Jump to content

VoLTE i VoWiFi czy działa w waszym telefonie?

Recommended Posts

Ponieważ operatorzy nie aktualizują za często swoich list wsparcia dla VoLTE i VoWiFi proszę użytkowników o informację czy na waszym telefonie te usługi działają i w jakiej sieci, a także o informację czy soft jest brandowany czy też nie. Będę wdzięczny.

Edited by piotrzet

OnePlus 7T Pro OxygenOS czyli stock Global (nie lubię EU ale urządzenie jest na EU) sieć Play a dokładniej Play Next działa: VoWiFi na 100%, VoLTE nie mam raczej możliwości sprawdzić.

OnePlus 5T tak samo z tym, że nie ma Global albo EU (chyba, że po prostu pobrałem a zmienili coś w Androidzie 10) karta Play na kartę działają obie opcje.

Skąd wiem? Pojawiają się te ikonki i generalnie jest głośniej a czy wyraźniej? Nie prowadzę długich rozmów tylko bardziej "służbowe", więc co do jakości się nie będę wypowiadać.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

VoLTE i Wifi Calling wymaga niestety nie tylko odpowiedniego urządzenia, ale także odpowiedniego oprogramowania na nim.

Np. moja XZ Premium niby potrafi, a mój soft CE nie jest na to gotowy dla T-Mobile czy Play.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

• 3 weeks later...

Trudno powiedzieć. Na pewno w starszych modelach. Xperia L1 np

To zależy. Np. Plus ma do wifi Calling apkę, i w zasadzie, powinno to działać na chyba każdym telefonie.

U mnie na P30 soft stock, z "wersją niestandardową" Plusa, wifi calling działa, ale jest apka do tego. Nieraz z tego korzystam, ale że mam słaby net (ledwo 2 Mb/s), to czasem rozmówcy na jakość narzekają. O VoLte w Plusie to nawet nie słyszałem.

Huawei P30 | Tapatalk

Edited by Xperiagosc
  • 5 months later...

Wcześniej miałem xperie 10 bez brandu i volte i vowifi działało na brandzie orange jak i bez. Teraz mam xz2 premium i już niestety nie ma wsparcia. Sieć nju mobile.

Z tymi usługami u operatorów są cyrki często. Same usługi są w sobie ciekawe, ale ich zależność od oprogramowania jest trochę słaba.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

• 1 month later...