Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

sony xperia zapętla sie na napisie sony nie uruchamia sie system.

sony xperia zapętla napisie uruchamia system

Najlepsza odpowiedź Gość_Komar77_* , 17 maj 2020 - 14:45

Ok otworzyłem go przejrzałem ale nie widać uszkodzeń mechanicznych. Więc zastosuję się do twoich sugestii i zrezygnuję z naprawy. Może uda mi się go sprzedać chociaż za 100. Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE KOMAR77

KOMAR77

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 5 postów
  • Telefon:Live with Walkman
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 26 kwiecień 2020 - 15:25

Witam dostałem telefon sony xperia nie wiem jaki to model po włączeniu jest cały czas napis sony czy mogę coś z tym zrobić wgrać nowe oprogramowanie lub przywrócić do ustawień fabrycznych?

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1258
  • 10448 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Android R Developer Preview 4
  • Kernel:Stock

Napisano 26 kwiecień 2020 - 18:23

Jeżeli nie wiesz co to za model to mamy wróżyć z fusów? Przytrzymaj przycisk power i oba głośności przez 10-15 sekund i jak się wyłączy to przy włączaniu wciskaj przycisk power. Zawibruje kilka razy albo i nie. Tyle z wróżenia. Więcej szczegółów.
  • 0

#3 OFFLINE KOMAR77

KOMAR77

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 18:50

Jeżeli nie wiesz co to za model to mamy wróżyć z fusów? Przytrzymaj przycisk power i oba głośności przez 10-15 sekund i jak się wyłączy to przy włączaniu wciskaj przycisk power. Zawibruje kilka razy albo i nie. Tyle z wróżenia. Więcej szczegółów.

ok Tak zrobiłem i zawibrował ale przełączył się znowu w napis sony i włącza się i wyłącza i tak w kółko mogę wprowadzić chyba w boodloadera ponieważ jak uruchamiam  program xperia companion to próbuje coś mu wgrać na końcu jest że naprawa powiodła się ale nie wstaje system.

Dodano: 26 kwiecień 2020 - 19:50

tak wyglada

Załączone pliki

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1258
  • 10448 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Android R Developer Preview 4
  • Kernel:Stock

Napisano 26 kwiecień 2020 - 21:53

Skoro PC companion go identyfikuje to się pogubiłeś i to jest podejrzane.
  • 0

#5 OFFLINE KOMAR77

KOMAR77

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2020 - 05:46

Nie pogubiłem się. Nie napisałem że go identyfikuje tylko że jest z telefonem połączenie a to jest znaczącą różnica. Problem dalej nie rozwiązany.
  • 0

#6 OFFLINE Gość_Tomek o_*

Gość_Tomek o_*

Napisano 29 kwiecień 2020 - 11:15

Czyli telefon nadaje się ma śmietnik?
  • 0

#7 OFFLINE KOMAR77

KOMAR77

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 17:43

No już sam nie wiem co z nim robić? Czyli nie jesteście w stanie pomóc?
  • 0

#8 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 684
  • 5565 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 03 maj 2020 - 10:22

Hej. Jeśli udało się wykonanie operacji naprawy urządzenia z użyciem Xperia Companion, a telefon dalej nie wstaje, to prawdopodobnie urządzenie jest uszkodzone mechanicznie. Może upadło? Może zalane? 

@KOMAR77, Mojzesz jest podejrzliwy, bo rzadko się zdarza, że ktoś nie zna modelu. Ze zdjęć wygląda mi to na Xperię M4, więcej można by było powiedzieć po pobraniu Flashtoola, tam by zidentyfikowało dokładnie wariant.

Telefon niekoniecznie na śmietnik, ale będzie prawdopodobnie wymagał wkładu finansowego, by go przywrócić do życia. Czy to opłacalne? To już zależy od właściciela. Sama M4 w niemal idealnym stanie kosztuje około 500 zł. W mojej opinii telefon trzeba rozłożyć i przypatrzeć się płycie.

• 0

#9 OFFLINE Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 10 maj 2020 - 21:14

Ok jutro od rana go rozkladam i dam znać czy widać coś zwykłym okiem. Dam znać jutro co i jak.
  • 0

#10 OFFLINE KOMAR77

KOMAR77

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 10 maj 2020 - 21:21

Oczywiście jeżeli jego wartość faktycznie około 500 zł  to opłaca mi się go naprawiać ale nie wiem czy sam bez jakiegoś specjalistycznego sprzętu sobie poradzę. Tak jak pisałem powyżej jutro za niego się zabieram czy są jakieś programy np. diagnostyczne?

• 0

#11 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 684
  • 5565 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 13 maj 2020 - 13:07

Z tą opłacalnością to różnie bywa, M4 ogólnie nie jest uważana za model udany. Mi się ten telefon podobał, choć miałem go raptem miesiąc zaraz po wydaniu. Jeżeli nie masz żadnego sprzętu na ten moment to ja bym odpuścił. 

Programy może i są, ale raczej bez wiedzy z zakresu elektroniki nic Ci one nie pomogą. Tu by się musieli serwisanci wypowiedzieć. Trzeba by posprawdzać układy.

• 0

#12 OFFLINE Gość_Komar77_*

Gość_Komar77_*

Napisano 17 maj 2020 - 14:45   Najlepsza odpowiedź

Ok otworzyłem go przejrzałem ale nie widać uszkodzeń mechanicznych. Więc zastosuję się do twoich sugestii i zrezygnuję z naprawy. Może uda mi się go sprzedać chociaż za 100.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sony, xperia, zapętla, napisie, uruchamia, system

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.