Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Koniec z modułami EdXposed i pozytywną weryfikacją safetynet?

koniec modułami edxposed pozytywną weryfikacją safetynet

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 685
  • 5572 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 04 kwiecień 2020 - 14:19

Hej,

Na swoim telefonie mam zainstalowany Magisk oraz EdXposed :) Wszystko ładnie działało, udało się nawet przejść pozytywnie SafetyNet, co w konsekwencji dało możliwość płacenia z użyciem GooglePay. Niestety ostatnio przy próbie płatności otrzymałem komunikat, że moje urządzenie nie może już współdziałać z tą usługą. Poszperałem w sieci i natknalem się na informacje, że Google w połowie marca zalatalo lukę :(

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

No i jest problem, bo skończy się chyba zabawa z modułami edXposed, przynajmniej dla tych co chcą korzystać z ApplePaya.
Wstawiam, bo może ktoś też korzysta i może coś chce dodac. A może komuś to jeszcze działa.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1258
  • 10455 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R Developer Preview 4
  • Kernel:Stock

Napisano 04 kwiecień 2020 - 22:18

Ale to nie pierwszy raz kiedy nie działa. Później obeszli lukę w edxposed i później znowu i znowu. Co miesiąc jest problem.

Dodano: 04 kwiecień 2020 - 23:18

Hej,

Na swoim telefonie mam zainstalowany Magisk oraz EdXposed :) Wszystko ładnie działało, udało się nawet przejść pozytywnie SafetyNet, co w konsekwencji dało możliwość płacenia z użyciem GooglePay. Niestety ostatnio przy próbie płatności otrzymałem komunikat, że moje urządzenie nie może już współdziałać z tą usługą. Poszperałem w sieci i natknalem się na informacje, że Google w połowie marca zalatalo lukę :(

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

No i jest problem, bo skończy się chyba zabawa z modułami edXposed, przynajmniej dla tych co chcą korzystać z ApplePaya.
Wstawiam, bo może ktoś też korzysta i może coś chce dodac. A może komuś to jeszcze działa.

W EdXposed manager masz możliwość pobrania Alpha/Canary/Snapchat to zainstaluj Alpha. Ja mam Yafha (bo wgrywałem na oneplusy zawsze yafha) i niby działa.

• 0

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5572 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 09:55

No w moim przypadku nic to nie daje. Nawet wersja od Ciebie powoduje ze test safetynet jest negatywny.
  • 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 15:21

Ale jak jest negatywny? Safetynet jest pozytywny tylko może nie być Google Pay. Ściągnij w edxposed moduł Hiddencore Module. Myślałem, że takie podstawy to już dla zaawansowanych użytkowników są normą ;p. Na tym z magiska riru nie działa Google Pay ale safetynet jest passed. Na alpha działa.

Dodano: 05 kwiecień 2020 - 16:21

Jednak SafetyNet przechodzi a GooglePay nie zapłacisz. Dziwne jaja ale jednak nawet wersja snapchat nie pomaga.

• 0

#5 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5572 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 15:40

No właśnie wcześniej nie potrzebowałem tego modułu i było cacy :) teraz faktycznie mam test safetynet w porządku po instalacji tego, co napisales. Ale tak jak zauważyłeś, płacić nie można.

• 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 16:00

Ja sobie radzę tak, że jak jadę do miasta to pyk wyłączam riru czyli dwa moduły w magisku i restart fona daje.
  • 0

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5572 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 19:15

No jest to jakieś rozwiązanie. Ale to nie to samo :) Czekam na update. Jak by ktoś coś wiedział, dajcie znać :) 

• 0

#8 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5572 postów

Napisano 09 kwiecień 2020 - 16:27

@Mojzesz, nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie na XZP ten moduł Hiddencore powoduje, że... telefon nie wygasza ekranu :D mogę sobie ustawić wygasanie po 15 sekundach i to będzie ignorowane. Dziwne. 

• 0

#9 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 09 kwiecień 2020 - 21:45

juggler słuszna uwaga. Na OnePlus 7T Pro tak samo mam. Tyle, że nie wiedziałem o tym nawet, bo ustawione mam zawsze na wygaszanie ekranu po 30 minutach. Dlaczego tak? Dlatego, że widzę, czy są jakieś powiadomienia na bieżąco np jak siedzę przed laptopem. Spróbuję coś pokombinować z tym modułem.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koniec, modułami, edxposed, pozytywną, weryfikacją, safetynet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.