listopad 2019 - 20:37

Proszę o segregację kerneli jak i romów pod konkretne modele lub w odpowiedzi na ten temat podanie tabeli jaki kernel z jakim romem mogę bezbiecznie połączyć.

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10267 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Operator:Play

Napisano 25 listopad 2019 - 10:03

No ale masz przecież w dziale kernele w każdym z tematów model i czy to na stocka, czy nie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE Donricardo84

Donricardo84

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 13 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 17:38

No dobrze. Co się stanie jeżeli do mojej e6633 wgram kernel od e6656 lub innego modelu także z5?
  • 0

#4 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 658
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 27 listopad 2019 - 20:10

@Donricardo84, hej. Jeżeli wejdziesz w któryś z tematów, to w wymaganiach napisano dla jakiego wariantu/wariantów dany kernel pasuje.  

• 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2092
  • 21150 postów
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 28 listopad 2019 - 15:54

@Donricardo84

Dwie rzeczy. Jeśli z Single wgrasz na Duala lub odwrotnie to starcisz lub "otrzymasz" wsparcie dla dwóch kart SIM (oczywiście w Single i tak drugiej karty nie włożysz). Jeśli wgrasz dla wariantu z innego regionu to będzie problem z częstotliwościami LTE - telefon wspiera swoje, kernel swoje, a więc dostępne będą tylko te "wspólne" dla nich.

• 0

#6 OFFLINE Donricardo84

Donricardo84

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 13 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 13:14

@Donricardo84

Dwie rzeczy. Jeśli z Single wgrasz na Duala lub odwrotnie to starcisz lub "otrzymasz" wsparcie dla dwóch kart SIM (oczywiście w Single i tak drugiej karty nie włożysz). Jeśli wgrasz dla wariantu z innego regionu to będzie problem z częstotliwościami LTE - telefon wspiera swoje, kernel swoje, a więc dostępne będą tylko te "wspólne" dla nich

Wiesz szukam jakiejś fajnej modyfikacji i to nie tylko na tym forum ale także na xda dewelopers a że na każdym forum jest lekki bałagan w tym temacie że się trochę pogubiłem. Wielka szkoda że tytuł tematu gdzie jest dany rom nie wygląda następująco:

[7.0] xxxxxxx [e6633,e6683,6653,Sov 32][+patch for exxxx]

Gdzie xxxxx to nazwa romu.

W kernelach temat mógłby wyglądać następująco

[7.0] xxxxxx [e6633,e6683,6653,Sov 32][Work in stock, aosp, lineage]

Chociaż taka zmiana która by ułatwiła działanie na tym forum. No chyba że mam pobawić się w królika doświadczalnego i testować każdy wariant i stworzyć tabele romów i kerneli co i z czym się je. No chyba że wcześniej trwale ucegle telefon.

Użytkownik Donricardo84 edytował ten post 01 grudzień 2019 - 13:18

• 0

#7 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10267 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 20:38

Nie uceglisz. Wgranie dobrego kernele albo z powrotem stocka flashtoolem albo prerooted (Stock), czy inny przez twrp ożywi telefon. Tylko co za problem wejść w temat i zobaczyć czy na stocka, czy na customa? Dużo nie masz dla tego modelu.

• 0

#8 OFFLINE Donricardo84

Donricardo84

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 13 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 17:13

Nie uceglisz. Wgranie dobrego kernele albo z powrotem stocka flashtoolem albo prerooted (Stock), czy inny przez twrp ożywi telefon. Tylko co za problem wejść w temat i zobaczyć czy na stocka, czy na customa? Dużo nie masz dla tego modelu.

Też tak myślałem aby zrobić po nieudanej próbie flashowania. Też gdzieś czytałem na innym forum że jest jakiś uniwersalny patch do każdego romu aby działał na mojej e6633 tylko już zapomniałem gdzie. Tylko że w całym tym balaganie na wszystkich forach nie tylko tu człowiek się gubi w gąszczu informacji. Bo po bardzo długiej przerwie w modyfikowanie telefonu (ostatni to była motorola defy) czyli około 8 lat to człowiek wyszedł z wprawy. Cud że udało mi się odblokować bootloader co i tak skończyło się całkowitą utratą kluczy DRM oraz wgrałem trwp recovery i magisk root na oficjalnym stocku. Jedyny słuszny Rom jaki uważałem to był cyanogenmod.
  • 0

#9 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 65
  • 657 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:15

Też tak myślałem aby zrobić po nieudanej próbie flashowania. Też gdzieś czytałem na innym forum że jest jakiś uniwersalny patch do każdego romu aby działał na mojej e6633 tylko już zapomniałem gdzie. Tylko że w całym tym balaganie na wszystkich forach nie tylko tu człowiek się gubi w gąszczu informacji. Bo po bardzo długiej przerwie w modyfikowanie telefonu (ostatni to była motorola defy) czyli około 8 lat to człowiek wyszedł z wprawy. Cud że udało mi się odblokować bootloader co i tak skończyło się całkowitą utratą kluczy DRM oraz wgrałem trwp recovery i magisk root na oficjalnym stocku. Jedyny słuszny Rom jaki uważałem to był cyanogenmod.

Mogłeś zrobić kopię kluczy :)

• 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10267 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:28

Mógł ale nie przeczytał. Ja ze swoją pierwszą Xperią zrobiłem to samo. A co do kernela powinno być narzędzie, które robi OC, UC, UV itd. ;D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kernel, rom, z5, dual, e6633, android 7.1.1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.