Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Duże problemy z Sony XPERIA Z3 DUAL - zielone zdjęcia i regularne zawieszanie się różnych aplikacji

zawieszanie aplikacji zielone zdjęcia sony xperia Z3 Z3 DUAL aparat xperia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Treiso423

Treiso423

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 5 postów
  • Telefon:Xperia XZ3 Dual
  • Android:Nie podano
  • Operator:Orange

Napisano 09 luty 2020 - 05:47

Mam ten telefon od niedawna. Kupiony jako całkiem nowy za 600 zł ze sklepu na allegro.

Poważne błędy i samoczynne, długie restarty systemu były od początku gdy go zakupiłem, ale sprawdzałem również wszystkie systemy wgrywane przez Flashtool, to znaczy 4.4.4, 5.1.1 i 6.01 i w każdym są różne błędy, to znaczy głównie zawieszanie się aplikacji co pewien czas. Szczególnie nawigacja Mapy Google się zawiesza. Podobnie aplikacja Album i YouTube.

Jednak największym problemem jest zawieszający się i błędnie działający aparat. Robi zielone zdjęcia lub z różnymi kolorowymi poświatami. Chwilami zdjęcie wyjdzie dobrze, ale ogromna większość wychodzi z błędami. Sprawdzałem różne ustawienia aparatu, to znaczy ręczne czy automatyczne i jest ciągle tak samo.

Czy to już na pewno wina sprzętu? Nie ma innego wyjścia niż oddać telefon na gwarancję? Czy może jednak to kwestia aplikacji lub systemu?

Zielone zdjęcia z aparatu lub różne dziwne barwy są największym problemem i nie wiem jak to naprawić.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu związanego z aparatem i regularnie zawieszającymi się aplikacjami.

Użytkownik Treiso423 edytował ten post 09 luty 2020 - 05:53

• 0

#2 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 82
  • 711 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 09 luty 2020 - 13:18

Skoro wgrywałeś na czysto różne systemy to już raczej wina sprzętu ;) Co do gwarancji to wątpię że jeszcze ją posiadasz chyba że gwarancja sprzedawcy :/ Jedyne co bym jeszcze spróbował to odblokować bootloader wgrać jakiegoś custom roma

• 0

#3 OFFLINE Treiso423

Treiso423

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2020 - 13:48

Sprzedawca dał 1 rok gwarancji. Co prawda zakupiłem telefon od firmy, ale dosyć dziwna ta firma bo jako kontakt podają tylko e-maila, czyli bez numeru telefonu. Jednak komentarze były same pozytywne.

Odblokowanie bootloaderem i wgranie custom roma w czym ma konkretnie pomóc? Nie powoduje utraty gwarancji?

• 0

#4 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 09 luty 2020 - 13:53

Gwarancja sprzedawcy jest i tak mało warta bo ,,Janusz" będzie grzebał jak go oddasz
  • 0

#5 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1234
  • 10353 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:10
  • Rom:Oxygen OS 10.3.0
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 09 luty 2020 - 14:48

Ale jak mogłeś kupić telefon sprzed 5-6 lat jako nowy? Nie jest to produkt nowy a stary w nowej obudowie. Czyli tak jak z samochodami a to bity a to po powodzi (telefon po zalaniu). To mogą być przyczyny Twoich problemów. Odblokowanie bootloadera wiąże się z utratą gwarancji PRODUCENTA a nie sprzedawcy.
  • 0

#6 OFFLINE Treiso423

Treiso423

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2020 - 17:27

Kupiłem jako nowy, bo sprzedawała firma i wyraźnie było napisane na aukcji "nowy". Może oszustwo, jeśli kłamał pisząc, że jest nowy.

Ale czy macie jakieś pomysły na zielone zdjęcia z aparatu i jego zawieszanie się? Właśnie z aparatem jest najwięcej problemów. Wiadomo co może to powodować i jak naprawić?

Pojawiają się różne artefakty na zdjęciach. Nie zawsze, ale często.

Użytkownik Treiso423 edytował ten post 09 luty 2020 - 17:30

• 0

#7 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 09 luty 2020 - 17:54

Kupiłem jako nowy, bo sprzedawała firma i wyraźnie było napisane na aukcji "nowy". Może oszustwo, jeśli kłamał pisząc, że jest nowy.

