Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia 1 II - Pytania

sony xperia

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Reputacja: 34
  • 189 postów
  • Telefon:Xperia 1 II
  • Android:10
  • Operator:T-Mobile

Napisano 18 czerwiec 2020 - 18:33

Telefon dotrze najprawdopodobniej dzisiaj do mnie więc zachęcam do zadawania konkretnych pytań dotyczących tego modelu.

Czekam na pytania i już moze uprzedzę jedno wersja w całej Polsce to single sim, a nie tak jak pisały niektóre sklepy na początku DS.

Myślę, że jak znajdę chwilę to wrzucę jakieś porówania zdjęć lub filmów z Note 10+

Dodano: 18 czerwiec 2020 - 19:33

Więc pierwsze wrażenia:

1. Telefon jest z softem global. Usatwienia operatorskie pobierają się po włożeniu karty sim

2. VoLTE, VoWiFi, 5G w T-Mobile działa

3.Bateria już widzę że będzie super instalowanie apek, konfiguracja ubytek tylko 20% w 2h. Konfiguracja po WiFi

4. Telefon bardzo dobrze leży w dłoni.

Użytkownik piotrzet edytował ten post 18 czerwiec 2020 - 09:58

• 1

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5649 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 20 czerwiec 2020 - 10:59

Hej. Myślę, że największą zagadką jest aparat :) Daj znać jak się sprawuje w Twojej ocenie.

• 0

#3 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 20 czerwiec 2020 - 11:09

Niestety ale na razie na konkretne testy nie ma warunków. Leje jak nie wiem

Więc nie wiem czy w ten weekend będę miał pogodę żeby zrobić testy. Wrzucę porowanie z Note 10+ to jakość będzie wiadoma jaka jest. Mogę zdjęcia w domu porobić ale szczerze mówiąc za wiele to nie pokaże.

• 0

#4 OFFLINE MichalKrk

MichalKrk

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 1 postów
  • Rom:stock

Napisano 20 czerwiec 2020 - 17:26

Bateria póki co robi wrażenie - odebrałem swój egzemplarz z Media Expert w czwartek, naładowałem, potem wiadomo - jak to przy nowym telefonie - cała masa konfiguracji, synchronizacji, odpalania wszystkich apek po kolei celem sprawdzenia. Na ten moment - sobotni wieczór - mam 52% baterii, po naprawdę intensywnym użytkowaniu. Słuchawki to może nie jest najwyższa liga ale redukcja szumów mnie zaskoczyła in plus. No i nareszcie Made in Japan  :cool:  Zaciekawiły mnie stockowe apki Cinema Pro i Photo Pro - naprawdę mnogość ustawień naświetlania, ekspozycji, przysłony, ISO, kupa trybów... Jeszcze tego nie ogarnąłem bo pogoda nie sprzyja robieniu zdjęć. Szkoda, że nie dali jakiejś stockowej szybki a konia z rzędem temu, kto utrafi jakieś etui, także trzeba będzie zawijać w poduszkę na jakiś czas  :biggrin: Spodziewałem się ładowarki na klasyczny styk USB a tu USB-C PD po obu stronach kabla - idzie nowe! Jedyną zagwozdkę miałem przy Android Auto - za Chiny ludowe nie chciało mi się załadować na samochodzie po kablu bez doinstalowania apki z Apk Mirror (tak jak starszych Andkach). Za to różnica w płynności działania nawigacji w AA w porównaniu z moją poprzednią XZ jest kolosalna.

• 1

#5 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 08:15

Dokładnie bateria kosmos. Wczoraj siedziałem cały dzień w domu pod WiFi 100-42% to ponad 5h SOT. W tym kilka testów po LTE i 5G.

• 1

#6 OFFLINE robwas12

robwas12

Stały Bywalec

• Reputacja: 6
  • 43 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:LG G7 ThinQ

Napisano 21 czerwiec 2020 - 12:38

No i nareszcie Made in Japan

Naprawdę jest made in Japan? Niebywałe. Chyba jedyny taki smartfon.

• 0

#7 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 14:02

Telefon Tajlandia, a słuchawki Malezja. Nie wiem ktoś tu publikuje fake news.

• 1

#8 OFFLINE robwas12

robwas12

Stały Bywalec

• Reputacja: 6
  • 43 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:LG G7 ThinQ

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:33

Z produkcją w Japanii byłby na pewno jeszcze droższy. Tajlandia/Malezja to standard dla Xperii z tego, co pamiętam.

Użytkownik robwas12 edytował ten post 21 czerwiec 2020 - 21:33

• 0

#9 OFFLINE Gość_Adam Iks_*

Gość_Adam Iks_*
  • Reputacja: 0

Napisano 22 czerwiec 2020 - 11:24

Ja jestem ciekawy jak sprawuje się aparat do selfie - widziałem kilka wypowiedzi, że podobno zdjęcia nie wychodzą za dobrze. 

