Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie
7.1

LG G4 H815 - Problem techniczny z poprawnym uruchomieniem się LineageOS 14.1

LineageOS 14.1 Android 7.1 N

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE LukeSlovian

LukeSlovian

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 20 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Operator:Orange

Napisano 31 grudzień 2019 - 20:49

Witam

Proszę o pomoc.

Miałem LineageOS 16 Android Pie 9.0 w LG G4 H815. 

Z racji że ten Rom nie jest dopracowany - postanowiłem wymienić Rom, na LineageOS 13 Android MarshMallow 6.0. 

Downgrade powiódł się poprawnie. 

Po downgade zrobiłem backup w TWRP.

Po Downgrade zrobiłem upgrade do LineageOS 14.1 Android 7.1 Nugat. 

I tutaj mój LG G4 H815 ma problem - ponieważ wysypał mi się całkiem i Firmware i recovery prawdopodobnie.

Szanowni Przyjaciele forum - proszę Was pomóżcie.

Proszę aby Ktoś przesłał mi w odpowiedzi parę komend do CMD - pod Minimal ADB and Fasboot.

Mam taki komunikat jak na filmiku i dalej mam czarny ekran. 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Podczas ładowania wyświetla mi się logo ładowania na wyłączonym Smartphone LG G4 H815.

Życzę wszystkim na forum pomyślności oraz wspaniałości :)

Z Wyrazami Szacunku Luke Slovian

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1302
  • 10534 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 31 grudzień 2019 - 22:20

Twrp, format data, wpisujesz yes i robisz wipe potrzebne do wgrania systemu, wgrywasz i gotowe. Pamięć musi być odszyfrowana tzw decrypted.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#3 OFFLINE LukeSlovian

LukeSlovian

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 20 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 12:12

Twrp, format data, wpisujesz yes i robisz wipe potrzebne do wgrania systemu, wgrywasz i gotowe. Pamięć musi być odszyfrowana tzw decrypted.

Witaj Wspaniały Opiekunie na forum xperia site.pl :) Jak zawsze należą Ci się słowa serdecznego podziekowania za To że zawsze jesteś jak ja mam z czymś problem. Przyjacielu ta instrukcja jest w porządku jaką mi napisałeś - jednak nie bardzo wiem jaka komenda może uruchomić przez Miimal and ADB Fastboot uśpione recovery TWRP w G4 815 ? Więc jeśli możesz to proszę Cię o przesłanie mi komendy która pomoże nawiązać połączenie G4 H815 z Minimal and ADB Fastboot - w konsoli CMD. 

Proszę o wsparcie - po komendzie adb devices mam w G4 H815 żółtą diodę. 

Proszę o poprowadzenie mnie dalej krok po kroku. 

Ostatni system w G4 H815 - to LineageOS 13 / 14,1. Ponieważ nie jestem w stanie potwierdzić tego. Ponieważ przy Upgrade z 13 do 14.1 doszło do uspienia software.

Dodano: 01 styczeń 2020 - 12:12

Idę do przodu ale jaka komenda na uruchomienie TWRP - z pliku img wgranego do folderu Minimal and ADB Fastboot ?

Pobrałem najnowsze Recovery TWRP z tego linku > 

Z Lokalizacji / Folderu TWRP dla Android Pie.

Przyjacielu Mojzesz z głębi pola mego serca zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną Prośbą o Twoje Wsparcie. 

Bazując na tym poradniku > 

Jest info o tym że przed komendą - fastboot boot lgg4-twrp.img - wymagana jest komenda adb reboot bootlader. 

Ale jest problem taki jak odpowiada konsola na screenie > Adnotacja 2020-01-01 133132.jpg

Z wyłączonego trybu LG G4 H815 nie chce się uruchomić ponownie do bootladera. 

Załączone pliki

Użytkownik LukeSlovian edytował ten post 01 styczeń 2020 - 13:34

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10534 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 14:20

Podlłącz w trybie fastbboot i wgraj recovery fastboot flash recovery nazwarecovery.img, albo daj fastboot boot recovery nazwarecovery.img

Robisz to albo w trybie fastboot albo uruchamiasz telefon do trybu bootloader/fastboot (jak zwał tak zwał) i robisz to co masz zrobić. Robiłeś to już dużo razy, kombinowałeś, miałeś niby cegłę - tak, to się powtarza. Po prostu uratuj ten telefon tak jak zawsze...

• 1

#5 OFFLINE LukeSlovian

LukeSlovian

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 20 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 15:41

Podlłącz w trybie fastbboot i wgraj recovery fastboot flash recovery nazwarecovery.img, albo daj fastboot boot recovery nazwarecovery.img

Robisz to albo w trybie fastboot albo uruchamiasz telefon do trybu bootloader/fastboot (jak zwał tak zwał) i robisz to co masz zrobić. Robiłeś to już dużo razy, kombinowałeś, miałeś niby cegłę - tak, to się powtarza. Po prostu uratuj ten telefon tak jak zawsze...

Ale jak uruchomić Fasboot jak reaguje na komendę adb devices żółtą diodą i czarnym ekranem bez żadnego logo. 

Daj podpowiedź.

Znalazłem komendy dla ADB > 

Która komenda mogła by zadziałać ?

Dodano: 01 styczeń 2020 - 15:41

Witaj Przyjacielu Szanowny Opiekunie Forum Mojzesz :) Z głębi pola mego serca Słowiańskiego zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną Prośbą o Twoje Wsparcie. Przesyłam Ci wszystkie możliwe komendy jakie mogę wprowadzić przez konsolę CMD.

Załączone pliki

Użytkownik LukeSlovian edytował ten post 01 styczeń 2020 - 15:23

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10534 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 18:07

Jak do deski. Jak nie dajesz rady zrobić rzeczy, które wałkowałeś tutaj na forum to cofnij się do swoich tematów z poprzedniego konta. Moja dobra rada (bo i tak nie dasz sobie pomóc, w kółko będzie to samo) opiera się na unbricku czyli od nowa stock narzędziem do tego przeznaczonym.

• 1

#7 OFFLINE LukeSlovian

LukeSlovian

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 20 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 15:26

Witaj Szanowny Przyjacielu Mojzesz. 

Czy możesz mi powiedzieć która wersja Minimal and ADB Fastboot - posiada opcję instalacji Sterowników ?

Chodzi mi konkretnie o to czy wersja 1.4.2, czy 1.4.3 posiada w instalatorze opcję instalacji sterowników do Minimal and ADB Fastboot ?

Szanowny Mojzesz - proszę nie dziw się mi że pytam Ciebie o to - ja raz znalazłem taką wersję Minimal and ADB Fastboot, która miała w sobie w menu 

instalatora opcję instalacji sterowników - przez takie Niebieskie Okienko i klikało się albo Yes albo No. 

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10534 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 16:02

To jak znajdziesz tę wersję to spoko. Najlepiej zrobić to normalnie instalując sterowniki a nie jakieś kombinowania. Dodam, że oryginalny system bez modyfikacji (w sensie Windows/linux/Mac itd) czyli nie kastrat a normalny system nie powinien robić problemów.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 7.1, LineageOS 14.1 Android 7.1 N

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.