Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia 5 - opinie, wrażenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE kefirek1997

kefirek1997

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 2
  • 10 postów
  • Telefon:Xperia 5
  • Android:Pie (9.0)
  • Operator:Orange

Napisano 29 listopad 2019 - 21:00

Witam,

Ktoś ma użytkuje? Idzie się przyzwyczaić do tych dziwnych proporcji ekranu 21:9?

Mi kurier "5" przywiózł wczoraj jako następce wysłużonej XZ-tki. Pierwsze wrażenia, dziwne :) strasznie dziwne te proporcje, kupując telefon w sumie poszedłem "za głosem serca" jako wierny fan Sony od czasów Z1, nie sprawdzając go organoleptycznie w żadnym sklepie. Jakkolwiek póki co telefon leży w pudełku i czekam aż przyjdzie folia i etui (notabene na chwilę obecną wybór akcesoriów mocno ograniczony, etui zamawiałem w Niemczech..., w sony center nawet nie są w stanie nic zamówić pod klienta).

• 1

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10267 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Operator:Play

Napisano 30 listopad 2019 - 13:04

Etui są na polskich sklepach (ja patrze tylko za czymś rugged). Z resztą z Chin można ściągać różne cuda (jak ktoś chce czekać miesiąc). Widziałem wczoraj w sklepie i tylko tyle miałem w rękach, więc co do tematu mogę tylko powiedzieć tyle, że nie wzbudziła we mnie żadnego uczucia. Smartfon jak smartfon. Jedynie z tych telefonach w sklepie wzbudziła we mnie radość Nokia 9 Pureview (ze względu na flagowe (na tamten rok) podzespoły i tyle aparatów. Może też dlatego, że przyzwyczaiłem się do ekranu 18:9 i przesiadka na 16:9 nie jest dla mnie też czymś dziwnym a dłuższe ekrany to tak naprawdę żadna przeszkoda (chyba, że ktoś gra w gry, to mogą nie być dopasowane). Ważne, żeby telefon dobrze leżał w dłoni, robił dobre zdjęcia i działał szybko (oraz bezproblemowo). Jeżeli będzie w etui to średnio chyba kogoś obchodzi jak telefon wygląda. Ja bym nie kupił Xperii 5 (gdybym potrzebował zmienić telefon) tylko ze względu na wejście na słuchawki ale to nie jest priorytetem. Jest to jakiś minus (dla mnie, bo na kablu używam słuchawek w domu albo raz na rok jak gdzieś idę a nie mam naładowanych bezprzewodowych). Możesz się pochwalić zdjęciami wykonanymi w dzień, przy mgle i w nocy ;p.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 658
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 30 listopad 2019 - 16:09

Dobrze, że czekasz na ochronne akcesoria, bo ta Xperia, jak prawie każdy obecny telefon jest łatwa do porysowania. Ja myślę, że mimo wszystko ludzie będą wybierać Xperię 1 i na tym produkcie Sony będzie się bardziej skupiać. Telefon pojawi się u nas na portalu, postaram się ogarnąć to przed świętami, zastanawiam się tylko czy zrobić to w formie porównania z Jedynką, bo oba są bardzo podobne.

Póki co, mogę się wypowiedzieć tylko co do Jedynki, która ma te same proporcje. Początkowo wydają się dziwne, ale to jest tak jak z przejściem na większy ekran - szok, a potem przyzwyczaisz się. Nie wiem jak korzystasz z telefonu, ale w mojej ocenie to te proporcje są atutem tylko przy multimediach i może grach :) 

• 0

#4 OFFLINE JacekPlacek

JacekPlacek

Nowicjusz

• 1 postów
  • Operator:Plus

Napisano 02 grudzień 2019 - 00:58

Dobry wieczór,

to mój pierwszy wpis tutaj. Chciałem się krótko podzielić wrażeniami. Od dwóch tygodni przesiadłem się z "XZ" na "5", używam i mam takie obserwacje:
1. etui z klapką jest do kupienia, trafiłem w sieci za 49PLN; początkowo używałem telefonu bez etui, ale szkło jest śliskie i nie czułem, że do końca pewnie trzymam go w garści,
2. sensor boczny się nie sprawdził - nie umiałem trafić kciukiem we właściwe miejsce, częściej nie trafiałem. W końcu wyłączyłem.
3. brak obsługi "HD Voice" (brakuje we wszystkich nowych Xperiach; ostatnia, która to miała to XZ3), a ponieważ w "Plusie" VoLTE nie ma, więc moje rozmowy są teraz trochę niższej jakości, niż były w "XZ".
4. Bateria od rana do wieczora schodzi od 100% do około 70-80%; sposób użycia: mało rozmawiam, więcej szperam po sieci i trochę oglądam filmy YT.
5. Do kształtu trzeba się przyzwyczaić, ale po jakimś czasie okazuje się bardzo poręczny, wygodnie jest zarządzać wszystkim trzymając telefon w jednej ręce.
6. Xperia Companion nie wspiera przenoszenia danych do Xperia 5. Żeby przenieść zdjęcia i filmy ze starej XZ musiałem kopiować dane na laptop, a potem z laptopa na nowy telefon. Synchronizacja przez Google Drive działa, ale jak danych jest dużo (kilkanaście GB), to trochę za długo trzeba czekać.

Poza tym jest super. Obraz na ekranie wyrazisty, reakcje błyskawiczne, wysoka kultura pracy i komfort.

Póki co, to tyle moich wrażeń. Pozdrawiam.

• 2

#5 OFFLINE kefirek1997

kefirek1997

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów
  • Operator:Orange

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:47

Jak dla mnie główne zastosowanie telefonu to biznes. Dziennie około 3-4 godziny na słuchawce, maile, internet. Stricte zastosowań multimedialnych w moim przypadku bardzo mało, chyba że córka dorwie się do telefonu i polecą bajki na youtube. 

W kwestii etui, chciałem sobie kupić oryginalne etu SCBJ10 od Sony w kolorze telefonu czyli niebieskim i jak pisałem wyżej odbiłem się od ściany w każdym sklepie w PL. Zakup przez Sonymobile.pl okazał się drogą przez mękę, nie działała płatność kartą, podobnie jak paypal, po wybraniu przelewu bankowego doproszenie się o fakturę pro-forma niewykonalne. A sam przelew trzeba było robić do Holandii, wsparcie tylko po angielsku - i to nie jest problem, pod warunkiem, że osoba po drugiej stronie monitora też zna ten język....Jakimś cudem znalazłem to etui na amazaon.de i czekamy co przyjdzie. Śmiem twierdzić, że od strony marketingu, dostępności oryginalnych akcesoriów (niezależnie przez jaki kanał )Sony leży i kwiczy. Do Z5 czy XZ było mi łatwiej kupić oryginalne etui z klapką sporo po premierze aniżeli teraz do ich topowego telefonu zaraz po premierze gdzie powinno być dostępne wszystko. Dla Samsunga w pierwszej lepszej budce z telefonami w markecie idzie dostać wszystko od ręki, o Applu nie wspominając.

No nic, póki co "5" dalej leży w pudełku w oczekiwaniu na etui. Mam tylko nadzieję, że telefon się sprawdzi i nie będę żałował bo za te same pieniądze można było wziąć S10+.

• 1

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 658
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:29

Panowie, wielkie dzięki za każdy wpis odnośnie tego telefonu!

Ja zajmę się testem oraz porównaniem Piątki i Jedynki za około tydzień. Wtedy również podzielę się opiniami.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.