Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nowa bateria Sony z5 sov32

nowa bateria sony z5 sov32

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Donricardo84

Donricardo84

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 2
  • 19 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Dual
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 20 wrzesień 2020 - 17:48

Mam taki problem że wymieniłem baterię w telefonie na nową i oryginalną żaden zaminnik i czy jest możliwe aby po 4 godzinach użytkowania telefonu poziom baterii spadł z 85% do 10% przy średnio używanym telefonie.

Dodam że od razu po wyminie różnica była diametralna bo na starej trzymała około 2 godzin a po wymianie na nową telefon trzymał ponad 11 godzin przy średnio użytkowanym telefonie.

Takie zachowanie telefonu zauważyłem dopiero po zrobieniu hard reset.

Wczoraj naładowałem telefon do 99% baterii gdzie po odłączeniu oglądałem przez litą godzinę filmy na You Tube internet z wi fi po tej akcji poziom bateri spadł mi o 2% i tak zostawiłem od wczoraj do dnia dzisiejszego bez ładowania baterii gdzie telefon nie był używany tylko podłączony pod sieć wi fi.

Zastanawiam się czy nie jest to wina tego dziwnego softu co jest wgrany w sov32.

• 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1313
  • 10594 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:DerpFest [11]
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 20 wrzesień 2020 - 22:57

Albo musi się unormować czy jak zwał tak zwał albo to nie do końca bateria była powodem a coś na płycie głównej.
  • 0

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5649 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 25 wrzesień 2020 - 09:40

Formowanie baterii w obecnych smartfonach nie ma sensu. Na pewno nie wpływa na taki wynik na jednym ładowaniu jak u @Donricardo84. No chyba, że zakupiony akumulator jest wykonany według starej technologii i kupiony po taniości. Nie wiem czy jednak jeszcze takie produkują??

Osiągane rezultaty na ładowaniu są nie do przyjęcia. Nic nie napisałeś o tym, skąd masz ten akumulator :) Nieraz właśnie tanie zamienniki tak działają jak opisujesz. Jeśli akumulator jest pewny, to problem może leżeć w płycie, tak jak zasugerował kolega wyżej. Czasem jest tak, że przez zwarcie lub spalony element urządzenie zużywa więcej energii.

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.