Jump to content

Xperia XA2 nie ładuje baterii

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym przejechałem samochodem 80km do Rodziców i w czasie tej podróży miałem włączoną nawigację w tym telefonie. Gdy dojechałem do celu zorientowałem się, że bateria w telefonie jest prawie rozładowana, pomimo, że przez całą podróż telefon był podłączony do zasilania poprzez gniazdo zapalniczki. W domu Rodziców podłączyłem telefon do ładowania poprzez ładowarkę do gniazda 230V. Z telefonu wydobył się dźwięk powiadomienia oraz na ikonce baterii pojawiła się błyskawica, co sygnalizuje rozpoczęcie procesu ładowania. Trwało to około 2-3 minuty, po czym pojawił się komunikat o niskim poziomie baterii i proces ładowania przerwał się, pomimo cały czas podłączonej ładowarki. Powtórzyłem tę czynność kilka razy, wyłączyłem i uruchomiłem telefon ponownie, niestety problem cały czas ten sam. Niedawno zainstalowałem program antywirusowy AVG, myślałem, że może on coś blokuje, więc go odinstalowałem, ale też nie pomogło.

Wiem, że mogę zrestartować system do ustawień fabrycznych, ale to raczej ostateczność, bo w telefonie mam zainstalowane różne aplikacji, historię SMSów itp. - musiałbym to wszystko na nowo konfigurować, a może być tak, że reset systemu nie pomoże.

Czy ktoś z Was miał taki problem?

Czy możecie coś doradzić?

@@Myopic 

Problem na 99% sprzętowy, reset nic tu raczej nie zmieni. Zacznij od sprawdzenia na innej ładowarce i/lub innym kablu. Dodatkowo uszkodzone może być też samo gniazdo w telefonie, więc poruszaj wtyczką po podłączeniu i zobacz, czy coś się dzieje.

Czasem tak bywa, że wydajność prądowa łądowarki jest niewystarczająca, albo urządzenie rozładuje się do takiego stopnia, że nawet nawet "nie ma siły" wstać. Zostaw na początek na ładowarce (sprawdzonej) na kilka godzin i obserwuj temat. Może to tylko jednorazowy wybryk?

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

• 2 weeks later...
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .