Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia Ear Duo

xperia

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE kp.mikulski

kp.mikulski

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 7 postów
  • Telefon:Xperia XZ3

Napisano 17 luty 2020 - 17:15

Witam

Na wstępie napiszę że przeszukałem forum i nie mogłem znaleźć tematu związanego z moim problemem, jeżeli się mylę to przepraszam za zaśmiecanie. Posiadam od jakiegoś czasu Xperia Ear Duo i zauważyłem że prawa słuchawka rozładowuje się szybciej ( lewa 100% prawa 80%) jest to normalne czy bateria w prawej może szybciej się zuzywac. Czy ktoś kto używa takich też ma tak samo czy to może być jakaś wadliwość żywotności baterii. Z góry dziękuję za odpowiedź

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1292
  • 10511 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 17 luty 2020 - 18:56

A nie jest też tak, że prawa gra Ci głośniej?
  • 0

#3 OFFLINE kp.mikulski

kp.mikulski

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 17 luty 2020 - 19:05

Nie zauważam różnicy w poziomie glosu, ale chyba już się domyślam o co chodzi. Lewa słuchawka sama nie działa więc pewnie to prawa komunikuje się z telefonem a lewa z prawa i wykorzystuje mniej energii ale to tylko moje domysły

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1292
  • 10511 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock

Napisano 17 luty 2020 - 20:40

No tutaj to nie mam pojęcia ale to są słuchawki bezprzewodowe bez kabla czyli TWS, więc możesz wyłączyć jedną a druga się będzie komunikować z telefonem. Generalnie jest opcja połączenia słuchawek jako jedno urządzenie do telefonu albo dwa (oddzielnie słuchawki). Ja z dużo tańszymi Creative Outlier Gold (brałem głównie na czas działania na baterii nawet do 14h słuchania muzyki na jednym łądowaniu) to czasem miałem tak, że jedna grałą głośniej ale, że wtedy najczęściej słuchałem ASMR do snu to budziłem się nie wiedząc o tym a słuchawki różniło jakieś 10% baterii... Stąd mój domysł. Jak grają obie tak samo (sparuje je ze sobą podczas grania już muzyki przez nie) to różnicy w baterii nie widziałęm, aczkolwiek może być tak, że prawa jest tym głównym kanałem komunikacji, bo najczęściej tak było w słuchawkach, że prawa była mocniejsza, bo dawała np większy bas itd... To tylko moje teorie i w dodatku nie są potwierdzone. A spróbuj (jeżeli te słuchawki właśnie da się używać pojedynzo) przetestować np przez 2 godziny lewa a potem 2 godziny prawa. Nie wykluczajmy też jakiejś wady fabrycznej jeśli to co pisałem nie jest prawdą.

• 0

#5 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 690
  • 5592 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 17 luty 2020 - 21:05

Jest to możliwe.Jeśli każda ze słuchawek posiada oddzielny akumulator, to ich zużycie może nie byc równomierne, choć w teorii powinno. 

• 0

#6 OFFLINE kp.mikulski

kp.mikulski

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 17 luty 2020 - 21:14

No właśnie wyczytałem na stronie producenta że można używać jednej słuchawki ale będzie to słuchawka prawa, nie można używać tylko jednej słuchawki trochę mnie to zdziwiło no ale widocznie jak ktoś to wymyślał to z myślą o następcy Xperia ear i nie traktował ich jako typowych słuchawek ale to w sumie nie aż taki problem bo w pudełku szybko się ładują. Poczekam aż xm3 trochę zejdą z ceny i się wymieni

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.