Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Czy warto zgodzić się na wymianę w ramach gwarancji na nową xperię 10?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Andrzej1

Andrzej1

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 25 postów
  • Telefon:Xperia 10
  • Android:Pie (9.0)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 11 styczeń 2020 - 23:29

Witam. Niektórzy mogą kojarzyć mnie z mojego postu sprzed miesiąca gdzie pytałem o porady czy lepszym wyborem będzie nowa xperia M5 czy też Huawei P smart 2019 https://www.xperiasi...ie/#entry227220

(serwis zaproponował wymianę na "nową" xperię m5 w ramach gwaranyjnej naprawy m4 aqua, a po przedstawieniu swoich wątpliwości salonowi t-mobile dowiedziałem się, że mogą wymienić mi Huaweia p smart 2019)

Po podjęciu decyzji, że decyduję się na Huaweia t-mobile napisał do Regenersis i po długim czasie oczekiwania odpowiedzieli jak mówi t-mobile, że nie chcą wysłać nienaprawionego urządzenia tylko oferują xperie 10.

Dlatego też teraz proszę o porady czy będzie to dobry wybór? T-mobile mówił, że to przecież lepszy telefon niż huawei, początkowo też tak myślałem jednak po zapoznaniu się z opiniami o nim nie daje mi głównie spokoju procesor snapdragon 630, który wypada zdecydowanie gorzej niż ten w huaweiu HiSilicon Kirin 710 widać to w tych testach https://www.notebook...2.247596.0.html i w tym, że wiele też czytałem opinii, że xperia 10 to ma słabe parametry, a o huaweiu ciężko takie opinie znaleźć, a przecież oba telefony zostały wprowadzone na rynek w podobnym czasie i oba mają 3 gb ramu.

Poza tym nie chciałbym już "wpaść w jakąś pułapkę" aby regenersis czy też t-mobile mi coś złego nie wcisnął. Sam nie wiem już czy "walczyć" o tego huaweia od t-mobile (bo przecież mówili, że mogą zamiast regenersis wymienić na nowy), czy zgodzić się na xperie 10 czy też starać się o inny telefon sony od regeneris)

Wiem, że ja muszę podjąć decyzję jednak proszę o informację co byś Cię zrobili na moim miejscu? Zgodzili byście się na to xperie 10?

Użytkownik Andrzej1 edytował ten post 11 styczeń 2020 - 23:34

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 692
  • 5621 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:42

@Andrzej1, to zależy. Wydajnościowo Huawei będzie niewiele lepszy i dodatkowo więcej wytrzymać powinien na jednym ładowaniu. Większą moc procesora poczujesz głównie w grach lub ciężkich aplikacjach. Xperia będzie miała nieco lepsze wyświetlanie obrazu na ekranie i dodatkowo daje możliwości nagrywania w 4K. Miałeś starszy model, podejdź do sklepu i zobacz czy podpasują Ci proporcje 21:9 ekranu w Xperii, bo może być szok. Pod kątem oglądania materiałów wideo według mnie Xperia będzie górą.

Trudno Ci doradzić dobrze, bo wielu z nas na tym forum kieruje się często sercem lub odrzuca daną markę, ma z nią złe doświadczenia. Osobiście podobają mi się proporcje ekranu w Xperii, jej wykonanie i interfejs więc wybrałbym Xperie. Ale jeśli wybierzesz Huaweia, to strasznego błędu też nie popełnisz.

Wiesz, to jest również kwestia szczęścia z tymi telefonami. Ty np. miałeś M4 Aqua, podejrzewam, że już długi czas i wyzionęła ducha po dłuższym użytkowaniu. Wiedz, że M4 Aqua to też nie był według użytkowników model udany. A u Ciebie mimo wszystko się jak widzę ostał, choć oczywiście nie znam jego historii. Niektórzy po prostu trafiają na problematyczne sztuki i wylewają żale na forach. Jeżeli jest wszystko ok, to w Polsce ludzie rzadko się tym chwalą, bo przecież tak powinno być. Zawsze się znajdzie ktoś, kto nie jest zadowolony, trafi się wadliwa partia. Ale firmy mocno inwestują w marketing, dobre imię, zacierają swoje błędy. Porównaj sobie ilość reklam Huaweia, Samsunga a np. Sony w Polsce. 

• 0

#3 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1302
  • 10534 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 15 styczeń 2020 - 23:22

Co do filmów to proporcje są spoko 21:9 na pewno robi szał ale taka uwaga: proporcje ekranu większe niż 6:9 czyli tzw dajmy FHD działa na YouTube znakomicie jeżeli oglądasz filmiki youtuberów albo lets playe (ja np oglądam i na telefonie z proporcjami 2:1 czyli 18:9) ogląda mi się źle, bo na bokach mam czarne pasy. Rozszerze obraz to mi ucina dół i górę według oryginału. Jeżeli to Ci nie przeszkadza albo w ten sposób nie używasz telefonu to np teledyski czy filmy na YouTube mają czarne pasy dół góra, więc 21:9 jest sztos. Jeśli grasz w gry to dużo dużo gier nie skaluje się do tych proporcji i mamy to co napisałem odnośnie YouTube dla siebie. Ucina dół i górę. Chyba, że hud jest na dole to tylko góra może trochę być przycięta. W nowych produkcjach nie robi to różnicy albo w ich aktualizacjach tak z 2019 albo tego roku. Stare produkcję, które miały ostatnia aktualizacje ponad 2-3 lata temu mogą mieć przyciski i skille dobrze ale sam obraz ucieka albo mamy pasy po bokach jak przechyłimy poziomo oczywiście. Nie chcę, byś autorze myślał, że Xperia to kicz. Piszę jak to wygląda, na co ja mógłbym narzekać ale nie narzekam, bo przyzwyczaiłem się do 18:9 i mi nie przeszkadza a nawet oogodzilem się, że jak oglądam streamy czy coś to ucina mi górę i dół. Obraz jest sztos. Co do zdjęć to Huawei możliwe, że też wypadnie lepiej ale to już kwestia uznania według ciebie. Nie zawsze znajdziesz istotne różnice i czasem jednak ten gorszy aparat przypadnie Ci bardziej do gustu, bo wygląda bardziej naturalnie (np. nie ma tak nasyconych kolorów dajmy na to: trawy, nieba). Nie miałem tych modeli w rękach, nie wypowiem się na temat aparatu ale Sony radzi sobie nieźle a w średniakach to może nawet między tymi dwoma modelami wypadnie lepiej? Wybierz też taki telefon, którego będziesz chciał używać, bo dobrze leży w dłoni (sam albo z Twoim wymarzonym etui choćby było pancerne jak ja stosuje do swoich telefonów), czy wygląda dla Ciebie ładnie. Inni nie mają zazdrościć wyglądu. Uwierz, że nawet na cegłę w obecnych czasach niektórzy patrzą z zachwytem. Jak przesiadłem się z Sony na OnePlus 5T a obecnie 7T Pro (edycję limitowane nie są ważne itd) to niewyobrażalnie jest dla mnie korzystać bez etui. Za cienkie, wypada z ręki. Chyba, że jest wielki jak dajmy na to 7T Pro albo kiedyś moja Xperia Z Ultra. Jeżeli przyzwyczaiłeś się do Sony i nakładki to nie zmieniaj na Huawei. Niekoniecznie przypadnie Ci to do gustu a niekoniecznie chcesz bawić się w nieoficjalne oprogramowania, które mogą zawierać błędy. Sony zbliża się do czystego androida, to fakt a te kwadratowe chińskie nakładki pokroju Emui, miui itd wcale nie są takie fajne jak się wydają. Ja nie przywyklem mimo, że mogłem się pobawić ze dwa tygodnie Mi 9T Pro od Xiaomi i Huaweiem P30 Pro. Da się ale mając wybór ja dla przykładu nie chcę się zmuszać.

Ostatecznie i w skrócie:
Będąc przywiązanym wybrałbym Sony
Idąc głosem duszy czyli "w sumie trzeba próbować innych rzeczy" wybrałbym Huawei. Minusem tego będzie raczej mniejsze wsparcie do modyfikacji jeżeli zamierzasz robić roota itd. Chociaż... Na pewno jest to bardziej uciążliwe.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.