• 0

#10 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 13:10

Przykładowe zdjęcia masz na gsmarena. Ja raczej sobie zdjęć robił nie będę i nie będę wstawiał ;)

• 0

#11 OFFLINE Gość_Adam Iks_*

Gość_Adam Iks_*

Napisano 23 czerwiec 2020 - 07:25

To ja jeszcze mam takie pytanie - może jeszcze za wcześnie - ale wiem, że masz/miałeś również Nota 10 - jak oceniasz ogólne wrażenia w porównaniu właśnie do Nota - szybkość działania, wytrzymałość baterii, no i oczywiście działanie aparatu i jakość zdjęć? Czy po tych kilku dniach jesteś oczarowany czy rozczarowany Xperią 1 ii?

• 0

#12 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 09:59

Ogólne wrażenia zdecydowanie na plus.

Szybkość działania jest na tym samym poziomie ale apki czy gry nie wywalają jak w Note 10+, wytrzymałość baterii tutaj przeskok znaczny w Note 10+ SOT wynosił około 5h tutaj po 5h mam jeszcze jakieś 32-35% baterii, co do aparatu nie testowałem bo w weekend byla fatalna pogoda i nie miałem jak zrobić tych zdjęć. 

Oprócz tego zasięg tu gdzie w Note 10+ w ogóle go nie było tutaj działa LTE. Oprócz tego znaczny wzrost prędkości internetu w Note 10+ w mojej lokalizacji maksymalnie udało mi się na 4CA i 256QAM uzyskać 340 Mb/s w Xperii 1 II znaczący wzrost do aż 411 Mb/s.

Ogólnie zdecydowanie Xperia na plus.

• 1

#13 OFFLINE Bushiken

Bushiken

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 1 postów
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock

Napisano 25 czerwiec 2020 - 17:51

Po wielu perturbacjaxch odebrałem dziś w salonie Euro Rtv Agd swój zestaw przedpremierowy :laugh2:

Niestety sklep nawalił na całej linii. Telefony dopiero wczoraj dotarły do ich magazynu centralnego w związku z tym odebrałem dziś w tym samym momencie co zamawiający np. wczoraj.

Najgorsze że infolinia i różne działy jak sprzedażowe i zajmujące się obsługą zamówień nie wiedziały kiedy telefony faktycznie pojawią się w magazynie i nie mogli zagwarantować dostępności towaru.

Pracownica Euro młoda kobieta poniżej 30 zdziwiona, że jeszcze Xperie produkują, że od dawna nie widziała żadnej.

Cóż skfitowalem, to że Xperie to teraz niszowa marka dla wymagających a większosć tylko Apple, Samsugni i Huawei a od niedawna jeszcze Chinole.

Jako, że odbierałem, przed pracą sprawdziłem tylko stan pudełek, czy wszystko jest. Na testy i konfigurację przyjdziesz czas wieczorem na deser do meczów  Angielskiej Premier League i Whisky :P

• 0

#14 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 18:25

Jaki kolor?

• 0

#15 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5649 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 27 czerwiec 2020 - 11:44

Po wielu perturbacjaxch odebrałem dziś w salonie Euro Rtv Agd swój zestaw przedpremierowy :laugh2:

Niestety sklep nawalił na całej linii. Telefony dopiero wczoraj dotarły do ich magazynu centralnego w związku z tym odebrałem dziś w tym samym momencie co zamawiający np. wczoraj.

Najgorsze że infolinia i różne działy jak sprzedażowe i zajmujące się obsługą zamówień nie wiedziały kiedy telefony faktycznie pojawią się w magazynie i nie mogli zagwarantować dostępności towaru.

Pracownica Euro młoda kobieta poniżej 30 zdziwiona, że jeszcze Xperie produkują, że od dawna nie widziała żadnej.

Cóż skfitowalem, to że Xperie to teraz niszowa marka dla wymagających a większosć tylko Apple, Samsugni i Huawei a od niedawna jeszcze Chinole.

Jako, że odbierałem, przed pracą sprawdziłem tylko stan pudełek, czy wszystko jest. Na testy i konfigurację przyjdziesz czas wieczorem na deser do meczów  Angielskiej Premier League i Whisky :P

Akurat to, że miałeś problemy mnie nie dziwi. Miałem podobne przy okazji zakupu XZ Premium (też w przedsprzedaży). Tyle, że brałem Saturnie. Nie wiem, czy to wina samego sklepu, czy umawiają się z dostawcą Sony i on te produkty dostarczane są z opóźnieniem. W każdym razie zakupów w przedsprzedaży nie polecam w sieciówkach. Z tego co widziałem, osoby które zamawiały ze sklepu Sony (stacjonarnie, online) nie miały takich problemów :) 

• 0

#16 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 27 czerwiec 2020 - 17:28

Ja kupowałem w przedsprzedaży XZ Premium w RTV Euro i problemów żadnych nie było. W media expert przy okazji 1 II były ale z tego co czytałem to wszędzie one były.

• 0

#17 OFFLINE Gość_Adam Iks_*

Gość_Adam Iks_*

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:58

Ogólne wrażenia zdecydowanie na plus.

