Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kopiowanie sms'ów

Sony Xperia Xperia Z3 Xperia 1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia 1
  • Android:10
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Inny

Napisano 11 styczeń 2020 - 22:37

Witam wszystkich serdecznie.

Od sześciu lat jestem użytkownikiem telefonu Sony Xperia Z3 (przez cały okres żadnych problemów z użytkowaniem). Pod koniec ubiegłego roku zakupiłem nowy telefon Sony Xperia 1. Niestety do dzisiaj nie potrafię skopiować wiadomości (sms'ów) ze starego telefonu. Bardzo proszę o jakieś wskazówki w jaki sposób mogę to zrobić i czy jest to w ogóle wykonalne. Proszę tylko nie proponować Google Drive.

Użytkownik SAdam35 edytował ten post 12 styczeń 2020 - 20:40

• 0

#2 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 78
  • 691 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 12 styczeń 2020 - 15:31

Witaj próbowałes może za pomocą Xperia Transfer Mobile?

• 0

#3 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 20:39

Witaj DominQ.

Tak - próbowałem, a w zasadzie chciałem wypróbować, ale Sony Xperia 1 nie obsługuje tej aplikacji :(, co w mojej ocenie jest kompletnym idiotyzmem i nie tylko moim...

Komentarz Adriana O. na stronie aplikacji w play.google.

[...] Adrian O.

29 sierpnia 2019
Aplikacja nie działa na telefonie Sony Xperia 1 Android 9. Nie mogłem przenieść danych na Sony Xperia 1 z innego modelu Sony Xperia XZ, który obsługuje aplikację. Brak obsługi przez tą aplikacje najnowszego "flagowca" Sony uważam, za przejaw skrajnej niekompetencji i braku profesjonalizm autorów aplikacji.

Do rozwiązania mojego problemu użyłem również Xperia Companion, Smart Switch Mobile, Wondershare MobileTrans oraz X-Transfer - niestety bez powodzenia.
Nie jestem biegłym znawcą nowoczesnej technologii komórkowej (dla mnie telefon służy do dzwonienia i wysyłania wiadomości) i biorę pod uwagę, że może to mój brak wiedzy powoduje, że nie potrafię poradzić sobie z tymże problemem.

Pozdrawiam - Adam

• 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 663
  • 5470 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Operator:Play

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:42

Hej. Trzeba w takim razie spróbować aplikacji zewnętrznej. Np. tej:

Oczywiście nie musisz jej mieć cały czas, ale możesz skorzystać z jej możliwości tylko na czas przeniesienia smsów. 

• 1

#5 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1225
  • 10307 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Oxygen OS 10.3.0
  • Kernel:Stock

Napisano 13 styczeń 2020 - 23:04

I to działa z (w teorii) każdym urządzeniem? Dajmy na to z Xperii na innego producenta też wypali? No sam średnio mam jak sprawdzić ale z moich dwóch O+ może sprawdzę. A coś na historię połączeń też jest takiego?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5470 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:16

To narzędzie również backupuje połączenia. Zrzuca dane bodajże do xmla, a potem przywraca. Nie wiem czy z konkretnego modelu na konkretny model zawsze przejdzie, ale format nie wydaje się zbyt skomplikowany. Spróbuj. U mnie z XZ Premium backup poszedł sprawnie.

• 1

#7 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10307 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 22:55

Jak będę miał czas to spróbuję. Dzięki za info o apce. Zadziała to dam łapkę w górę. Temat do obserwowanych.

• 0

#8 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4724 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 17 styczeń 2020 - 19:22

I to działa z (w teorii) każdym urządzeniem? Dajmy na to z Xperii na innego producenta też wypali? No sam średnio mam jak sprawdzić ale z moich dwóch O+ może sprawdzę. A coś na historię połączeń też jest takiego?

Da radę. Kopiowałem sms-y i rejestr pkłączeń z LG na Samsunga, potem z Samsunga na jednego Huaweja, a niedawno na drugiego, i wsio hula ja trzeba.

Huawei P30 | Tapatalk

Dodano: 17 styczeń 2020 - 19:22
A, tyle że ja używam tego:
https://play.google.....smscontactspro
To jest wersja pro, ale darmowa też jest.

Huawei P30 | Tapatalk
  • 1

#9 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 23:26

Witam - Juggler, Mojzesz, Xperiagosc...

Juggler, super aplikacja, dziękuję bardzo!! Wszystkie sms'y (z Sony Xperia Z3) skopiowane bez żadnego problemu (na Sony Xperia 1), włącznie z historią połączeń.

Aplikacja tworzy plik *.xml i można zapisać go w dowolnej lokalizacji. Skopiowane (za pomocą bluetooth'a), bez problemu otwiera się na nowym telefonie.

Mojrzesz - nie wiem jak jest z innymi producentami, ale z tego co pisze Xperiagosc, wydaje się nie mieć problemu...

Jak znajdę chwilę w weekend, spróbuje z Sony Xperia Z3 na Samsung'a S8 - dam zanć...

Xperiagosc, przyjrzałem się tej aplikacji której używasz (Super Backup Pro: SMS&Contacts). Cena w wersji PRO nie zwala z nóg, ale mam pytanie odnośnie wersji podstawowej - jakie funkcje nie działają???

Juggler, czy jest może jakaś (jak to nazwałeś - zewnętrzna) aplikacja, za pomocą której można przenieść wszystkie dane, nie tylko sms'y i historię połączeń?

Pozdrawiam - Adam

• 1

#10 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5470 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 14:22

@SAdam35, jakie konkretne dane by trzeba było przenieść? 

• 0

#11 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10307 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 16:19

Zadziałało ale apka od Xperiagosc bo na OnePlusach nie działa mi przywracanie a na pewno nie na 7T Pro z androidem 10... Fajna opcja, bo dodaje a nie zastąpia.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sony, Xperia, Xperia Z3, Xperia 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.