Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nowy flagowiec sprzed lat <500 PLN do podstawowych zadań

specyfikacja techniczna jakie absolutne minimum 2020

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 14 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 11 luty 2020 - 15:33

Jaką minimalną specyfikację techniczną powinien posiadać smartfon na lata załóżmy 2020-2022?

Kolega posiada Iphone'a SE: 2GB RAM / procesor 2 x 1,8 Ghz

Do codziennego użytku podobno mu to w 100% wystarcza, internet działa płynnie, ma poinstalowanych sporo aplikacji, w tym nawigację itp.

Sam piszę teraz z komputera stacjonarnego 2GB RAM / procesor 2 x 1,8 Ghz i jeszcze daje jakoś radę. :cisza:

Chcę zakupić jakąś nową Xperię do 500 PLN, najlepiej byłego flagowca, stawiając głównie na elegancki wygląd i solidną konstrukcję, kosztem wydajności. Bateria również nie musi być pojemna, ponieważ telefon będzie służył głównie do:

- połączenia

- internet

- youtube

- sporadycznie nawigacja

W ogóle nie zależy mi na grach, natomiast niezbędna jest dla mnie dioda powiadomień.

Xperie Compact i Premium raczej odpadają, ponieważ telefon chciałbym aby był poręczny.

Ewentualne modyfikacje systemowe dla zwiększenia wydajności na obecne czasy jestem w stanie przeprowadzić sam.

Co możecie polecić z takiego "flagowca-budżetowca"?

Mogą być również inne marki, prezentujące się równie elegancko co Sony.

Budżet < 500 PLN.

Użytkownik tojapiotrek edytował ten post 12 luty 2020 - 00:48

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 672
  • 5497 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 11 luty 2020 - 20:27

Zacznijmy od tego ze porównywanie iPhone, który ma 2 GB z Androidem o tej samej ilości pamięci sensu nie ma. IOS jest lepiej zoptymalizowanym systemem, więc wymagania sprzętowe mogą być mniejsze. Ja uważam, ze na dzień dzisiejszy dla Androida minimum to 3GB a optimum to 4GB. Wiele jednak zależy od tego jak z wielu aplikacji korzystamy, czy lubimy grać w gry i jakiego komfortu oczekujemy.
Nadal nie jestem tez przekonany 100% do Mediatekow. Minimum pamięci wbudowanej to obecnie 32GB, ale to jest i tak duży kompromis (64GB lepiej).
Jeżeli celujesz w coś do 2022 i nie jesteś wymagający, to ja bym się nie zastanawiał i brał coś z tymi wyższymi parametrami, jakie wymieniłem. Teraz Ci niepotrzebne, ale apetyt na zasoby przez aplikacje będzie rósł.
Obecnie masz duży wybór na rynku i ogranicza Cię jedynie budżet, którego nie podałeś. Musi być flagowiec?
  • 1

#3 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 14 postów

Napisano 11 luty 2020 - 21:16

Siema,

nie musi być flagowiec. Głownie zależy mi na:

- elegancki design (najbardziej podobają mi się Xperie, np. Z3, Z5)

- wytrzymała, niepalcująca się obudowa

- dioda powiadomień

Telefon typowo do użytku, bez etui. Nie kupiuję telefonu z ładną obudową, żeby od razu po zakupie oszpecić go sylikonowym kondonem albo zabudować jakimś casem.

Budżet: <500 PLN

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1245
  • 10378 postów
  • Rom:Android R Developer Preview 1
  • Kernel:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 23:12

Jeżeli interesuje Cię bryła mydelniczki ale z ramkami to OnePlus 3 jesteś w stanie znaleźć. Wydajność będzie naprawdę mocarna jak na tamte czasy kiedy telefon wychodził, czyli 2015 albo 16. Chyba 2016... Tylko co do diody powiadomień nie jestem pewien. 5 czy 5T miały taka diodę ale czy 3 miała to trzeba zweryfikować. Żeby nie było, że propsuje tylko OnePlusa to dopiszę, że jesteś w stanie wyrwać Xperie pokroju XZ. W klasę typu Z3 czy nawet Z5 bym się nie pchał. Co do jeszcze innych producentów to nie wiem co myślisz o Xiaomi ale może warto? Parametrami pewnie tak ale co do wytrzymałości ciężko powiedzieć.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#5 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2020 - 00:57

OnePlusy są za mocne na moje potrzeby. Naprawdę nie będę grał, ani korzystał z 5-ciu aplikacji naraz - mam swoje lata.

Xiaomi spoko, ale jeszcze za świeża marka żeby wyrwać u nas coś flagowego sprzed lat, a budżetowce mają mierne obudowy.

16-32 GB pamięci oraz 2-3 GB RAM w zupełności wystarczy na moje potrzeby. Wygląd i solidną konstrukcję stawiam nad wydajność.

Celuję też w coś nowego, w najgorszym wypadku powystawowego.

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10378 postów

Napisano 12 luty 2020 - 08:09

No to budżet zbyt ograniczony na coś nowego. Chyba, że naprawdę chcesz się męczyć. OnePlusy nie będą za mocne na Twoje potrzeby jeżeli o to chodzi. Co do Xiaomi to nie jest to świeża marka. Telefony w Polsce dostępne są od 2014 na pewno a chyba nawet od 2013. Obecnie stare flagowce można dorwać ale nie będą to nowe. Skoro coś miało premierę kilka lat temu to nie będzie nowe.
Jak patrzysz na solidną konstrukcję to może coś pokroju cegły? W sensie jakiś Galaxy Xcover od Samsunga albo Blackview? Myphone to trzeba sobie odpuścić czy Kruger matz też. Np mój tata nie robi nic na telefonie. Przegląda internet, ma messengera i podstawowa komunikacja. Posiada Blackview BV6000 (ten większy od 6000s i mocniejszy, bo 3/32). Mówi, że działa to ale się zacina. Fakt, producent "krzak" i nie optymalizuje softu ale podzespoły też słabe. To, że ma 3gb ramu nie oznacza, że będzie działać jakby miał 3. Trzeba brać to pod uwagę.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 672
  • 5497 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 12 luty 2020 - 09:16

Możesz kupić Z5. Jak trafisz na dobrą sztukę, to powinieneś być zadowolony. Był to mój poprzedni telefon i w sumie dziala poprawnie do dziś. Wymieniłem tylko baterie, więc i Ty się z tym licz.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#8 OFFLINE hubi11

hubi11

Helper

• Reputacja: 33
  • 907 postów
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Miui 10
  • Kernel:Stock Kernel
  • Operator:Orange

Napisano 12 luty 2020 - 09:25

Nie lepiej kupić jakiegoś Xiaomi? Myślę, że to będzie 2 razy lepszy wybór, niż kupno starego flagowca, a im nowszy android tym lepiej ;)

• 0

#9 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2020 - 10:17

Możesz kupić Z5. (...). Był to mój poprzedni telefon i w sumie dziala poprawnie do dziś. Wymieniłem tylko baterie, więc i Ty się z tym licz.

Jak ja Z3 nówkę za 350 z Allegro wczoraj wyciągnąłem. Więc o żadnej wymianie baterii nie może być mowy :biggrin:

Zobaczymy zresztą, co to przyjdzie. :biggrin: :cisza:

Użytkownik tojapiotrek edytował ten post 12 luty 2020 - 10:18

• 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10378 postów

Napisano 12 luty 2020 - 10:56

Nie ma nowych Z3. Nie ma opcji, że kupiłeś nówke. Obudowa mogła zostać zmieniona, brak wodoszczelności itd.

• 0

#11 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2020 - 11:22

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

I nawet nie będzie szedł z Chin.

No chyba, że przyszedł najpierw do sprzedawcy. :biggrin: :cisza:

Użytkownik tojapiotrek edytował ten post 12 luty 2020 - 11:26

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: specyfikacja, techniczna, jakie, absolutne, minimum, 2020

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.