Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Czarny wyświetlacz, błyskające podświetlenie

wyświetlacz LCD M2 D2305 podświetlenie Xperia Sony

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE ManiekZ1

ManiekZ1

Nowicjusz

• Reputacja: 4
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia XZ1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 11 kwiecień 2020 - 21:49

Hej, drodzy Forumowicze.
Mam problem z Xperią M2, którą ostatnio zakupiłem z popularnego serwisu aukcyjnego. Stan nieznany, ale okazało się, że pod ładowarką po jakimś czasie ożyła. Mimo pajączka na całej powierzchni szyby działa dotyk, są wibracje, dioda powiadomień, dźwięk, wszystkie klawisze boczne działają (łącznie z aparatem i jego lampą). Natomiast nie działa wyświetlacz ani podświetlenie. Pierwszy pozostaje cały czas czarny, natomiast podświetla się, gdy wyłączony telefon podpinam do ładowarki (jeden błysk), włączam (dwa błyski) lub włączony wybudzam (błysk przy każdej próbie wybudzenia przyciskiem Power [on/off]). Gdy podpinam telefon do komputera, ten się ładuje ale ani komp ani telefon nie reagują na połączenie - w jednym z wątków ktoś też miał problem z połączeniem i rozwiązaniem było włączenie debugowania USB. Natomiast nie znalazłem odpowiedzi odnośnie nie działającego w ten sposób LCD. Dodam, że nie wygląda na rozlany/rozbity, ani pod światło, ani przy błyskach. Co to może być? Uwalony LCD, wypięta taśma czy może uszkodzona jest płyta główna?
Z góry dziękuję za pomoc. :) Jednocześnie życzę wszystkim wesołych świąt Wielkiej Nocy, zdrowia i spokoju, szczególnie przy tak niepewnej sytuacji na świecie.

Użytkownik ManiekZ1 edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 21:50

• 0

#2 OFFLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 87
  • 726 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:53

Z powodu pajączka stawiam że komuś upadł i LCD padł

• 1

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 690
  • 5592 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 12 kwiecień 2020 - 18:12

To jest trochę jak wróżenie z fusów i wszystko co wymieniłeś może być niestety przyczyną. 

• 0

#4 OFFLINE ManiekZ1

ManiekZ1

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 11:56

Hej, dzięki za odpowiedzi :) Tak, zdaję sobie sprawę, że jest to wróżenie z fusów, ale kto pyta nie błądzi :) Postanowiłem zaryzykować i zamówiłem komplet LCD/Digitizer/Ramka. 20 złotych to nie aż taki majątek. Zobaczymy. Jak przyjdzie, przełożę i zdam sprawozdanie :)

• 0

#5 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5592 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 14:46

20 zł to faktycznie tanio. Daj znać, jakie efekty

• 0

#6 OFFLINE ManiekZ1

ManiekZ1

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 15:51

Przyszło. Dokonałem przeszczepu. Okazało się, że tylko LCD był padnięty. Ucieszyłem się, jak zobaczyłem logo Sony po operacji. Ale okazało się, że w nowej ramce dotyk jest padnięty od połowy w dół xD Ale jestem duuużo dalej niż wcześniej, wyczyściłem jacka i naprawiłem micro USB, bo nie działało jak należy (nie łączył z komputerem, a żeby się ładował trzeba było po naciskać tu i tam) - wygięty był jeden pin, poprawiłem igłą i komp wykrywa bez problemów, nawet flasha zrobiłem za 1-szym podejściem bez błędnie :) Tylko teraz myszka pod OTG i przetestować. Będzie wiadomo już ostatecznie, czy coś jej jeszcze dolega czy tylko częściowa fobia na dotyk :D Dzięki za zaangażowanie i pomoc :) Temat rozwiązany i wygląda na to, że do zamknięcia :)

Użytkownik ManiekZ1 edytował ten post 15 kwiecień 2020 - 15:52

• 1

#7 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5592 postów

Napisano 17 kwiecień 2020 - 09:38

że w nowej ramce dotyk jest padnięty od połowy w dół

to już nam się wyjaśniło skąd ta cena 20 zł  :tak:  

Powodzenia z dalszymi operacjami, jakby co, dawaj znać. 

• 1

#8 OFFLINE ManiekZ1

ManiekZ1

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 4 postów

Napisano 17 kwiecień 2020 - 21:54

No cóż, sprawa jest taka. Zgłosiłem uszkodzenie sprzedającemu. Bardzo szybko odpisał, że nie powinno być uszkodzone i wyśle drugi panel. Dzisiaj odebrałem drugą ramkę (a wczoraj była wysłana). Tym razem sprawna w 100%. Poprzednią po uzgodnieniu ze sprzedawcą odsyłam. I wszystko fajnie, cacy, ale są problemy z ładowaniem (nie wspominałem, wcześniej ładował pod naciskiem, ale nie łączył z PC - poprawiłem piny i ). Chyba gniazdo ma zimne luty na płycie, bo po podłączeniu do ładowarki czy PC wstaje, reaguje (PC bardzo ochoczo wykrywa telefon i vice versa), ale nie ładuje. Przed chwilą znalazłem myk na to i działa. Trzeba przycisnąć wtyczkę (tak wtyczkę), żeby wywarło ciśnienie na gnieździe i mocniej je przycisnęło do płyty (grunt, że to nie moduł ładowania jest padnięty, słyszałem, że lubi siadać). Nie chce mi się już z tym bawić, poza tym nie mam wystarczających umiejętności i sprzętu, żeby to robić. A pewnie przygrzanie hot-air i dodanie odrobiny cyny by wystarczyło. Ale mimo to, jestem bardzo zadowolony, zyskałem trochę pewności, umiejętności i doświadczenia. No i podoba mi się ten telefon. Taka sobie M2, niby tylko, ale i aż, typowa Xperia. Elegancka, ładna, stylowa :)

• 1

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyświetlacz, LCD, M2, D2305, podświetlenie, Xperia, Sony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.