Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Problem podczas Bootowanie (Dziwny ekran)

problem podczas bootowanie dziwny ekran

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE xpehe

xpehe

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia XA1
  • Android:Nie podano
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 01 grudzień 2019 - 13:40

Witam. Potrzebuje pilnie pomocy! Otóż w mojej Xperii dzieje się dziwna rzecz. Nie mogę uruchomić telefonu.... Bootowanie normlanie tak jak powinno być, ale przy końcowej fazie ekran się rozpływa.... Czego może to być przyczyną softu, czy ekranu czy płyty głównej? Dziękuję za pomoc.

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10267 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Operator:Play

Napisano 01 grudzień 2019 - 20:40

Możesz wykluczyć winę softu wgrywajac go od nowa. Wyświetlacz raczej nie, bo przecież włączanie działa. Płyta główna... Też marne szanse, bo by w ogóle się nie włączał albo by się restartował (restarty czasem są winą po stronie oprogramowania).

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE xpehe

xpehe

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 20:58

Użyłem narzędzia PC Companion do naprawy sortu i to co się dzieje na końcu zostaje tylko takie coś i nie gaśnie.... możliwe, że ktoś kiedyś źle wgrał przez flashtoola sofy i np kernel nie działa? Sam ściągnąłem soft i jest tyle opcji, że nie wiem co wykluczyć, a co wipe? Ale czy to by pomogło, skoro PC Companion nie dało rady, czy już szukać nowej (używanej płyty głównej)?

Załączone pliki

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10267 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10

Napisano 02 grudzień 2019 - 08:06

No w wipe wszystko zaznaczyć a tak to nic więcej. No jak on jest tak rozebrany to cóż. Też może być powodem jednak uszkodzona część.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 658
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 05 grudzień 2019 - 20:45

Proces wgrywania przeszedł cały czy się wysypał? Kiedy pojawia się dokładnie ten ekran ze zdjęcia?

• 0

#6 OFFLINE xpehe

xpehe

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 19:23

Proces wgrywania przeszedł cały czy się wysypał? Kiedy pojawia się dokładnie ten ekran ze zdjęcia?

Zarówno po PC Companion i po flastoolu'u problem nie ustąpił ekran teraz nie zamraża się tylko te pixele znikają i jest czarny tylko podświetlenie działa.... Ani razu się nie wysypał. Jak włączę telefon pisze sony animacja xperia 2-3 sekundy i dzieje się to co napisałem ;/

• 0

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 658
  • 5411 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 07 grudzień 2019 - 22:03

Jak się nie wysypuje, proces kończy się powodzeniem, to problem jest z płytą. Robi się zwarcie lub uszkodzeniu uległ jeden z elementów.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, podczas, bootowanie, dziwny, ekran

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.