Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jaki wydajny tablet z kozackim ekranem z wymiennym SSD?

jaki wydajny tablet kozackim ekranem wymiennym

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1225
  • 10307 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Rom:Oxygen OS 10.3.0
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 24 grudzień 2019 - 22:25

Cześć.
Szukam jakiegoś kozackiego tableta z możliwością wymiany dysku SSD dajmy na to na 1tb albo 2tb (wiem, że to są koszta).
Jakieś specjalne wymagania oprócz tego? Jasne. Ekran ma być jak najlepszej jakości, znaczy chyba rozdzielczość 3k będzie okej? 4k czy 5 też wskazane.

System: Windows + możliwość wgrania androida dajmy na to Phoenix OS. Tutaj nie mam wymagania, żeby był to Windows 10 (jakby był to byłoby kozak, sztos ale Winde 10 akceptuje :)).
Co do systemu to wydajność tego tableta musi być dobra. YouTube w 4k i kilka kart w tle przeglądarki. Jakaś stara gierka pokroju Gothic 2 (wydajnościowo). Nie oczekuję odpalenia Wiedźmina 3 na takim tablecie ze względu na wysoką rozdzielczość ale jak będzie grywalnie na najniższych to nie pogardze (grać raczej nie będę na Windowsie na tablecie). Stąd android jako system dodatkowy jest bardzo bardzo wskazany. Tam będę grać w proste tytuły. Dodatkowym atutem tabletu będzie NFC czy slot na kartę sim i LTE (ale nie mus być, WiFi wystarczyć powinno). Nie chcę ziemniaka, który Windowsa nie da rady uciagnac i będę zmuszony wgrywać okrojony system. Jakieś 4 (najlepiej 8) rdzenie i5 albo i7 lepszej klasy wydajnościoej powinno być spoko. Grafika zapewne zintegrowana ale czegoś co ma wydajność dajmy na to starych GTX660 (przykładowo) nie pogardze. Im wyżej tym lepiej.

Pamięć ram? 8gb conajmniej albo 16ddr3 a 8 ddr4 to też minimum. Chcę szybkiego działania systemu bez kompromisów na lagi.

Atrybuty typu aparat jak najbardziej mile widziane jak najlepszej jakości np przednia kamerka. Slot na duże USB conajmniej jeden. Slot na kartę pamięci nie jest mi potrzebny.

Dostawa najlepiej z Polski jeżeli cena przekroczy 5000zł. Jeżeli poniżej to mogę pokusić się o Chiny i inne kraje. Cena nie jest ważna (ale w miarę rozsądku, nie wyżej niż jakieś 10-12 tysięcy złotych.

Pamięć wbudowana: SSD nieważne jakiej pojemności, bylebym mógł łatwo go wymienić na 2tb samsunga zdaje się SSD M2 (nie znam się tak mocno na tych oznaczeniach serii M2). Jeżeli będzie slot na drugi dysk to będzie też kozacko. Priorytet to wydajność połączona z kozackim ekranem (będzie odświeżanie na poziomie wyższym niż 60hz to super), chodzi o jakość i rozdzielczość. Drugą najważniejszą rzeczą jest SSD z możliwością wymiany na taki z allegro 2tb.

Liczę, że pomożecie coś wybrać ;p.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 663
  • 5470 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 26 grudzień 2019 - 17:27

Tablet? A to nie będzie już wtedy laptop/notebook? 

• 0

#3 OFFLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 78
  • 691 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 26 grudzień 2019 - 18:07

Wątpie że znajdziesz tablet z wymaganiami,których szukasz ;) prędzej 2w1 lub notebook

• 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10307 postów

Napisano 26 grudzień 2019 - 21:41

No tablet. Jeżeli ma to być konstrukcja 2w1 to z odłączanym ekranem.

• 0

#5 OFFLINE Groygle

Groygle

The Angel

• Reputacja: 100
  • 1223 postów
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 27 grudzień 2019 - 10:26

Z grafiką będzie problem w tablecie. Ciężko o coś dedykowanego a te intelowskie to dla mnie kupao.
Namierzyłem coś takiego:

Intel® Core™ i7-8650U
1,9 GHz, Turbo 4,2 GHz, 4 rdzenie, 8 wątków, SmartCache 8 MB
System operacyjny Windows 10 Pro 64-bit PL
Przekątna ekranu 13,3"
Typ matrycy  3K (3000x2000) dotykowa, błyszcząca, gorilla glass IPS
Pamięć RAM 16 GB LPDDR3 (zintegrowana)
Karta graficzna zintegrowana Intel UHD Graphics 620
Dysk twardy 256 GB SSD
Złącza 2 x Intel® Thunderbolt™ 3, Czytnik kart 4-w-1 MicroSD, słuchawkowo-mikrofonowe złącze jack, Mini Kensington® lock,

Problemem niestety jest brak pełnowymiarowego USB. 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10307 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 15:45

Ej, nawet ciekawy, widziałem ten model na allegro wcześniej. Boli właśnie ten brak pełnowymiarowego USB ale za to ekran kozak i ma nawet nfc ;D. Nie szukam na już tego tabletu/tableta ale przymierzam się do zakupu czegoś naprawdę sztos. Dedykowanej raczej nie będzie grafiki i skłaniam się matrycom 3000x2000 i podobnej rozdzielczości.

• 0

#7 OFFLINE Groygle

Groygle

The Angel

• Reputacja: 100
  • 1223 postów
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 27 grudzień 2019 - 16:20

Czaję czaję.
No tak szkoda tego braku USB.
No nic jakbym na coś jeszcze trafił to podrzucę linkacza.
Sprzęt wydaje się solidny także, gdybyś nie namierzył nic innego warto się zainteresować ;)
  • 0

#8 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10307 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 18:40

To ja też znalazłem coś sztos pancernego kloca ale ekran zabolał. Raczej nie opcjonuje za fhd... Chcę rozdzielczość pokroju surface 3:2 albo cosik w stylu niemalże 4k ;p. Kiedyś widziałem 5k na 3k ale już nie widzę. Jeżeli wypatrze coś takiego do czerwca to będzie sztos ale do gwiazdki mam czas ;). Także spokojnie. Nie pali mi się ale szukam sztosa na lata ;p

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaki, wydajny, tablet, kozackim, ekranem, wymiennym

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.