Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • RejestracjaZdjęcie

Porównał możliwości fotograficzne Xperii 5 II z najnowszym iPhonem. Czy wynik zaskakuje?


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE Portal XperiaSite.pl

Portal XperiaSite.pl

    Ostatni poziom wtajemniczenia

  • Reputacja: 23
  • 2091 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 06 styczeń 2021 - 13:28

W serwisie Youtube pojawił się materiał przedstawiający porównanie możliwości fotograficznych dwóch różnych smartfonów: Xperii 5 II oraz iPhone’a 12 Pro. Warto zapoznać się z materiałem, który wyjaśnia różnice miedzy rezultatami z obu produktów.

Wideo jest autorstwa WhatGear, a przynajmniej znajduje się na kanale o tej nazwie. Twórca jest anglojęzyczny, to też zdaję sobie sprawę, że nie każdy może go zrozumieć (można włączyć tłumaczenie). Wyniki testu są jednak pokazane też na filmie, więc myślę, że dacie radę.

Autor nie kryje, że Xperia 5 II jest jego jednym z ulubionych smartfonów roku 2020 i na samym początku zwraca uwagę na niedoskonałość działania podstawowego oprogramowania aparatu Sony. Twierdzi jednak, że Xperia broni się w aplikacji Photography Pro. Warunki, jakie zostały wykorzystane do wykonania testu nie zawsze były sprzyjające – Youtuber wybrał ujęcia z różnym stopniem oświetlenia.

Xperia 5 II z wykorzystaniem Photo Pro uzyskała zdjęcia o bardziej żywych kolorach i nasyceniu, choć nie zawsze było to możliwe. Niektóre pary zdjęć wyraźnie pokazywały, że górą był iPhone. Autor starał się jednak pokazać, że nawet jeśli wbudowane algorytmy Sony nie spełniają wymagań, dzięki możliwości zapisu w RAW fotografia może być obrobiona w Lightroomie tak, by ujęcie wyglądało nawet lepiej od tego uzyskanego produktem Apple. Przy czym należy zaznaczyć, twórca nie jest profesjonalnym fotogramem, grafikiem.

Smartfon Sony uzyskał w materiale także lepsze rezultaty podczas fotografowania psa – wyraźnie widać lepszą ostrość oczu, zapewne dzięki wykorzystaniu funkcji wykrywania tego elementu w produkcie Xperia.

obraz_2021-01-06_130146

https://youtu.be/t2i_9gmh8f8

Żeby nie było zbyt kolorowo, youtuber nie jest zachwycony wynikami uzyskanymi przez Xperię 5 II z wykorzystaniem aparatu przedniego. Wręcz gani producenta za to. Aparat Sony ma co prawda szerszy zakres widzenia, jednak przykładowe ujęcie wykonane przy oświetleniu latarni charakteryzuje się zwiększoną ilością zieleni na twarzy. Autor przypomina, że zdjęć tego typu nie wykona się aplikacją Photo Pro, nie ma możliwości użycia RAW, więc co najwyżej mógł poprawić w Lightroomie jpg. Efekt po obróbce jest znacznie lepszy. Do jego zweryfikowania oraz wszystkich porównań zapraszam pełnego materiału na Youtube :)

Swoją drogą, chcielibyście więcej porównań (np. Xperia 1 II vs Xperia 5 II) na naszym protalu? :)

Powyższy wpis

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

pochodzi z portalu XperiaSite.pl.


Powyższa treść jest automatycznie importowana i może odbiegać swoim układem od oryginału. Kliknij

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!
  • 0Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.