Ale czy macie jakieś pomysły na zielone zdjęcia z aparatu i jego zawieszanie się? Właśnie z aparatem jest najwięcej problemów. Wiadomo co może to powodować i jak naprawić?

Pojawiają się różne artefakty na zdjęciach. Nie zawsze, ale często.

Pewnie uszkodzony sam aparat lub płyta ;) a co do nowy to chyba ,,nowy" dla ciebie :P bo telefon miał premiere w 2014, wątpie że ktoś go trzymał w pudełku przez tyle czasu 

• 0

#8 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10353 postów

Napisano 09 luty 2020 - 18:27

W temacie nowych i pseudo nowych telefonów to tutaj generalnie jest kwestia sprzeczna. Czasami naprawdę można trafić na jakiś leżak kilkuletni.

W kwestii aparatu to dwie opcje. Odblokować bootloader i wgrywać jakieś custom romy i mieć nadzieję, że jednak... Druga to rozebrać telefon a przynajmniej tylną klapkę zdjąć wyczyścić szkiełko aparatu alkoholem typu spirytus/salicylowy... Wysuszyć telefon (nigdy nie wiesz co on przez te kilka lat przeszedł i mógł złapać wilgoci mimo, że w pudełku). Tylko wtedy tracisz gwarancję sprzedającego.

• 0

#9 OFFLINE Treiso423

Treiso423

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 10 luty 2020 - 06:34

Odblokować bootloader i wgrywać jakieś custom romy i mieć nadzieję, że jednak...

A mogę gdzieś przeczytać dokładną instrukcję krok po kroku? To znaczy najpierw jak odblokować bootloader w tym telefonie, a następnie jaki konkretnie najlepiej wgrać custom rom i w jaki dokładnie sposób?

Chodzi mi o to żeby osoba która ma jakieś doświadczenie, mogła mi doradzić co będzie najlepsze na takie błędy do Xperii Z3 DUAL. Nie chciałbym tego robić metodą prób i błędów.

• 0

#10 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10353 postów

Napisano 10 luty 2020 - 07:03

Poradnik odblokowania bootloadera jest podpięty nad każdym działem u góry. Jaki najlepiej wgrać - na to nie ma odpowiedzi, bo nie ma najlepszego. Trzeba testować, a w jaki sposób wgrać to każdy ma instrukcję zazwyczaj ograniczającą się również do kilku kliknięć. Nie ma osoby, która doradzi na takie błędy inaczej niż rozebranie i naprawa albo odesłanie go do sprzedawcy. Jak wspomniałem wgranie custom roma nie musi przynieść rezultatu i są małe szanse ale zawsze warto próbować.

• 0

#11 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• 711 postów

Napisano 10 luty 2020 - 21:52

Juggler tutaj mowa o xperii z3 nie xz3 :P
  • 1

#12 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 672
  • 5496 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 10 luty 2020 - 22:43

Juggler tutaj mowa o xperii z3 nie xz3 :P

Kurde jakos złe spojrzałem. W takim razie to zmienia postać rzeczy i usuwam swoją wcześniejsza wypowiedz aby nie wprowadzać w błąd. Dzięki za czujność !
  • 0

#13 OFFLINE piotrtalikos

piotrtalikos

Nowicjusz

• 1 postów
  • Telefon:Xperia 8

Napisano 12 luty 2020 - 10:03

Oj, to nie za fajnie też kiedyś kupiłem telefon i również miałem prodromy z nim. Ale na szczęście udało mi się go zwrócić nie przekroczyłem 14 dniu.  Zalecam sprawdzać co się kupuje a w szczególności telefony.

• 0

#14 OFFLINE Treiso423

Treiso423

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 12 luty 2020 - 10:45

Ten telefon miał doskonałe recenzje. Prawie wszyscy go chwalą. Niestety sprzedawca musiał coś zataić na aukcji. To nie mógł być nowy telefon. Zapewne miał jakąś wadę o czym sprzedawca nie poinformował.

Niestety będę musiał go zwrócić. Ma 1 rok gwarancji. Używanego telefonu bym nigdy nie kupił.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zawieszanie aplikacji, zielone zdjęcia, sony xperia, Z3, Z3 DUAL, aparat xperia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.