Jump to content

Ładowarka wspierająca szybkie ładowanie


Recommended Posts

Guest Vilge

Witam!
Od wczoraj jestem posiadaczem Xperii XZ2 Compact.
W zestawie otrzymałem ładowarkę standardową ładowarkę 1.5A która ładuje z średnią szybkością.
Jak wiadomo telefon wspiera Quick Charge 3.0 i chciałbym wykorzystać w pełni ten potencjał.
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak krowie na rowie, czemu jak podłączam Xperię pod teortycznie szybszą ładowarkę Samsunga (2.0A) to ładuje wolniej niż na 1.5A od Sony?
Czy mógłby mi ktoś polecić dobrą ładowarkę?
Boję się, że kupię wspierającą quick charge 3.0 tj 2.4A a i tak będzie ładować wolniej albo tak samo jak na standardowej.

Link to post
Share on other sites

A QC 3.0 to nie 3A? Ładowarka samsunga nie jest Quick Charge zapewne i ładuje normalną technologią. To tak jak ja mam w OnePlus 6A tzw Warp Charge i naladuje wsteczna technologią producenta Dash Charge 4A ale Quick Charge (nie próbowałem) pewnie będzie ładować tak z 1.5A albo gora 2A. Wiem, że np ładowarka od Huaweia P30 Pro ładowała mi bardzo powoli (na oko właśnie tak ze 2-2.4A a ma niby 5A, gdzie mój telefon ładuje 6A. To tak nie działa. Technologie. Jednak jak dorwiesz ładowarkę wspierająca QC 3.0 albo nawet QC 4.0 to ta wyższa technologia nie zaszkodzi ale fakt, że wykorzysta wsteczną czyli QC 3.0 i jej moc. Masz jeszcze opcję ładowania PD pod warunkiem, że telefon to wspiera. Są już nawet PD ponad 60W a może nawet ponad 100 z tym, że nie będzie ładować z taką mocą Twojego telefonu. Bardziej do laptopów, aczkolwiek nowsze modele (sam o tym nie wiedziałem) potrafią wspierać np PD 20W albo ze 30W.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

 

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak krowie na rowie, czemu jak podłączam Xperię pod teortycznie szybszą ładowarkę Samsunga (2.0A) to ładuje wolniej niż na 1.5A od Sony?

Hej. Ostatnio miałem więcej pracy, więc mój post jest z opóźnieniem. Maksymalna wydajność ładowarki nie zawsze może być wykorzystana przez telefon. Wystarczy, że Xperia ma ograniczenie podczas zwykłego łądowania do 1.5A i więcej nie przyjmie. A z tego co zauważyłem tak często jest (choć akurat XZ2C pod tym kątem nie sprawdzałem). 

Aby Xperia przyjęła więcej, musisz mieć ładowarkę z QC, tak jak zasugerowałeś. Wtedy sterownik wykryje, że chcesz korzystać z szybkiego ładowania i zmienią się parametry. 

 

 

 

Czy mógłby mi ktoś polecić dobrą ładowarkę? Boję się, że kupię wspierającą quick charge 3.0 tj 2.4A a i tak będzie ładować wolniej albo tak samo jak na standardowej.

 

Owszem. Masz kilka opcji. Sony wydało nawet swoją ładowarkę do tego modelu (

Hidden Content

), ale trudno ją w Polsce upolować. Z powodzeniem jednak możesz jednak zastąpić ją inną, standard QC3.0 jest ten sam. Pamiętaj tylko, że trzeba mieć dobrej jakości kabel usb-c, bo zwykły może nie pozwalać nie ładowanie szybkie. Z mojej strony mogę zasugerować produkty firmy AUKEY, możesz od razu poszukać z przewodem. Będzie działać. W zasadzie każda ładowarka z QC3 powinna, kwestia jakości i jej żywotności. Aukeya są ok.

 

Do tego szybkiego ładowania nie podchodź też w ten sposób, że skróci Ci to znacznie ładowanie. Zyskasz może z pół godziny w przypadku ładowania do pełna. Quick charge to jest dobra sprawa, w przypadku gdy pada Ci bateria, a Ty chcesz w krótkim czasie wtłoczyć jak najwięcej procentów, bo np. za pol godziny musisz odłączyć telefon. Czym dłużej ładujesz, tym korzyści QC są mniejsze. 

 

Jak kupisz ładowarkę z QC3.0 to sterownik Qualcomma wykryje Ci ją i wtedy Xperia będzie ładowała się szybciej. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .