Jump to content

WiFi Calling w XZ2 premium dual sim

Recommended Posts

Guest tomdx

Witam wszystkich, 

na początek ukłony i przywitam się z Wami lecz chciałem od razu podkreślić nie wiem czemu dopiero teraz trafiłem na forum Xperii.

Do rzeczy:

Jak zrobić aby mój XZ2 Premium Dual Sim miał funkcję WiFI calling. Potrzebuje tego do pracy w moim miejscu zamieszkania, w Playu mówią że jak najbardziej wszystko mam zwolnione u nich. Z tego co zdążyłem się zorientować to po prostu wersja Dual Sim nie ma tej opcji. 

Akurat tak nieszczęśliwie się złożyło że zasięg GSM mam mniej niż marny natomiast super chodzi mi internet LTE od Orange na antenie kierunkowej Cybertecha - i tylko ON.

W związku z powyższym wifi calling byłoby rozwiązaniem tego tematu tym bardziej że jak wezmę sobie xperię XZ premium małżonki to tam ta opcja jest i działa wyśmienicie.

Poratujecie mnie:)??? :)

W orange widzę xz premium jedynie. Nie da się tego przeskoczyć jakoś do XZ2P Dual SIM.

Jak miałeś na myśli DS jako dual sim to na stronie playa wychodzi mi obsługa jedynie xz1 / xz2 / xz3 ale nie premium a DS to już w ogóle. Idąc tym tropem to XZ premium żony też nie powinien chodzić a działa. Trochę to dziwne żę WIFI calling jest na telefonie z 2017 roku a nie ma z 2018 w tej samej sieci czyli Play. Toć to flagowce były. Póki co to myślę że softem można by było to załatwić bo w playu już zakończyłem wszelkie możliwe ścieżki, prócz zerwania umowy oczywiście. :P

W orange jest XZP np na liście wifi calling

Edited by tomdx

oki dzięki piotrzet za tę stronkę. W takim razie mam pytanie, choć elektronika nie jest mi obca to za telefony się tak nigdy głęboko nie brałem. Rozumiem żę musiałbym go przeprogramować flashtoolem, tak?

Jeśli tak to jaką wersję powinienm sobie zapodać softu?

Dziękuję bardzo za pomoc.

Głupie pytanie: nie wiedziałem że soft ftf waży aż 2.5GB. 

W moim przypadku powinienem zapodać 52.0.A.11.32 Central Europe 1?

Dodano: 07 sierpień 2020 - 23:26

Czy robię flashowanie z zaznaczonymi wipe opcjami czy nie to  wyskakuje mi "Device connected in flash mode" i tak stoi. Nic się nie dzieje nawet przez pół godziny. Zielona dioda też się świeci.

Dodano: 07 sierpień 2020 - 23:58

To wina kabla była, powyższe oprogramowanie poszło ale dalej nie mam tej funkcji. 

Myślicie że dobrym pomysłem było by zapodanie softa z XZ Premium jedynki?

A gdzie go znajde bo w bibliotece są tylko dwa softy central Europe albo ja nie wiem gdzie szukać?

Dodano: 08 sierpień 2020 - 14:37

Powiem tak, zapodałem 52.0.A.11.32  oraz 52.0.A.3.202 i jest to samo. Telefon z każdym tych flashowań dograł sobie po kilka aktualizacji i w tej chwili jest 52.1.A.3.49 i też nic. 

Macie jakieś pomysły jeszcze? 

Dodano: 08 sierpień 2020 - 14:39

Za każdym razem sprawdzałem i po funkcji wifi calling ni słychu ni widu :nea:

• 3 months later...

Tak informacyjnie, udało mi się w bardzo prosty sposób zmodyfikować moją XZ2 Premium Dual Sim i uaktywnić VoLTE i WiFi calling w T-mobile.

Niestety, tylko dla tego operatora. W Play w żaden sposób nie potrafiłem uaktywnić ani uruchomić tych połączeń.

Tak informacyjnie, udało mi się w bardzo prosty sposób zmodyfikować moją XZ2 Premium Dual Sim i uaktywnić VoLTE i WiFi calling w T-mobile.

Niestety, tylko dla tego operatora. W Play w żaden sposób nie potrafiłem uaktywnić ani uruchomić tych połączeń.

wgrałeś brandowane oprogramaniwe? Czy korzystasz z jakiejś apki? :)

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

wgrałeś brandowane oprogramaniwe? Czy korzystasz z jakiejś apki? :)

Ani to, ani to :-D

"Pożyczyłem" odpowiednie pliki z Xperii XZ2 Dual Sim z T-Mobile, wrzuciłem je na XZ2 Premium Dual Sim, no i.... zadziałało :-) Tylko w T-Mobile tak jak wspominałem - ale nie zamierzam zmieniać operatora.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .