Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Trudna we wkładaniu wyjmowaniu wtyczka USB A przewodu ładowania komunikacji z komputerem

1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE wacekma

wacekma

Stały Bywalec

• Reputacja: 1
  • 44 postów
  • Telefon:Xperia XA2 Dual
  • Android:10
  • Rom:LineageOS 17.1
  • Kernel:nie wiem gdzie sprawdzić
  • Operator:Nie wybrano

Napisano 27 czerwiec 2020 - 21:53

Telefon kupiłem używany z oryginalnym przewodem USB A - USB C. Wszystko w bardzo dobrym stanie. Zastanawia mnie dlaczego dość trudno wcisnąć i wyjąć wtyczkę A z gniazda (tą większa... znajdującą się w ładowarkach i komputerach).

Na ok 10 gniazd w różnych urządzeniach i różnej kondycji, gdzie wszelkie inne pozostałe wtyczki dość łagodnie wchodzą (bez wyraźnego oporu i luzu)... w 9 jest problem. Na oko wszystko gra, brak deformacji, uszkodzeń.Natomiast wewnątrz prostokątnego otworu wtyczki widać, że w porównaniu do innych ta od Sony ma małe nadlewy z plastiku co zdecydowanie może powodować takie odczucia. Dodatkowo same styki jakby bardziej wystają nad powierzchnię płytki.

Jeśli chodzi o wtyczkę USB C żadnych zastrzeżeń.. wchodzi w gniazdo telefonu elegancko. To z nią zazwyczaj ludzie mają problem... bo i mniejsza i warunki sprzyjające do gromadzenia wszelkich nieczystości.

Poza tym nie wiem, czy z głośniczkiem/mikrofonem jest ok... bo w 3 rozmowach z różnymi osobami słyszałem lekkie trzaski. Za dnia jeszcze sprawdzę.

A że uzbierały się 3 sprawy to nie wiem czy nie poślę do serwisu :)

Myślałem, że dziś zainstaluję LOS a tu znowu psikus.

Hmm...

Użytkownik wacekma edytował ten post 27 czerwiec 2020 - 21:55

• 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 690
  • 5601 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano dziś, 11:16

No trudno powiedzieć jaki był zamysł inżynierów. Jeśli oba akcesoria są oryginalne to widocznie jakiś powód musiał być. Ale to nie tylko u Sony tak jest. Pod uwagę weź, że prawdopodobnie z czasem otwór się wyrobi i będzie lżej wszystko wchodziło. 

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.