Szybkość działania jest na tym samym poziomie ale apki czy gry nie wywalają jak w Note 10+, wytrzymałość baterii tutaj przeskok znaczny w Note 10+ SOT wynosił około 5h tutaj po 5h mam jeszcze jakieś 32-35% baterii, co do aparatu nie testowałem bo w weekend byla fatalna pogoda i nie miałem jak zrobić tych zdjęć. 

Oprócz tego zasięg tu gdzie w Note 10+ w ogóle go nie było tutaj działa LTE. Oprócz tego znaczny wzrost prędkości internetu w Note 10+ w mojej lokalizacji maksymalnie udało mi się na 4CA i 256QAM uzyskać 340 Mb/s w Xperii 1 II znaczący wzrost do aż 411 Mb/s.

Ogólnie zdecydowanie Xperia na plus.

Udało Ci się może już trochę potestować aparat? Jestem ciekawy jak z jakością? Bardzo jestem ciekawy jak działa aplikacja Photo Pro. 

• 0

#18 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:23

Niestety jakości aparatu nie miałem czasu albo pogoda płatała figle. Na youtube już widziałem kilka porównań możesz zaglądnąć do nich.

• 0

#19 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Autor tematu
  • 189 postów

Napisano 02 lipiec 2020 - 10:49

Telefon po przekładnaniu karty sim już się nie restartuje. 

• 0

#20 OFFLINE Gość_Jasioo_*

Gość_Jasioo_*

Napisano 02 lipiec 2020 - 15:52

Uzywam od tygodnia i jestem bardzo zadowolony szczegolnie ze skorzystalem z promocji i dostalem sluchawki XM3 i cena tez super (4,000zl).

Wczesniej uzywalem Xperia 1 i powiem szczerze ze to taka Xperia 1S ale warto jednak zrobic upgrade nawet dla samego aparatu. 

Design:

Wysoki, bardzo cienki, swietnie wykonany, czuje sie klase premium naprawdę wspaniały telefon. Mam czarną wersję.

Audio:

Głośniki: Glosniki sa głośne, wyraźne i brzmia ostro. Jesli zalezy wam na jakosci wlaczcie Dolby a jak na glosnosci mozna wylaczyc i poswiecic jakos dla dodatkowej glonoci. Głośniki stereo wymiataja ale mialem Xperie od dawna wiec dla mnie to nie jest nowa rzecz. 

Słuchawki na jacku: Testowalem na Sennheier HD25 na WAV, FLAC i MP3 I nie było tu niespodzianki, dźwięk jest niesamowity i sprawia, że naprawde czuc ze to Sony. Te słuchawki potrzebuja duzo mozy (80 OHM chyba) i brzmią nawet głośniej niż w moim poprzednim telefonie. 

Performance:

Pros: Piękny super ostry ekran 4K i swietne odwzorowanie kolorow.

Cons:  jasność, jasność i jasność. Niestety rozczarowanie bo myslalem ze bedzie lepiej niz w Xperia 1 ale sądzę że taki jest kompromis posiadania ekranu 4k. Czytelność ekranu w świetle dziennym jest przerażająca. Prawie nic nie widziałem na ekranie, gdy korzystałem z niego na zewnątrz. Brak 4k na Netflix jest dla mnie również dużym rozczarowaniem. Mam nadzieję, że wkrótce dodadza obsługę 4k.

Rozmycie ruchu 90 Hz:  60 Hz  jest już wystarczająco dobre, aby nie odczuwać rozczarowania z powodu braku odpowiedniego wyświetlacza 90 Hz. Interfejs użytkownika i aplikacje reagują bez opóźnień, niezależnie od tego, czy przewijają się w aplikacjach, czy przełączają się między aplikacjami. Gralem troche w Call of Duty i wyglądało fantastycznie. Jak dla mnie 4k jest wazniejsz niz dodatkowe Hz.

Aparaty

Przedni: Udało mi się tylko przetestować połączenia WhatsApp z przednim aparatem. Jakość aparatu przedniego to tragedia. Super zmiękczenie skóry, które sprawia, że ​​wyglądasz dziwnie, rozmazany i ma dużą utratę detali. Nadal muszę go poprawnie przetestować za pomocą głównej aplikacji aparatu ale ogolnie lipa. Na szczescie nie robie samojebek wiec do WhatsApp da rade.

Tylny: mega poprawa jesli chodzi o Xperia 1 ale jeszce musze sie pobawic zeby opanowac Cinema i Photo Pro. Na razie jest dobrze

Czujnik odcisków palców

O niebo lepszy niz w Xperia 1 ale to zadne osiagniecie bo tamten w ogole nie dzialal.

Żywotność baterii

SOT 6 do 7 godzin użytkowania. Lepiej niz w Xperia 1 ale bez szalu. Mysle ze jak ktos nie gra in nie oglada duzo na Netflix bez problem u da rade dwa dni wytrzymac.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sony, xperia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.