Jump to content

Sony nie zapomniało. Xperia Pro pojawi się w sprzedaży


Recommended Posts

Sony to dość specyficzny producent. Wraz z premierą Xperii 1 II (luty 2020) zapowiedziało również inny smartfon, Xperię PRO. Teraz, gdy od tamtej zapowiedzi mija prawie rok, Japończycy najwyraźniej sobie o tym modelu przypomnieli.

Sony nigdy nie słynęło z szybkości przekazywania swoich produktów do sprzedaży, zawsze na nowe telefony musieliśmy czekać parę miesięcy. Trochę szkoda, bo tak długi okres często wystarcza, by zachwyty po prezentacji flagowców Japończyków ustawały, a konkurencja zaproponowała coś atrakcyjniejszego. W przypadku jednak Xperii Pro możemy mówić o ewenemencie (przynajmniej w odniesieniu do smartfonów).

Xperia Pro, jak sama nazwa wskazuje miała być przeznaczona dla PROfesjonalistów. Chodziło tu przede wszystkim o osoby nagrywające profesjonalne wideo, bowiem produkt charakteryzować miał się obecnością złącza wejściowego HDMI. To m.in. ta cecha miała przekonać potencjalnych kamerzystów, by wydali gotówkę na Sony – zyskaliby w ten sposób telefon i zewnętrzny monitor (tak często wykorzystywany w swojej pracy).

Hidden Content

Telefon zapowiadany był jako nieco lepszy flagowiec – w odróżnieniu od Xperii 1 II, miał posiadać 12 GB RAMu, 16 anten usprawniających działanie sieci 5G oraz nieco inaczej wyglądać. W chwili premiery 1 Mark 2 brzmiało to ciekawie, niektórzy z Was wyrażali nawet chęć zakupu PRO w komentarzach. Kolejne miesiące jednak mijały, a wieści o ulepszonym flagowcu się nie pojawiały. Do listopada 2020 roku.

Pod koniec ubiegłego roku, bez żadnych zapowiedzi, bez informacji o przedsprzedaży,

Hidden Content

. Już wtedy było jasne, że mimo upływu 9 miesięcy Sony ma zamiar wydać ten produkt. W dniu dzisiejszym mamy kolejne potwierdzenie tego faktu – tym razem w postaci dostępności jego oprogramowania na serwerach. 

Hidden Content

Tak jak się spodziewaliśmy, Xperia PRO nie będzie dostępna dla szerszego grona. Jej sprzedaż planowana jest w USA. Może to lepiej, ponieważ urządzenie wyraźnie jest skierowane na specyficzną grupę odbiorców, a w Europie sama Xperia delikatnie rzecz ujmując, nie należy do najpopularniejszych.

 

Powyższy wpis

Hidden Content

pochodzi z portalu XperiaSite.pl.Powyższa treść jest automatycznie importowana i może odbiegać swoim układem od oryginału. Kliknij

Hidden Content

by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .