Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia M4 Aqua nie widoczna przez PC w trybie Flashmode

flashmode flashtool xperia m4 aqua

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 11 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 28 listopad 2019 - 18:33

Witam, mam problem z Xperia M4 Aqua telefon nie jest widoczny przez komputer w trybie flashmode w programie flashtool, sterowniki zainstalowane, próbowałem na kilku komputerach i kablach USB, w trybie Fastboot telefon normalnie widoczny.

To wszystko zostało spowodowane tym że program Xperia Companion w połowie wgrywania systemu wyrzucił błąd i telefon od tego momentu nie jest widoczny w trybie flashmode.

Proszę o pomoc

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10267 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Operator:Play

Napisano 29 listopad 2019 - 12:51

W trybie flashmode (vol-) zapala się dioda, czy nie? Jeżeli w ogóle nie reaguje tj nie zapala się żadna to lipa - tryb flashmode mógł się uszkodzić. Podepnij też pod ładowarkę i spróbuj z vol- czy w ogóle na taki klawisz reaguje i mryga dioda

• 0

#3 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 13:10

Tak zapala się zielona dioda flashmode vol- przy podpięciu do kompa, jak podepnę do gniazdka to czerwona świeci, dodam też że można się przełączać bezproblemowo w trybach flashmode (vol-) i fastboot (vol+) lecz komputer i flashtool wykrywają telefon tylko w trybie fastboot.

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10267 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 15:16

Czyli nie ms sterowników flashmode skoro nie wykrywa albo coś się z nimi stało.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 15:56

Czyli nie ms sterowników flashmode skoro nie wykrywa albo coś się z nimi stało.

Właśnie problem w tym że sterowniki są, instalowałem z folderu flashtoola kilkakrotnie, również próbowałem na innych komputerach

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 658
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 30 listopad 2019 - 16:22

To, że zainstalowane zostały sterowniki z folderu nie oznacza, że są poprawne w systemie :) Uruchom Flashtool, w drugim oknie menedżer urządzeń, podłącz telefon i pokaż zrzuty ekranu z tym co tam się zadzieje. 

• 0

#7 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 14:01

Flashmode w menadzerze urządzeń cisza w fastboocie widać na zdjęciach 'android device'

Załączone pliki

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10267 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 20:41

Też szczegół mordeczko. Próbowałeś oryginalnym kablem albo innym? Próbowałeś pod USB 2.0?

• 0

#9 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 10:42

<p>Pr&oacute;bowałem na oryginalnym kablu od Sony od Huawei i jakiś zamiennik jeśli chodzi o usb to 2.0 i 3.0 sprawdzałem&nbsp;</p>
  • 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10267 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:43

To znaczy, że tak czy siak coś nie bangla po stronie sterowników. Ja np często się borykam i na Windowsie 7 (czy laptop, czy komp) nie mogę praktycznie żadnego urządzenia zainstalować. Czy to OEM z kluczem, czy pirat (wiem wiem, że nie wspieramy piractwa na forum ale podaje przykład), czy wersja Home, czy Ultimate i tak lipa. Przy wyższych Windowsach nie bawiłem się prawie wcale ale przy 10 Pro nie miałem problemu na tablecie z flashtoolem i sterownikami od Xperii. A masz w ogóle w menadżerze urządzeń Adb device albo coś? Przydatnymi sterownikami mogą się okazać sterowniki adb (no ktoś by powiedział, że po co ale z doświadczenia #win7 wiem, że po zainstalowaniu czasem trybił). No ale co jeśli sterowniki są itd i jest wyłączone podpisywanie sterowników coś tam coś tam? Na swoim prywatnym sprzęcie mam program do sterowników Driver Talent Pro (płatna ale nie ufaj do końca ze wszystkim temu programowi) i jest tam zakładka urządzenia peryferyjne i wtedy można klepnąć na danym urządzeniu napraw albo zainstaluj (przy podłączonym u Ciebie w trybie flashmode). Co do samego programu to radziłbym od myszki i klawiatury nie ruszać, rzadko od nieznanego urządzenia USB i aktualizacja tym jak i innymi programami sterowników to raczej minus, bo tu da zły sterownik tu też ale co do urządzeń usb często mi się sprawdza (nie zawsze, bo czasami to w ogóle kaszani i jak przepinam urządzenie w inny port to od nowa zabawa). To już taka droga na okrętke. Chociaż ze sterowników można zainstalować te od Xperii albo od Android coś tam jak się pojawi.

Rozpisałem się ale dałem kilka alternatyw (czasami proste metody nie działają a droga na okrętke chociaż na chwilę pomaga). Nie wykluczam, że coś telefon płata figle. Możesz też próbować całkowicie wyłączony podpiąć bez volume do komputera i sprawdzić czy coś się zadzieje co do sterowników.

• 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2092
  • 21150 postów
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Operator:Orange

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:20

Próbowałeś trzymać Vol- dłużej? W sensie nie puszczać po podłączeniu, a trzymać nawet, jak palec boli?

A jak podłączysz telefon normalnie to jests jakiś efekt?

• 0

#12 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 16:48

Próbowałeś trzymać Vol- dłużej? W sensie nie puszczać po podłączeniu, a trzymać nawet, jak palec boli?

A jak podłączysz telefon normalnie to jests jakiś efekt?

trzymałem vol- przez minute i nic to nie dało, jak podłącze pod kompa to od razu wchodzi w tryb flashmode i nie trzymam przy tym żadnego przycisku 

Dodano: 03 grudzień 2019 - 16:48

To znaczy, że tak czy siak coś nie bangla po stronie sterowników. Ja np często się borykam i na Windowsie 7 (czy laptop, czy komp) nie mogę praktycznie żadnego urządzenia zainstalować. Czy to OEM z kluczem, czy pirat (wiem wiem, że nie wspieramy piractwa na forum ale podaje przykład), czy wersja Home, czy Ultimate i tak lipa. Przy wyższych Windowsach nie bawiłem się prawie wcale ale przy 10 Pro nie miałem problemu na tablecie z flashtoolem i sterownikami od Xperii. A masz w ogóle w menadżerze urządzeń Adb device albo coś? Przydatnymi sterownikami mogą się okazać sterowniki adb (no ktoś by powiedział, że po co ale z doświadczenia #win7 wiem, że po zainstalowaniu czasem trybił). No ale co jeśli sterowniki są itd i jest wyłączone podpisywanie sterowników coś tam coś tam? Na swoim prywatnym sprzęcie mam program do sterowników Driver Talent Pro (płatna ale nie ufaj do końca ze wszystkim temu programowi) i jest tam zakładka urządzenia peryferyjne i wtedy można klepnąć na danym urządzeniu napraw albo zainstaluj (przy podłączonym u Ciebie w trybie flashmode). Co do samego programu to radziłbym od myszki i klawiatury nie ruszać, rzadko od nieznanego urządzenia USB i aktualizacja tym jak i innymi programami sterowników to raczej minus, bo tu da zły sterownik tu też ale co do urządzeń usb często mi się sprawdza (nie zawsze, bo czasami to w ogóle kaszani i jak przepinam urządzenie w inny port to od nowa zabawa). To już taka droga na okrętke. Chociaż ze sterowników można zainstalować te od Xperii albo od Android coś tam jak się pojawi.

Rozpisałem się ale dałem kilka alternatyw (czasami proste metody nie działają a droga na okrętke chociaż na chwilę pomaga). Nie wykluczam, że coś telefon płata figle. Możesz też próbować całkowicie wyłączony podpiąć bez volume do komputera i sprawdzić czy coś się zadzieje co do sterowników.

Wyłączyłem cyfrowe podpisywanie sterowników nic to nie dało, pobrałem sterowniki adb i driver talent zrzuty dałem do posta 

Załączone pliki

Użytkownik Kamil5230 edytował ten post 03 grudzień 2019 - 16:48

• 0

#13 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10267 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:32

Nie pisałeś, że telefon sam wchodzi do flashmode. Czyli do fastboota nie wejdzie skoro tak. Zdecyduj się i powoli, na spokojnie.

• 0

#14 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 65
  • 657 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+

Napisano 04 grudzień 2019 - 14:57

Z tego co wiem to urządzenia w trybie flashmode nie są widziane przez menager urządzeń czy inne programy oprócz xperia companion czy flashtool

• 0

#15 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 15:19

Nie pisałeś, że telefon sam wchodzi do flashmode. Czyli do fastboota nie wejdzie skoro tak. Zdecyduj się i powoli, na spokojnie.

Gdy podłącze telefon do ładowarki normalnie do gniazdka to jest czerwona dioda czyli sie ładuje, podłącze pod usb od razu wchodzi w flashmode jak przycisnę na dłuższą chwile włącznik oraz vol+ przechodzi w czerwoną diode puszczam włącznik trzymam vol+ telefon zawibruje i wchodzi w fastboot niebieska dioda

• 0

#16 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21150 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 09:30

jak podłącze pod kompa to od razu wchodzi w tryb flashmode

No to obstawiam tak 99%, że uszkodził się bootloader. Na to niestety nic nie poradzisz.

• 0

#17 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 65
  • 657 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+

Napisano 07 grudzień 2019 - 12:22

A gdyby tak próbować w trybie fastboot odblokować bootloader i wgrac jakies twrp? dla testu bo co szkodzi

• 0

#18 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 13:57

A gdyby tak próbować w trybie fastboot odblokować bootloader i wgrac jakies twrp? dla testu bo co szkodzi

Ok mógłbym spróbować tylko nie wiem za bardzo jak ?

• 0

#19 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21150 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 14:06

@Kamil5230

Trzymając Vol+ i podłączając telefon świcie się dioda w innym, niebieskim, kolorze?

• 0

#20 OFFLINE Kamil5230

Kamil5230

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 14:23

@Kamil5230

Trzymając Vol+ i podłączając telefon świcie się dioda w innym, niebieskim, kolorze?

@Kamil5230

vol+ niebieska dioda, vol-zielona 

Dodano: 07 grudzień 2019 - 14:23

A teraz to o co chodzi ??

Podłączyłem najpierw telefon w flashmode a dopiero później odpaliłem flashtoola

Załączone pliki

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.