Jump to content

Live streaming za pomocą telefonu


Recommended Posts

Guest Piotr

Witam, proszę o pomoc, chciałbym prowadzić wykład live streaming dla moich uczniów na telefonie XPERIA XA2. Wizja i fonia. Widok na kartkę papieru, na której rysuję, czasami muszę się sam pokazać uczniom. Czy jest możliwość interakcji z innymi użytkownikami? Wprowadzenie korekty na ich rysunkach, uwag?

Pozdrawiam

Piotr Dembicki

Link to post
Share on other sites

Piotrze, musiałem wydzielić Twoje zapytanie do osobnego tematu i przenieś go do odpowiedniego działu. Takie mamy zasady, by pisać w odpowiednim miejscu. 

 

Co do Twojego pytania - telefon może posłużyć jako urządzenie rejestrujące, ale Xperia sama w sobie nie ma takich możliwości od producenta. Potrzebne Ci będzie narzędzie, które zainstalujesz. Niestety wydaje mi się, że w grę wchodzi tylko płatne rozwiązanie. 

 

Domyślam się, że uczniowie będą w domach i wymagane będzie połączenie z wieloma stronami. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest Zoom Meeting. Do 100 osób usługa jest bezpłatna, ale ma ograniczenia - np. 40 minut trwania połączenia. 

Hidden Content

Z pokazaniem tablicy problemu być nie powinno, kwestia ustawienia aparatu. Jeśli dodatkowo zdecydowałbyś się na tworzenie na komputerze i jest to możliwe (nie znam charakteru pracy), to można taki ekran udostępnić innym osobom. 

Wprowadzanie zmian na rysunkach też wchodzi w grę, choć to może być najtrudniejsze, aż tak dobrze tej usługi nie znam. Jest tam coś co nazwano wirtualną tablicą, więc przypuszczam, że wszyscy mogą na niej pisać :) 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .