Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kopiowanie sms'ów

Sony Xperia Xperia Z3 Xperia 1

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia 1
  • Android:10
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Inny

Napisano 11 styczeń 2020 - 22:37

Witam wszystkich serdecznie.

Od sześciu lat jestem użytkownikiem telefonu Sony Xperia Z3 (przez cały okres żadnych problemów z użytkowaniem). Pod koniec ubiegłego roku zakupiłem nowy telefon Sony Xperia 1. Niestety do dzisiaj nie potrafię skopiować wiadomości (sms'ów) ze starego telefonu. Bardzo proszę o jakieś wskazówki w jaki sposób mogę to zrobić i czy jest to w ogóle wykonalne. Proszę tylko nie proponować Google Drive.

Użytkownik SAdam35 edytował ten post 12 styczeń 2020 - 20:40

• 0

#2 OFFLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 84
  • 719 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 12 styczeń 2020 - 15:31

Witaj próbowałes może za pomocą Xperia Transfer Mobile?

• 0

#3 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 20:39

Witaj DominQ.

Tak - próbowałem, a w zasadzie chciałem wypróbować, ale Sony Xperia 1 nie obsługuje tej aplikacji :(, co w mojej ocenie jest kompletnym idiotyzmem i nie tylko moim...

Komentarz Adriana O. na stronie aplikacji w play.google.

[...] Adrian O.

29 sierpnia 2019
Aplikacja nie działa na telefonie Sony Xperia 1 Android 9. Nie mogłem przenieść danych na Sony Xperia 1 z innego modelu Sony Xperia XZ, który obsługuje aplikację. Brak obsługi przez tą aplikacje najnowszego "flagowca" Sony uważam, za przejaw skrajnej niekompetencji i braku profesjonalizm autorów aplikacji.

Do rozwiązania mojego problemu użyłem również Xperia Companion, Smart Switch Mobile, Wondershare MobileTrans oraz X-Transfer - niestety bez powodzenia.
Nie jestem biegłym znawcą nowoczesnej technologii komórkowej (dla mnie telefon służy do dzwonienia i wysyłania wiadomości) i biorę pod uwagę, że może to mój brak wiedzy powoduje, że nie potrafię poradzić sobie z tymże problemem.

Pozdrawiam - Adam

• 0

#4 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 675
  • 5521 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Operator:Play

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:42

Hej. Trzeba w takim razie spróbować aplikacji zewnętrznej. Np. tej:

Oczywiście nie musisz jej mieć cały czas, ale możesz skorzystać z jej możliwości tylko na czas przeniesienia smsów. 

• 1

#5 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1252
  • 10407 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R Developer Preview 2
  • Kernel:Stock

Napisano 13 styczeń 2020 - 23:04

I to działa z (w teorii) każdym urządzeniem? Dajmy na to z Xperii na innego producenta też wypali? No sam średnio mam jak sprawdzić ale z moich dwóch O+ może sprawdzę. A coś na historię połączeń też jest takiego?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5521 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:16

To narzędzie również backupuje połączenia. Zrzuca dane bodajże do xmla, a potem przywraca. Nie wiem czy z konkretnego modelu na konkretny model zawsze przejdzie, ale format nie wydaje się zbyt skomplikowany. Spróbuj. U mnie z XZ Premium backup poszedł sprawnie.

• 1

#7 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10407 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 22:55

Jak będę miał czas to spróbuję. Dzięki za info o apce. Zadziała to dam łapkę w górę. Temat do obserwowanych.

• 1

#8 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4725 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 17 styczeń 2020 - 19:22

I to działa z (w teorii) każdym urządzeniem? Dajmy na to z Xperii na innego producenta też wypali? No sam średnio mam jak sprawdzić ale z moich dwóch O+ może sprawdzę. A coś na historię połączeń też jest takiego?

Da radę. Kopiowałem sms-y i rejestr pkłączeń z LG na Samsunga, potem z Samsunga na jednego Huaweja, a niedawno na drugiego, i wsio hula ja trzeba.

Huawei P30 | Tapatalk

Dodano: 17 styczeń 2020 - 19:22
A, tyle że ja używam tego:
https://play.google.....smscontactspro
To jest wersja pro, ale darmowa też jest.

Huawei P30 | Tapatalk
  • 1

#9 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 23:26

Witam - Juggler, Mojzesz, Xperiagosc...

Juggler, super aplikacja, dziękuję bardzo!! Wszystkie sms'y (z Sony Xperia Z3) skopiowane bez żadnego problemu (na Sony Xperia 1), włącznie z historią połączeń.

Aplikacja tworzy plik *.xml i można zapisać go w dowolnej lokalizacji. Skopiowane (za pomocą bluetooth'a), bez problemu otwiera się na nowym telefonie.

Mojrzesz - nie wiem jak jest z innymi producentami, ale z tego co pisze Xperiagosc, wydaje się nie mieć problemu...

Jak znajdę chwilę w weekend, spróbuje z Sony Xperia Z3 na Samsung'a S8 - dam zanć...

Xperiagosc, przyjrzałem się tej aplikacji której używasz (Super Backup Pro: SMS&Contacts). Cena w wersji PRO nie zwala z nóg, ale mam pytanie odnośnie wersji podstawowej - jakie funkcje nie działają???

Juggler, czy jest może jakaś (jak to nazwałeś - zewnętrzna) aplikacja, za pomocą której można przenieść wszystkie dane, nie tylko sms'y i historię połączeń?

Pozdrawiam - Adam

• 1

#10 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5521 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 14:22

@SAdam35, jakie konkretne dane by trzeba było przenieść? 

• 0

#11 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10407 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 16:19

Zadziałało ale apka od Xperiagosc bo na OnePlusach nie działa mi przywracanie a na pewno nie na 7T Pro z androidem 10... Fajna opcja, bo dodaje a nie zastąpia.

• 0

#12 OFFLINE SAdam35

SAdam35

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:36

Witam Was...

Mojzesz - apka, którą zaproponował juggler, równeż bez żadnych problemów działa między Sony Xperia Z3 a Samsung'iem S8. Sms'y skopiowane...

Juggler - miałem na myśli wszystkie dane ze starego telefonu (kontakty, sms'y, historia połączeń (chociaż to nie jest najbardziej istotne), kalendarz). Obecnie, aby skopiować te dane, użyłem dwóch aplikacji, SmartSwich (który skopiował kontakty, ale nie poradził sobie z sms'ami ) oraz aplikacji zaproponowanej przez Ciebie (sms backup) który skopiował (ważne) sms'y oraz historię połączeń.

XPeriagosc - mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, aby odpowiedzieć na moje pytanie....?

Pozdrawiam - Adam

• 0

#13 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4725 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:11

XPeriagosc - mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, aby odpowiedzieć na moje pytanie....?

Pozdrawiam - Adam

Oj szczerze, to nie pamiętam. Od tak dawna wersji pro używam, że już zapomniałem, co skłoniło mnie do zakupu. Chyba jednak to były reklamy, jednak nie mam stu procentowej pewności.

Huawei P30 | Tapatalk

Użytkownik Xperiagosc edytował ten post 22 styczeń 2020 - 20:12

• 0

#14 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5521 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 20:51

Witam Was...

Mojzesz - apka, którą zaproponował juggler, równeż bez żadnych problemów działa między Sony Xperia Z3 a Samsung'iem S8. Sms'y skopiowane...

Juggler - miałem na myśli wszystkie dane ze starego telefonu (kontakty, sms'y, historia połączeń (chociaż to nie jest najbardziej istotne), kalendarz). Obecnie, aby skopiować te dane, użyłem dwóch aplikacji, SmartSwich (który skopiował kontakty, ale nie poradził sobie z sms'ami ) oraz aplikacji zaproponowanej przez Ciebie (sms backup) który skopiował (ważne) sms'y oraz historię połączeń.

Pozdrawiam - Adam

Nie używasz konta Google? Trochę to dziwne, bo to podstawa na telefonach z Androidem, ale wiem, że niektórzy po prostu się nie lubią z tym gigantem :) Konto Google może przechowywać kontakty i kalendarz oraz wiele innych. Jest nawet taka usługa jak kopia zapasowa na Dysku Google.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sony, Xperia, Xperia Z3, Xperia 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.