Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Gwarancja po wgraniu modyfikowanego oprogramowania np LoS

Gwarancja po wgraniu romu

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Reputacja: 1
  • 44 postów
  • Telefon:Xperia XA2 Dual
  • Android:10
  • Rom:LineageOS 17.1
  • Kernel:nie wiem gdzie sprawdzić
  • Operator:Nie wybrano

Napisano 13 czerwiec 2020 - 21:58

Dopiero na Waszym forum doczytałem, że można ponownie zablokować bootloader, żeby oddać telefon np do naprawy gwarancyjnej. 

1

Jak zatem wykonać kopię partycji TA oraz kluczy DRM ? Czy takie klucze można później wgrać do dowolnego modyfikowanego rom-u, żeby skorzystać z oryginalnej aplikacji aparat foto ?

2

czy wystarczy i w ogóle da się przywrócić system z wcześniej wykonanej kopii oryginalnego systemu  TWRP ? np
https://dl.twrp.me/pioneer/

3

a może poużywać telefonu wpierw na oryginalnym stockowym sofcie. A dopiero jeśli wszystko będzie w porządku wgrać modyfikację ?? Będę miał świadomość co działało a co nie, bo w końcu nie używam telefonu od nowości.

• 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1293
  • 10514 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 14 czerwiec 2020 - 11:34

1. Poradniki są na forum a jeśli nie ma, to prawdopodobnie nie ma opcji zrobienia kopii kluczy TA na danym telefonie. Kluczy nie wgrasz na jakiś tam rom. Klucze są tylko na stocka i rom, który jest bazowany na stocku. Czyli można wgrać customa bqzującego na stocku, ewentualnie przerobić stocka i wtedy zablokować bootloader wywalając twrp i wgrywajac stock kernel (boot.img/kernel.sin).
2. Jeżeli coś się wykrzaczy po modyfikacji a zrobiłeś backup przed modyfikacjami to tak.
3. Wedle uznania.
  • 1

#3 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 18:00

1

przeglądałem jakieś są.. podobnie w zasobach internetu. nigdzie nie znalazłem konkretnie pod ten model. nie mam pewności czy się uda, stosując instrukcje i narzędzia od innych modeli. Możesz podlinkować jakieś świeże stock customy ?

2

czy dobrze doczytałem, że kopia będzie zwierać partycję TA, ale root lub wgranie recovery usunie klucze DRM ?

3

kurła oryginalny soft jest mocno okrojony jeśli chodzi o ustawienia...

• 0

#4 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 20:01

1. A są w ogóle jakieś customy bazowane na stocku? Nie natknąłem się. Co do backupu kluczy TA to na XA2 raczej nie ma takiej opcji.
2. Nie będzie zawierać kopii tej partycji, byłby armagedon, gdyby się dało. Odblokowanie bootloadera usuwa klucze drm a bez odblokowania bootloadera nie wgrasz twrp...
3. Nie jest okrojony. AOSP jest najbardziej okrojony ;)
  • 1

#5 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 20:47

1

przepraszam, chodziło mi o "stock-based rom - modyfikowany system producenta, nie wymaga odblokowania bootloadera i działa za równo na stockowym kernelu, jak i na modyfikowanym stockowym kernelu,"

najlepiej jak pisał T4E na modyfikowanym kernelu, ale czy taki też da się wgrać bez odblokowywania bootloadera ?

2

no to nieźle.. jest szansa pobrać klucze później z jakiegoś źródła w sieci ?

bo jeśli nie to wtedy nie mam po co wracać do oryginalnego rom-u...a nawet jeśli wrócę to nie wszystko bez kluczy będzie działać prawidłowo.

3

okrojony bo miałem na myśli ubogość ustawień i personalizacji... :) ale faktycznie pojęcie bardziej właściwe dla custom rom-ów. znaczenie ma zupełnie inne.

----------------

Kurcze aż świerzbi mnie, żeby wgrać LoS... czy serwisy sprawdzają obligatoryjnie czy bootloader był odblokowywany ? Bo jeśli z czasem ulegnie uszkodzeniu np głośnik to w sumie mógłbym wgrać oryginalny rom się bronić, że to nie wina oprogramowania lub nic nie zmieniałem. Jak oni podchodzą w ogóle do telefonów modowanych ? Xiaomi nie robi podobno z tym problemów, sama instalacja i ewnt powrót do marnego MIUI to też chwila.

Użytkownik wacekma edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 20:53

• 0

#6 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 21:38

1. Modyfikowanym kernelu - czyli modyfikowanym, więc nie ma takiej opcji.

2. Nie. Klucze są dla Twojego urządzenia, a każde jest innym urządzeniem... Wszystko będzie działać prawidłowo, co nie wymaga Widevine L1 tzn Netflix w HD i wyżej, Amazon Prime w HD czy inne takie cuda.

Niby nie patrzą ale jak zajrzą to lipa. Xiaomi robi problemy, uwierz... Jedynie zdaje się, że OnePlus, Google Pixel wraz z podobnymi markami nie robią problemu a nawet zachęcają do rozszerzania wsparcia przez developerów... Może nie jest to dosłowne zachęcanie ale tutaj mamy kwestię taką, że zablokowanie bootloadera (nie robisz backupu żadnych kluczy itd) przywraca status kluczy. Tak jakby partycja była wyłączana podczas odblokowywania bootloadera...

• 1

#7 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 21:55

Jeszcze raz dzięki ! Znasz się widzę chłopaku :)

1

a stock-based rom - modyfikowany system producenta na bazowym kernelu ?

masz jakieś źródło ? procesor jak dla mnie wystarczy, aby dało się bardziej sprzęt spersonalizować.

jak gwarancja minie wgram LoS :)

2

podobno aparat może szwankować ? bo Netflix i amazon wylatuje z telefonu jeśli chodzi o mnie :)

Aha to jakiś cień szansy jest... w końcu na pewno mają dużo roboty jak wszędzie. Zobaczą system oryginalny to może nie sprawdzą :) Chyba, że jest to podyktowane protokołem ze sprawdzania urządzenia. Jeśli będzie usterka software-owa, to pewnie zrobią aktualizację do najnowszej wersji, co może całkowicie ominąć problem lub go właśnie uwidocznić.

Nie posiadam wiedzy, ale pewnie używają podobnych narzędzi co tutaj opisywaliście np Emma ? Ciekawe czy serwis może/potrafi wgrać partycję TA z kluczami DRM i czy w ogóle jest to możliwe.

A czy w xa2 można podobnie zablokować bootloader ? TWRP ma całkiem sporo opcji. Chyba, że jakiś inny program ? Jak bym był lepszy w temacie spróbowałbym narzędzi od innych modeli Sony..

Orientujesz się czy nie ma takich problemów z powrotem do rom-u oryginalnego w Xiaomi Mi6 oraz Samsung S9 ?

Użytkownik wacekma edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 22:16

• 0

#8 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 22:18

Siedziałem mocno w temacie Xperii, ąz po własne modyfikacje oraz romy, tylko później zechciałem sprzętu z najwyższej półki wydajności. Teraz jedynie cena mnie blokuje przed powrotem do Sony ale nie o tym... Wiedza jakaś tam jest.

1. Proponuję na stocku po prostu odblokować bootloader, przy czym najfajniejsza wersja androida na ART to raczej 9.0, czyli Pie - na androidzie 10 i 11 jest lipa z montowaniem pamięci. Ja bym obczaił też crdroid a nie tylko lineage ;). W kwestii gwarancji to można próbować i tak oddawać. Niby patrzą, niby nie. Zależy od szczęścia.

2. Aparat raczej nie będzie szwankować. Kiedyś tak było, że pogarszała się jakość zdjęć ale chyba od czasu Xperii na androidzie 7 albo 8 już takie rzeczy nie występują ale mogę się mylić. Widevine ma do siebie to, że właśnie w apkach takich jak Netflix, HBO GO, Amazon itp. treści w wysokiej rozdzielczości są niedostępne (przeważnie nie jest to typowe SD 360p albo 480p a po prostu 540p czyli 540x960 co daje takie pół 1080p). Nijak ma się to do youtube'a.

W serwisie mają inne narzędzie zapewne ale wykorzystujące te same metody co Emma/Flashtool/Newflasher itp. Można zablokować bootloader komendą fastboot oem lock, bądź narzędziem typu All In One, co nie przywróci Ci kluczy DRM ale Widevine może (nie wiem, chyba nie) wskoczy na L1 czyli np Netflix działałby ponownie w HD/FHD itd.

• 1

#9 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 22:43

Aha spoko. Ja z kolei narzuciłem kilka podst wymagań typu dual sim, długość do 150 mm oraz dostępność LoS ewnt czegoś podobnego i sporo modeli wyskoczyło. Z LoS mam najlepsze, ale krótkie doświadczenia, jest aktualizowany na bieżąco. Najdłużej jeździłem na RessurectionRemix, ale zatrzymał się dla mojego Redmi 4x w czerwcu zeszłego roku. W nie oficialnych modyfikowanych mniej popularnych rom-ach cały czas coś nie działa... zazwyczaj drobiazgi typu siatka o gęstości 8x8 czy wyłączanie lokalizacji z górnej belki. Dlatego właśnie celuje w LoS. Zdaję też sobie sprawę, że to stary tel, ale baaardo popularny :) Sony niewiele nowszy.. sprawdzę jeszcze AOSP extended i AICP.

Byłbyś uprzejmy doprecyzować:

"Najfajniejsza wersja androida na ART to raczej 9.0, czyli Pie - na androidzie 10 i 11 jest lipa z montowaniem pamięci"

Jaki ART ? Jeśli chodzi o Android Runtime... to chyba jest od 5ki... ? I rozumiem, że w 9ce (Pie) najwydajniej pracuje ?

Montowanie w trakcie instalacji czy później w eksploatacji? 32 GB wystarcza dla mnie zanadto.

Nie upieram się na andka 10 i 11. Nie szukam wodotrysków. Właśnie 8 i 9 ujmowała mnie niską zajętością RAM co przekładało się  na długość działania na jednym ładowaniu.

Użytkownik wacekma edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 22:49

• 0

#10 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 23:23

Był nawet w 4.4 ale to tylko u wybranych... Nie chodzi o to, że pracuje najwydajniej. Chodzi dodatkowo o możliwość modyfikacji partycji systemowych. Można edytować a nie tylko odczytywać. Ilość nie gra roli, 512gb jest dopiero optymalnym rozmiarem na pliki ;D...
  • 1

#11 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 12:21

Tel poza słabo wykrywającym dotyk ekranem:

https://www.xperiasi...cy-dotyk-ekran/

działa prawidłowo.

Na XDA pisali żeby spróbować flashtool-em, ale

- po wyświetleniu linku do pobrania z artykułu:

https://www.xperiasi...amem-flashtool/

pojawia się informacja, że "C4 and C5 users please do not flash using Flashtool. It will brick the device. M5 users please do use FSC when flashing or it will brick your device."

- podobno przy zablokowanym bootloaderze, może to być nie możliwe.. stąd pytanie czy ktoś jednak może próbował ?

• 0

#12 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:51

Ale co w końcu? Wgrywać oprogramowanie wgraj sobie newflasherem.
  • 1

#13 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:06

Chodzi o kopię partycji TA.

• 0

#14 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:26

Nie zrobisz kopii bez roota. Roota nie zrobisz bez odblokowania bootloadera. Odblokowanie bootloadera skutkuje utraceniem kluczy DRM znajdujących się na partycji TA.
  • 1

#15 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:33

A root exploit ? itp

• 0

#16 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:49

A umiesz go wsadzić i użyć? Jeśli tak to próbuj.
  • 0

#17 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 15:25

No co Ty :) nie mam pojęcia.

• 0

#18 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 690
  • 5601 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 27 czerwiec 2020 - 12:03

Mojzeszowi chodziło chyba o to, że nie zna metody, która by wykorzystywała jakąś lukę dającą możliwość uzyskania przynajmniej czasowo dostępu do roota. A bez tego nie zrobisz kopii :) Ale nie wykluczone było, że Ty posiadasz jakąś tajemną wiedzę w tym temacie :D 

• 1

#19 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • 44 postów

Napisano 27 czerwiec 2020 - 12:34

Dzięki za szybką pomoc ! No co Ty nie posiadam takiej wiedzy :)

• 0

#20 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10514 postów

Napisano 27 czerwiec 2020 - 16:56

Znać w teorii znam, bo słyszałem o czymś takim ale w praktyce potrafi to zająć kilka godzin zanim telefon się "odblokuję".

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.