Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sony Xperia L4 nowym smartfonem Japończyków!

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Portal XperiaSite.pl

Portal XperiaSite.pl

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 23
  • 2027 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 20 luty 2020 - 17:42

Podczas gdy wszyscy fani odliczają dni do głównej konferencji producenta, Sony niespodziewanie zaprezentowało nowe urządzenie o nazwie Xperia L4.

Jak nie trudno się domyśleć, nowy telefon nawiązuje do poprzedniej generacji eLek i przeznaczony jest dla mniej wymagających konsumentów. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszej wersji, wyposażony został w 6.2-calowy ekran o proporcjach 21:9 oraz w aż 3 matryce aparatu głównego.

Sony stawia na wyświetlanie treści

Wydanie produktu o kinowych proporcjach ekranu, skierowanego dla mniej zasobnych portfeli, potwierdza, że producent upatruje swojej szansy poprawienia wyników sprzedaży właśnie w wyświetlaniu treści. W sumie jest to zrozumiałe. Jeśli chodzi o prezentację obrazu, Sony znajduje się od kilku lat w ścisłej czołówce. Ekran wbudowany w smartfon Xperia L4 będzie oferował maksymalną rozdzielczość wyświetlania 1680×720 pikseli.

Aparat dobry, ale nie rewelacyjny

Xperia L4 ma wyróżniać się możliwościami fotograficznymi, choć nie będą one tak dobre jak w przypadku produktów flagowych. Już sama wartość przysłony matrycy głównej (f/2.0) podpowiada nam, że smartfon będzie nadawał się bardziej dla amatorów fotografii niż profesjonalistów. Cieszy jednak obecność szerokokątnego obiektywu (117 stopni) oraz wykorzystanie czujnika głębi ostrości, bo to może wpłynąć na uzyskiwanie lepszych efektów niż w poprzednich modelach.

Przedni aparat to jeden obiektyw o właściwościach f/2.0 i rozdzielczości 8 MP.

Mediatek i 3 GB RAMu

Fani układów i procesorów Qualcomma nie będą w tym przypadku zadowoloni. Firma zdecydowała się na wykorzystanie chipsetu Mediateka MT6762. Czy to wystarczy, by udźwignąć 6.2-calowy ekran, zobaczymy gdy produkt pojawi się w sprzedaży. Ta ma rozpocząć się dopiero wiosną. Niezmienną natomiast wartością pamięci operacyjnej dla urządzeń z niższej półki pozostało 3 GB RAM.

Dobrze zapowiadająca się bateria, czujniki i zaplecze telekomunikacyjne

Z zalet telefonu będzie można prawdopodobnie wymienić baterię o pojemności 3580 mAh z możliwością szybkiego ładowania. Nie bez znaczenia pozostaje też obecność czytnika linii papilarnych na boku urządzenia oraz Jacka 3.5mm. Jeśli producent stosuje ten ostatni w smartfonie w 2020 roku, to o nim nie zapomniał i istnieje cień prawdopodobieństwa na pojawienie się go również w modelu flagowym. Jak przystało na Xperię, nie zabrakło w L4 NFC (którego często brak u konkurencji) oraz takich technologii jak adaptacyjne ładowanie czy boczny sensor.

Cena

Jak to zwykle bywa w przypadku Sony, zniechęcającą do zakupu może być cena. Póki co, nie została ona podana do wiadomości, lecz niektóre źródła przekazują, że koszt Xperii L4 ma wynosić około 1000 zł. W tym budżecie Japończykom ciężko będzie konkurować z innymi markami, szczególnie z tymi chińskimi, które za mniej oferują często więcej. Urządzenie Sony niewątpliwie będzie się wyróżniać wyglądem i choćby proporcjami ekranu, lecz to może być za mało, by podbić polski rynek. Miejmy jednak nadzieję, że telefon okaże się dużym sukcesem i zyska spore grono odbiorców.

Więcej informacji i oficjalną informację prasową od Sony znajdziecie

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

. Telefon Xperia L4 bedziemy próbowali nabyć do testów wraz z początkiem wiosny.

Powyższy wpis

pochodzi z portalu XperiaSite.pl.

