Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia X Performance w 2020 roku cena.

xperia performance 2020 roku cena

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Beng

Beng

Nowicjusz

• Reputacja: 3
  • 5 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano
  • Operator:Orange

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:20

Witam, zainteresowałem się wyżej wymienionym telefonem ze względu na jego cenę.

Aktualna cena tego telefonu w serwisie Amazon.de wynosi 110 EUR + 16EUR wysyłka. Model ten jest nawet tańszy od modelu Xperia X, który z tego co mi wiadomo ma gorsze parametry(wiem że słabszy procesor oznacza dłuższy czas na baterii). Link do aukcji:

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Stąd moje pytanie, czy ktoś wie czemu taki telefon, z takimi parametrami jest dostępny w takiej cenie?

Wiem że telefon ma swoje lata, ale patrząc na parametry tego telefonu to 600 zł to nie wygórowana cena. Za podobną cene mamy budżetowe modele z procesorami MediaTek.

Czy sony wypuściło jakiś okrojony model? Czy ktoś zamówił / ma w planach zamawiać ów model?

P.S

Witam wszystkich użytkowników tego forum i gości czytających ten post.

Użytkownik Beng edytował ten post 26 kwiecień 2020 - 09:26

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1302
  • 10534 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:32

Można powiedzieć, że procesor S660 jest lepszy niż 820 co trochę mnie zdziwiło ale fakt, że na obecną chwilę średniaki są lepsze niż starsze flagowce nie jest mitem. Taka rzeczywistość. Czemu taki tani? Albo refurb czy jak to się pisze albo świetna okazja, ewentualnie typowy Chinol.
  • 0

#3 OFFLINE Beng

Beng

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:38

ewentualnie typowy Chinol.
Co to znaczy?

Telefon jest oznaczony jako nowy, czyli jeśli dostaniesz w innym stanie, amazon pozwoli Ci go zwrócić.

Telefon ten nie ma konkurencji w przedziale telefonów 5 calowych z takimi parametrami i "ficzerami".

Nie wiem czy ryzykować czy może jednak skusić się na X compact/Pixel'a 1.

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10534 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:45

Typowy Chinol w sensie produkcja na zamiennikach. Przecież może wyglądać jak nowy. Fakt faktem, że XZ2 możesz kupić za niewiele ponad tysiaka, więc może jednak X Performance tyle kosztuje. Gdybym miał gorszy albo potrzebowałbym na już... W sumie może mamie bym wziął skoro po takiej cenie chodzą... To bym kupił. Na obecną chwilę to jest średniak nie flagowiec ale powinien dawać radę. Raczej specyfikacja nie powalała nawet przy premierze tego modelu ale aparat nadal powinien w miarę cieszyć oko.

• 0

#5 OFFLINE Beng

Beng

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:53

Typowy Chinol w sensie produkcja na zamiennikach.

Czyli gdzieś w chinach klepią 1:1 kopie telefonów? Co z software? Czy można zainstalować oficjalny rom Sony na zamiennikach? Czy da się poznać że soft jest modyfikowany? Nie jestem wymagającym użytkownikiem, aktualnie używam nokii 216 i Lumii 640 więc jak zobaczyłem taki telefon za taką cenę to odrazu się napaliłem na zakup, ale nie chce wyrzucić pieniędzy na jakiś zamiennik, który nie będzie spełniał moich oczekiwań. Potrzebuje wytrzymały telefon, z 5 calowym ekranem, całkiem dobrym jak na smartfon aparatem i przynajmniej androidem 6, żebym miał kontrolę nad uprawnieniami aplikacji.

Użytkownik Beng edytował ten post 26 kwiecień 2020 - 09:55

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10534 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 10:24

Nie klepią kopii (może i klepią ale to nie na global rynek) a po prostu je robią ze starych podzespołów. To jest nadal Sony tylko nie wiemy jak stare są "bebechy", bo obudowy nowe albo malowane jak to z autami. Chociaż jak patrzę na ceny X Performance to jednak jest szansa, że za tyle kasy kupisz i będziesz zadowolony. Nawet nie myślałem, że serio się da w takiej cenie. Bierz, nie zastanawiaj się jeżeli nie chcesz dokładać do czegoś lepszego.

• 0

#7 OFFLINE Beng

Beng

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:01

Witam telefon raczej zamówię, jest szansa że telefon może być Service Exchange Unit, nie wiem co to znaczy ale jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę nagrać unboxing tego telefonu.

• 0

#8 OFFLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 87
  • 726 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 30 kwiecień 2020 - 14:26

Service Exchange Unit to telefon poserwisowy

• 0

#9 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 692
  • 5621 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 03 maj 2020 - 10:44

Service Exchange Unit to telefon poserwisowy

Niekoniecznie. Może to być prostu urządzenie typu refurbished. Teorie spiskowe nie mające pokrycia w dowodach pozostawmy :) Chyba, że mamy jakieś dowody na temat działań, jakie opisujemy.

Ta cena może wynikać właśnie z tego, że telefon był np. odnawiany. Czyli był kiedyś używany np. powystawowy, a potem dokonano jego renowacji w postaci wymiany obudowy, części etc. To odnowienie mogło być np. za pośrednictwem autoryzowanego serwisu Sony. To jednak powinno być zaznaczone na stronie, a tego nie znalazłem. Inna kwestia jest też taka, że ten telefon jest już stary :) To również ma wpływ na cenę.  

Mogło też być tak, że telefon leżał w gablotce sklepu przez x czasu, nikt go nie kupił i sprzedawca chcę się go pozbyć.

Czy sony wypuściło jakiś okrojony model?

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Są tylko 2 warianty tego modelu przeznaczone na rynek japoński. Nie wydaje mi się, by jednak w Niemczech ktoś takie chciał sprzedawać. 

Z tym Service Exchange Unit wiąże się też ryzyko, że będzie na tym telefonie wgrany specjalny soft, który nie zawiera aktualnych poprawek. Będziesz musiał to zmienić (wgrać oprogramowanie na własną rękę), jeśli chcesz mieć ostatnie aktualne oprogramowanie. 

• 0

#10 OFFLINE Beng

Beng

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 05 maj 2020 - 18:43

Witam, o dziwo telefon dotarł cały.

Model: F8131 Graphite Black

SI 1303-1442 REV 4 2G/3G/LTE

Mało tego, opakowanie miało nienaruszone lecz wyblakłe plomby sony, w zestawie była ładowarka quick charge(UCH10), słuchawki dokanałowe i szkło hartowane do tego modelu, którego nie zamawiałem (fajny bonus :) ). Jak za tą cenę, telefon kosmos. SOT  z włączonym trybem stamina i wyłączoną synchronizacją danych w tle to ok 3-4h, co mnie zdziwiło bo według benchmarków ma gorszą baterię niż Iphone 6s, który u mnie wytrzymywał niecałe 3 godziny.

Telefon zgodny z opisem, wedlug menu serwisowego telefon jest virgin, czyli nie był przywracany ale wiadomo że można ten licznik wyzerować nowym softem lub wymianą hardware'u.

Wizualnie telefon był w stanie nienaruszonym. Jeśli to jest refurb to pozazdrościć serwisowi sony  ;)

Z tą cenę mogę tylko polecić, jedyne minusy to trochę słaba bateria i plastikowa obudowa, która się rysuje.

Użytkownik Beng edytował ten post 05 maj 2020 - 18:45

• 0

#11 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 692
  • 5621 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 09 maj 2020 - 12:46

W takim razie nic, tylko pogratulować świetnego zakupu :)  :friends:

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, performance, 2020, roku, cena

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.