Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

"Lekki" i wydajny system na 2020 rok

lekki wydajny system 2020

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 14 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 11 luty 2020 - 21:25

Witam,

jaki software możecie polecić dla Z3-ki z 16 GB pamięci wewnętrznej, by zostało jeszcze trochę miejsca na aplikacje?

Nie zależy mi by był jakoś specjalnie rozbudowany, może być "lekki" i wydajny, dla podstawowych zadań typu:

- internet

- nawigacja

- aplikacje użytkowe typu: youtube, shazam, yanosik

Kiedy Sony zakończyło wsparcie dla Z3 i czy są dostępne jakieś świeże, nieoficjalne softy dla tego modelu które będą kompatybilne z najnowszymi aplikacjami?

• 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1234
  • 10353 postów
  • Android:10
  • Rom:Oxygen OS 10.3.0
  • Kernel:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 23:21

Jeżeli chcesz coś bazowanego na stocku to Existenz będzie dobrym wyborem (najwyższa wersja androida 6.0.1 pomijając testy dla tego modelu androida 7.0). Nieoficjalnie są nawet custom romy na androidzie 10 i możliwe, że wszystko w nich działa.
Co będzie lekkiego i fajnie działać? Wgrywałem znajomym różne romy i chyba najfajniej w moim odczuciu wychodził MoKee jeżeli jest dostępny dla Z3. Nie ma sensu instalować wyższego androida niż 9.0 czyli Pie. Po prostu nie wszystkie apki są przygotowane na androida 10. Dodatkowo Android 10 nie jest tak przyjazny modyfikacjom.
Od siebie polecam kilka stajni romów:
1. MoKee
2. AICP
3. Resurrection Remix (bo mam przywiązanie)
4. ColtOS/Havoc albo Lineage OS (po prostu dwie pierwsze mogą nie być dostępne na każdym urządzeniu)

Kolejność przypadkowa. Dwa pierwsze lekkie, drugi rozbudowany troszkę. Trzeci lekki ale rozbudowany. Ostatnie miejsce to lekkie i mające jakieś ciekawe funkcje. Ale wybierz najpierw między MoKee a LOS. Jeżeli nie ma MoKee to między AICP a LOS ;)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#3 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2020 - 00:42

Spróbuję z tym MoKee.

Orientujesz się może, ile wolnej pamięci zostanie dla użytkownika po instalacji tego softu? I czy ewentualnie apki w Sony można instalować również na karcie pamięci???

• 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1234
  • 10353 postów
  • Android:10
  • Rom:Oxygen OS 10.3.0
  • Kernel:Stock

Napisano 12 luty 2020 - 08:02

Tyle ile zawsze. Rozmiar partycji się nie zmienia, więc zaoszczędzisz tylko miejsce na partycji system. Jeżeli jednak chodzi o miejsce zaoszczędzone to z 1gb więcej wolnej pamięci będzie.

Serio? Chcesz instalować apki na kartę pamięci? Będzie się to krzaczyć i działać wolno. Do tego przydałaby się karta pamięci o wartości 1/3 tego telefonu... Apki sony niektóre da radę jak wszędzie u każdego. Nie widzę sensu instalowania apek w pamięci zewnętrznej. Masz wbudowanej 16gb z czego jak zapchasz apkami to nadal zostanie z 8gb wolnej albo conajmniej 5. Na kilka gierek starczy. Na karcie pamięci trzyma się pliki.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#5 OFFLINE tojapiotrek

tojapiotrek

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2020 - 09:16

E, no to jak wystarczy pamięci na sporo aplikacji to spoko :cisza:

Jeszcze tylko co do tych nieoficjalnych softów:

- czy są one bezpieczne?

- czy nie ma ryzyka wyłudzenia danych na takim sofcie?

- kto w ogóle pisze takie nieoficjalne oprogramowanie?

Zastanawiam się czy na moje potrzeby będzie sens w ogóle flashować na coś modyfikowanego czy jednak pozostać przy ostatniej, oficjalnej aktualizacji.

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 672
  • 5496 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 12 luty 2020 - 09:20

Nikt Ci nie potwierdzi na 100% że takie oprogramowania są bezpieczne. Z racji tego, że oddane są do użytku źródła kodu, każdy kto ma wiedzę i chęć może coś stworzyć własnego. Potem czas, opinie innych ludzi weryfikują na ile taki twór jest w porządku. Jest kilku autorow, którzy mają dobre opinie.
Prosty rom może stworzyć nawet kilkunastolatek i takie przykłady były u nas na forum. Wielu traktuje to jako naukę, rozwój swojej pasji programistycznej.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lekki, wydajny, system, 2020

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.