Powyższa treść jest automatycznie importowana i może odbiegać swoim układem od oryginału. Kliknij

by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!
  • 0

#2 OFFLINE hubi11

hubi11

Helper

• Reputacja: 34
  • 908 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Miui 10
  • Kernel:Stock Kernel
  • Operator:Orange

Napisano 21 luty 2020 - 08:27

smarfon całkiem fajny, ale w tej cenie można mieć coś lepszego marki Xiaomi ze snapdragonem i 4GB ramu ;)

Użytkownik hubi11 edytował ten post 21 luty 2020 - 08:27

• 0

#3 OFFLINE Skayova

Skayova

Bywalec

• Reputacja: 0
  • 31 postów
  • Android:Pie (9.0)

Napisano 21 luty 2020 - 12:48

W sumie całkiem ładna ta Xperia, fajnie, że czytnik na palec jest na boku, a nie gdzieś na dole czy z tyłu. Nawet nie zauważyłam od kiedy w Xperii jest notch.

• 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1252
  • 10407 postów
  • Rom:Android R Developer Preview 2
  • Kernel:Stock

Napisano 21 luty 2020 - 15:03

Ja wiem, że sony chce się wyróżnić ale osobiście nie chciałbym telefonu z czytnikiem na boku. W ekranie też niezbyt chętnie używam. Jak miałem w OnePlus 5T czytnik z tyłu to było idealnie, bo telefon mogłem obsługiwać jedną ręką a akurat palec wskazujący lądował idealnie na czytniku i mogłem sobie rozwijać statusbar na czytniku. Tutaj to L4 byłaby okej, gdyby wycenili ją niżej. Na start z małym hakiem.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE Skayova

Skayova

Bywalec

• 31 postów

Napisano 24 luty 2020 - 18:38

Mi właśnie bardziej ten boczny odpowiada, pod ekranem nie, bo co biorę telefon to się odblokuje i zdąży się coś naklikać (bo zapomnę, że nie ten palec), a z tyłu to jakoś tak dziwnie. Dosłownie w ekranie nie miałam, bo te telefony w marketach się nie liczą, one nawet nie są poustawiane pod palec.

• 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1252
  • 10407 postów
  • Rom:Android R Developer Preview 2
  • Kernel:Stock

Napisano 24 luty 2020 - 22:39

Ale jak masz w ekranie to nie działa w ten sposób, że dotkniesz ekranu i git, czy jak ja mam odblokowanie twarzą dodatkowo (tak, tak w nowym fonie wysuwana kamerka działa wolniej ale jest nadal szybko). Trzeba wcisnąć przycisk zasilania a jak mam z tyłu w starym OnePlus 5T to telefon może mieć wygaszony ekran a ja dotykam czytnika z tyłu to od razu ułamek sekundy i mam odblokowany ekran. Tym bardziej, że jak chwytem telefon to robię taki chwyt u dołu ale palec wskazujący jest na górze ekranu. Wstawię tutaj krótki filmik jutro o co chodzi. W tej pozycji nie da się obsłużyć dużego ekranu (nawet mi) jedną ręką ale za to mam fajny wyuczony poślizg na pół telefonu (chwyt) i wtedy mogę obsłużyć duży ekran nawet Mate 20 X 5G jedną ręką. Nagram filmik o co mi chodzi. To tak z przyzwyczajenia. Telefon głównie uzytkuje lewą ręką, więc musiałbym dodać conajmniej 4 palce gdybym miał czytnik na boku obudowy ale nie twierdzę, że bym się nie przyzwyczaił. Jednak nie celuje w niską półkę, więc i tak L4 nie dla mnie.
  • 0

#7 OFFLINE Skayova

Skayova

Bywalec

• 31 postów

Napisano 25 luty 2020 - 15:03

Właśnie myślałam, że to na tej zasadzie jest. Że masz takie pewne ograniczone pole gdzie można "tapnąć" i to działa na tej samej zasadzie co jakikolwiek czytnik.
A poproszę o filmik, chętnie zobaczę.
L4 też nie dla mnie (szczególnie, że mogę prawie dowolny telefon wybrać), jedyne co by mi się przydało w moim to wielkość jak z Xperii, bo zauważyłam, że co biorę nowy telefon to jest większy niż poprzedni, a moje kieszenie jakoś tego nie lubią...

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.