Jump to content

Xposed Framework zainstalowany, ale nie aktywowany (8.0.0)(Magisk)

Recommended Posts

Siemanko, ostatnio zainstalowałem jakiś lewy moduł do Xposed i fon nie odpalał. Poprzez recovery nie bardzo dało się coś zrobić (nie mogłem wejść w folder /data) więc uznałem że wolnego dnia postawię system na nowo robiąc przy tym full wipe.

Wgrałem najnowszy dostępny soft 41.3.A.2.139 (Oreo 8.0.0), stworzyłem sobie Rootkernel pod ten soft (według poradnika z forum z resztą ^^, przez ADB wgrałem boot.img i recovery, później bezpośrednio z recovery flashowałem Magiska, a po odpaleniu telefonu zainstalowałem Xposed + Framework. Do tego momentu wszystko elegancko i bez problemu. Po instalacji frameworka poprzez flashowanie jest bootloop. Nie ma znaczenia jaką wersję flashuję, zawsze to samo. Przy instalacji z poziomu Xposed tak samo. Próbowałem na 3 wersjach Xposed i na 4 softach o różnych numerach. Jedyne rozwiązanie które w tym punkcie nie ucegla telefonu to zainstalowanie Xposed Framework z poziomu Magisk, tutaj wszystko się instaluje, telefon odpala, ale po doinstalowaniu Xposed Installer i restarcie Xposed twierdzi, że Xposed Framework jest zainstalowany, ale nie jest aktywowany i poleca spojrzeć w logi. W logach widzę dwa ERROR'y o treści:

1. Could not access Xposed jar '/system/framework/XposedBridge.jar'

2. Unable to open /vendor/framework/oat/arm to prepare apps for Xposed: Permission denied

ad1. Postanowiłem pobrać ten plik ręcznie i wrzucić go w wyżej wspomniane miejsce. Okazało się, że tego pliku w ogóle tam nie ma, a po ręcznym wrzuceniu fon kilka razy się resetuje, a gdy już się włączy to znikają biblioteki framework.

ad2. Sprawdziłem czy Xposed ma uprawnienia do roota i dostępu do pamięci - ma

Root jest normalnie, wszystkie aplikacje wymagające roota działają, problem jest tylko z Xposed. Czyszczenie logów i restarty nic nie dają. Co ciekawe, wgrywałem też dokładnie ten sam soft, który miałem wcześniej F8131_41.3.A.2.58_R1E i problem też występował co dość ostro mnie zdziwiło. Z resztą na tym sofcie wszystko robiłem identycznie i nigdy nie było najmniejszych problemów.

Czy ktokolwiek orientuje się jak to naprawić? Nie wyobrażam sobie używania telefonu bez Xposed i jego modułów :/

Dzięki z góry za wszelką pomoc :)

SONY XPERIA X PERFORMANCE || ACER NITRO 5 i7 16GB GTX1060 2x SSD |JBL XTREME || AKG K181 DJ UE

Kurde, muszę być nie na czasie skoro nie wiedziałem że wyszła nowa wersja :/ To pewnie dlatego, że od dobrych 2-3 lat nie miałem żadnych problemów z Xposed i nie szukałem zmian. Ale dzięki za sugestię, zaraz sprawdzę Edxposed :)

SONY XPERIA X PERFORMANCE || ACER NITRO 5 i7 16GB GTX1060 2x SSD |JBL XTREME || AKG K181 DJ UE

Ja tylko zapytałem :) Możliwe, że Twój telefon może używać i tego i tego. Ale Xposed chyba już nie jest rozwijane w ogóle.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Możliwe, ale pobrałem Edxposed, wszystko ogarnąłem i śmiga od razu. Także wielkie dzięki za pomoc bo pewnie męczyłbym się z tym kilka dni xD

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Newsy

• Ostatnia aktywność

1. 29

Czy Xperia 1 III pojawi się jeszcze w tym miesiącu?

2. 29

3. 29

4. 29

5. 61

Xperia 1III/5III/10III - już oficjalnie ogłoszone

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .