Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kilka pytań o 10 plus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 1
  • 18 postów
  • Telefon:Xperia 10 Plus
  • Android:Pie (9.0)
  • Operator:Plus

Napisano 26 styczeń 2020 - 00:38

Ello. Widzę, że ruch na forum przeogromny,m ale zapytam ,co m i tam, najwyżej nikt nie odpowie. A zatem...

od wczoraj mam Xperię 10 plus i w związku z tym tysiąc pytań

1.Czy toto nie ma podobnie jak xa1 plus opcji potwierdzenia dostarczanie wiadomości SMS?

2.Jak ustawić motyw (czyli podmiana ikonek)

3.Po naciśnięciu migawki aparatu,wali całą serię. Czy można przestawić na ronienie pojedyńczych zdjęć?

4.Czy w tym aparacie nie można ingerować w to, jakie ikonki są wyświetlane na pasku zadań?

No nie było ich tysiąc tylko cztery, zobaczymy co potem

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 672
  • 5496 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 26 styczeń 2020 - 11:19

XA1 Plus działał pod kontrolą starszej wersji Androida i trochę się pozmieniało. 

1. Czy w Ustawieniach w aplikacji SMS nie ma opcji dotyczącej raportów doręczenia? Domniemam, że używasz domyślnej aplikacji wiadomości. U mnie nazywa się to Otrzymuj raporty doręczeń SMS-ów. 

2. W Ustawieniach i bodajże dalej Wyglądzie są motywy. To one determinują widok ikon. O ile używasz domyślnego launchera od Sony. 

3. Ta opcja również jest do przestawienia w ustawieniach. Tym razem aparatu. U mnie pod nazwą "Seria z klawiszem aparatu".

4. Można, ale to zależy co chciałbyś osiągnąć. Napisz coś więcej, pomyślimy.

• 0

#3 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 12:42

Uuu, coś jest nie tak.

1.Tak, chodzi mi o domyślną aplikację do wysyłania SMSów.  z tego co pamiętam to po naciśnięciu tych trzech kropek w rogu ekranu, wybraniu ustawienia - zaawansowane - tam powinna być opcja, suwak taki :potwierdzenie doręczenia wiadomości.Po tym jak doszła wiadomość do adresata, pokazywał się taki "ptaszek" że doręczono

2.Nie mam. W ustawieniach wyglądu mam tylko :tapeta i xperia loops. A co do tych tematów to tak, chodzi mi wlaśnie o zmianę tych syfiastych systemowych ikonek, zawsze używałem takiego tematu "Art Deco", ale tu - doopa   :(

3.Też nie mam. Po wejściu do opcji aparatu mam opcje jak na screenshocie

4.Ikonka na górnej belce - na przykład jak wylączyć zegarek, przecież mam duży zegar na pulpicie, po cholerę mi mały piard na belce

Załączone pliki

Użytkownik Danziger edytował ten post 27 styczeń 2020 - 19:25

• 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1234
  • 10353 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Rom:Oxygen OS 10.3.0
  • Kernel:Stock

Napisano 26 styczeń 2020 - 12:53

Ale same ikonki na pulpicie to ściągasz jakikolwiek icon pack i zmieniasz w ustawieniach launchera.

Co do migawki i serii to akurat nie w apce od Sony. Tutaj tego nie ma.

Ikonki ze statusbara możesz wywalić albo w ustawieniach i w zakładce wyświetlacz a później znaleźć pasek stanu albo jest oddzielna zakładka (nie mam Xperii, sugeruję się molm telefonem).

• 0

#5 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 13:13

Ikonki ściągam i zmieniam w ustawieniach launchera. Jakiego launchera?

Seria zdjęć OK , wyjaśnione

Nie ma w ustawieniach, zakładce wyświetlacz niczego dotyczącego pasku stanu

• 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10353 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 13:23

Twojego launchera xperii.

A nie ma po prostu w ustawieniach? Sony zdejmuje taką funkcję?

• 0

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 672
  • 5496 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 27 styczeń 2020 - 19:56

Hmm, tak to wygląda jakby ten Android Pie był jakiś wybrakowany. Jestem tylko ciekaw czy to wina konkretnego oprogramowania na region czy ogólnie. Zadałem Twoje pytania na naszym fanpage'u. Może się uda znaleźć tam pomoc. 

Co do 4 pytania, to nie wyłączysz tego zegarka. Przynajmniej nie bez roota. Nie pamiętam czy w ogóle kiedykolwiek można było go wyłączyć na jakiekolwiek Xperii  :laugh2:

• 0

#8 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 18:26

Tak, można było wyłączyć w XA1 Plus, moim poprzednim telefonie. Była w ogóle edycja tej belki powiadomień ,co ma być pokazywane , a co ukryte. Co do dziwaczności tego oprogramowania to się zgadzam, coś z nim nie halo. Zadałem pytanie o potwierdzenie doręczenia na infolinii SONY i dostałem link do instrukcji obsługi, gdzie jest ta opcja i jak się ją włącza. Noż w mordę, ja tam czegoś takiego nie mam :shok:

Oto link - https://support.sony...ging-settings/

U mnie w ZAAWANSOWANYCH w ogóle nie ma opcji "Odbieraj Potwerdźenia Dostarczenia Wiadomości SMS" Znowu coś jest nabżdźone tak jak w poprzedniku XA1 Plus, tam też gdzieś wcięło tą opcję. Czyżby PLUS - bo to od niego kupiony fon - zakazał umieszczania tej opcji? Trza by kogoś, kto ma ten sam model, ale totalnie wolny od jakichkolwiek modyfikacji

Użytkownik Danziger edytował ten post 29 styczeń 2020 - 18:29

• 0

#9 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 82
  • 711 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 29 styczeń 2020 - 19:07

Możliwe że w nowszych wersjach sony zrezygnowało z tej opcji ;) na twoim miejscu próbowałbym instalować starsza wersje aplikacji do wiadomosci za pomocą plików .apk a jak nie będzie chciał przyjąć co jest bardzo możliwe bo aplikacje systemowe nie lubią się ze starszymi wersjami tej samej apki to zmienić package name w jakimkolwiek apk edytorze typu apk cloner

• 0

#10 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:02

Zmiana package name, apk edytor typu apk cloner :biggrin: Te nazwy to dla mnie jak esperanto , i mniej więcej tyle rozumiem jakbyś mówił w tym języku. Nix nie kumam :biggrin:  ale spoko, starasz sie pomóc . Tylko widzisz, wiem że są aplikacje , którymi można podmienić tą systemową "wiadomości", ale do cholery, to powinno działać bez łachy ,a nie użytkownik musi kombinować. Czekam co mi odpowiedzą z działu technicznego SONY

Użytkownik Danziger edytował ten post 29 styczeń 2020 - 21:03

• 0

#11 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:20

Sony dużo Ci nie pomoże bo mogę się założyć że po prostu zrezygnowali z tej funkcji i kropka ;) Podaj mi wersję aplikacji wiadomości z Xa1

Użytkownik DominQ edytował ten post 29 styczeń 2020 - 21:22

• 0

#12 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 12:39

Ja już nie mam tego XA1 plus

• 0

#13 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10353 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 07:47

Chodziło mu o 10 Plus zapewne. Napisz jaką masz wersję aplikacji od wiadomości.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#14 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 10:16

Nie, chodziło mi o wersję z xa po to żeby zmienić nazwę paczki i wgrać do X10 plus

Użytkownik DominQ edytował ten post 31 styczeń 2020 - 12:39

• 0

#15 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 16:01

Jeśli cały czas jest mowa o aplikacji Wiadomości, to zarówno na XA1 plus jak i na 10 plus opcji potwierdzenia dostarczenia nie było. Działało to dopiero na wcześniejszym XA (bez plus :) )

• 0

#16 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 16:13

Jeśli cały czas jest mowa o aplikacji Wiadomości, to zarówno na XA1 plus jak i na 10 plus opcji potwierdzenia dostarczenia nie było. Działało to dopiero na wcześniejszym XA (bez plus :) )

No chyba że tak, to jeżeli chcesz tę opcję to musisz zainstalować aplikacje wiadomosci z xa ale z powodu tego że jest to aplikacja systemowa sam telefon nie pozwoli Ci downgrade'ować na starszą wersję. Dlatego potrzeba będzie zmienić nazwę paczki w samym pliku instalacyjnym ;) W ten sposób będziesz mieć 2 aplikacje wiadomości starszą i nowszą (bez  opcji potwierdzenia). Tę nowszą będziesz mógł wyłączyć za pomocą ustawień telefonu a jak nie to komendą w adb 

• 0

#17 OFFLINE Danziger

Danziger

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 01 luty 2020 - 11:38

Ha! No to opiszę teraz co zrobiłem. Odzyskałem ten mój stary XA 1 Plus (bo on w rodzinę był oddany), tylko, że z nim coś nie halo było. Otóż co jakiś czas ekran robił freeze a jak już puścił, to wywalał komunikat że aplikacja System przestała odpowiadać.Jako że telefon jest tydzień po gwarancji i oddanie do serwisu było by zbyt bolesne cenowo ,postanowiłem na podstawie podręczników w internetach podziałać sam. Zainstalowałem Flashtool-a i według opisu znalazłem dokładnie tą samą wersję oprogramowania, pod tego samego operatora (Polkomtel Plus) i zainstalowałem. Pierwszy raz to robiłem, więc siedziałem zes.any ze strachu, ale poszło bez bólu. Jakież było moje zdziwienie, gdy po instalacji wszedłem w wiadomości a tam w magiczny sposób wróciła opcja Potwierdzenia Dostarczenia Wiadomości, której jak wcześniej pisałem fabrycznie nie było! No to ja już nix nie rozumiem, jeżeli przez cały czas użytkowania i instalowania kolejnych aktualizacji od SONY, o dostępności których informowało mnie przypomnienie na górnej belce telefonu, ta opcja nie potrafiła się dograć, to skąd ona rapem się teraz wzięła? No i tak sobie myślę, że jak pykło na starym XA, to i zapewne wróciła by ta opcja gdybym zaatakował Flashtoolem omawiany tu 10 plus. Tylko bojem, że stracę gwarancję za grzebanie w oprogramowaniu. Stracę czy nie, jak myslicie

• 0

#18 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 01 luty 2020 - 11:45

Tak jak pisałeś wcześniej, przecież ta funkcja była na xa1 ;) Co do reflashu na forum masz pełny poradnik omawiający wszystkie kwestie gwarancji itp. Do samej funkcji wątpię że pojawi się na X10 ponieważ Sony od dawna korzysta już z aplikacji Google do wiadomości a nie swojej autorskiej :P
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.