Jump to content

sony xperia zapętla sie na napisie sony nie uruchamia sie system.

Go to solution Solved by Guest Komar77,

Recommended Posts

Witam dostałem telefon sony xperia nie wiem jaki to model po włączeniu jest cały czas napis sony czy mogę coś z tym zrobić wgrać nowe oprogramowanie lub przywrócić do ustawień fabrycznych?

Jeżeli nie wiesz co to za model to mamy wróżyć z fusów? Przytrzymaj przycisk power i oba głośności przez 10-15 sekund i jak się wyłączy to przy włączaniu wciskaj przycisk power. Zawibruje kilka razy albo i nie. Tyle z wróżenia. Więcej szczegółów.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Jeżeli nie wiesz co to za model to mamy wróżyć z fusów? Przytrzymaj przycisk power i oba głośności przez 10-15 sekund i jak się wyłączy to przy włączaniu wciskaj przycisk power. Zawibruje kilka razy albo i nie. Tyle z wróżenia. Więcej szczegółów.

ok Tak zrobiłem i zawibrował ale przełączył się znowu w napis sony i włącza się i wyłącza i tak w kółko mogę wprowadzić chyba w boodloadera ponieważ jak uruchamiam  program xperia companion to próbuje coś mu wgrać na końcu jest że naprawa powiodła się ale nie wstaje system.

Dodano: 26 kwiecień 2020 - 19:50

tak wyglada

post-114588-0-26940700-1587923281_thumb.jpg

post-114588-0-28092200-1587923362_thumb.jpg

Hej. Jeśli udało się wykonanie operacji naprawy urządzenia z użyciem Xperia Companion, a telefon dalej nie wstaje, to prawdopodobnie urządzenie jest uszkodzone mechanicznie. Może upadło? Może zalane? 

@@KOMAR77, Mojzesz jest podejrzliwy, bo rzadko się zdarza, że ktoś nie zna modelu. Ze zdjęć wygląda mi to na Xperię M4, więcej można by było powiedzieć po pobraniu Flashtoola, tam by zidentyfikowało dokładnie wariant.

Telefon niekoniecznie na śmietnik, ale będzie prawdopodobnie wymagał wkładu finansowego, by go przywrócić do życia. Czy to opłacalne? To już zależy od właściciela. Sama M4 w niemal idealnym stanie kosztuje około 500 zł. W mojej opinii telefon trzeba rozłożyć i przypatrzeć się płycie.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Oczywiście jeżeli jego wartość faktycznie około 500 zł  to opłaca mi się go naprawiać ale nie wiem czy sam bez jakiegoś specjalistycznego sprzętu sobie poradzę. Tak jak pisałem powyżej jutro za niego się zabieram czy są jakieś programy np. diagnostyczne?

Z tą opłacalnością to różnie bywa, M4 ogólnie nie jest uważana za model udany. Mi się ten telefon podobał, choć miałem go raptem miesiąc zaraz po wydaniu. Jeżeli nie masz żadnego sprzętu na ten moment to ja bym odpuścił. 

Programy może i są, ale raczej bez wiedzy z zakresu elektroniki nic Ci one nie pomogą. Tu by się musieli serwisanci wypowiedzieć. Trzeba by posprawdzać układy.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

• Solution
Guest Komar77

Ok otworzyłem go przejrzałem ale nie widać uszkodzeń mechanicznych. Więc zastosuję się do twoich sugestii i zrezygnuję z naprawy. Może uda mi się go sprzedać chociaż za 100.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .