Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Pobieranie danych i naliczane opłaty

pobieranie danych naliczane opłaty

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE tomlie91

tomlie91

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 15 postów
  • Telefon:Xperia M
  • Android:Jelly Bean (4.1.2)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 09 marzec 2020 - 20:40

Cześć,

mam problem z moją Xperią E5, ponieważ operator pobiera mi opłaty codziennie (raz lub 2 razy dziennie) za korzystanie z pakietu danych. Kwota symboliczna 0,73 zł za każdym razem (za zużycie do 0,49 mb) ale jak się sumuje to nie jest już fajnie. Z internetu korzystam wyłącznie z wifi. Konsultant powiedział mi, że telefon może pobierać transfer danych w tle. Sprawdziłem zużycie danych i tylko mi pokazuje, że w transmisji danych jest system operacyjny Android. W ustawieniach aktualizacji jest zaznaczona opcja aktualizacji tylko przez sieć wifi.

Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak rozwiązać sprawę?

P.S. W załączniku jest billing z operacji internetu z ostatniego miesiąca. Może to pomoże w rozwiązaniu problemu

Załączone pliki

• 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1252
  • 10407 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R Developer Preview 2
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 09 marzec 2020 - 23:18

To jest przerąbane, bo zajrzałem w załącznik i to w ciągu miesiąca jest jednak niezła sumka. Możesz wyłączyć transfer danych jeśli go nie używasz ale sprawdź też w ustawienia >> sim i sieć (albo w zakładce WiFi). No generalnie tam, gdzie masz ustawienia sieci, że możesz wyszukać automatycznie albo ręcznie się łączyć z siecią to wyłącz roaming w tych opcjach (jeśli masz włączony). Jeśli jednak nie to coś jest raczej na sieci, bo mając włączone WiFi nie korzystasz z transferu. Mając włączony transfer (WiFi wyłączone) korzystasz z transferu danych z pakietu. Dlatego roaming albo w ustawieniach telefonu albo w sieci coś poknocili Tobie. Nie chce mi się wierzyć, że telefon robi takie cuda. To nie jest telefon z roku np 2013 pokroju Samsung Galaxy S3 czy starszy, bo tam w Samsungach podobno (nie wiem ile w tym jest prawdy) potrafiły się dziać takie rzeczy.
  • 0

#3 OFFLINE tomlie91

tomlie91

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 15 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 00:00

Właśnie sprawdziłem i mam wyłączony roaming. Właśnie nie wiem co to za aplikacja może pobierać te dane, jeśli mam opcję pobierania aktualizacji przez wifi. Dodałem też kolejne zdjęcia. Może coś pomogą. Dodam też, że transmisję danych mam wyłączoną.

Załączone pliki

Użytkownik tomlie91 edytował ten post 10 marzec 2020 - 00:02

• 0

#4 OFFLINE tomlie91

tomlie91

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 15 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 19:48

Dodam, że zainstalowanie programu NoRoot firewall i zablokowanie w nim wszystkich programów korzystających z transmisji danych nie pomogło.
Zdecydowałem się też przywrócić telefon do stanu początkowego lecz to też nie rozwiązało problemu.

Problem najwidoczniej leży po stronie systemu operacyjnego android ale nie mam pojęcia jak odciąć jego od pobierania danych.

Przełożyłem kartę sim do innego telefonu i tam nie pobierało opłat za korzystanie z danych internetu.

Użytkownik tomlie91 edytował ten post 15 marzec 2020 - 19:50

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pobieranie, danych, naliczane, opłaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.