Jump to content

Nadchodzi nowa odsłona XperiaSite.pl

Recommended Posts

AKTUALIZACJA 31.01.2021

Witam na nowej wersji XperiaSite.pl ;) 

Trochę się tu pozmieniało i jeszcze pozmienia. Przede mną jeszcze co najmniej kilka tygodni pracy, ale mam nadzieję, że dzięki temu nasze forum będzie się miało lepiej. Z dniem dzisiejszym uruchamiam nową wersję, lecz jeszcze dostrzeżecie błędy i niedoskonałości. 

Co m.in. zostało zrobione:

• nowa wersja silnika forum
  • nowa szata graficzna z możliwością dobrania sobie tła banera
  • nowe oryginalne logo forum 
  • zmiany w organizacji działów i kategorii
  • dodanie nowych funkcjonalności

To oczywiście nie wszystko, Prócz zmian wizualnych na pewno może budzić Wasze zainteresowanie ostatni z punktów. Do tej pory mieliśmy podział forów według Xperii. To rozwiązanie było dobre do pewnego czasu, kiedy to Xperie były bardziej popularne.  Tworzenie nowych poddziałów, które bardzo powoli się zapełniały, trochę mijało się już z celem - w konsekwencji mieliśmy po kilka tematów w przypadku mniej popularnych modeli. W związku z tym, chciałbym zaproponować nową strukturę, choć nie upieram się na nią - to Wy zdecydujcie!

Na stronie głównej pojawiły się m.in. działy:

1. Poradniki podstawowe

Będzie do dział, który posprzątam(y) i znajdą się w nim tylko poradniki ogólne.

2. Rozmowy ogólne

Często bywało tak, że przychodziliście na forum i chcieliście podyskutować na tematy związane wokół Xperii i Sony, ale nie dotyczyło to konkretnego modelu. Przykłady: rozmowy o Androidzie, czy warto zrobić root. Ten dział jest właśnie po to. 

3. Dyskusje o naszych Xperiach

Nowy dział, który niejako zastąpił podziały na modele. Po wejście w niego mamy zbiór wszystkich wątków, które dotyczą konkretnego modelu. Zauwazcie, że każdy temat ma swój prefiks z nazwą telefonu, a za pomocą filtru w widoku działy możecie wybrać, co chcecie widzieć.

4. Pomoc techniczna.

Podobnie jak dział wcześniejszy ten ma podobną funkcje, tyle że służy do zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. Również jest prefiksowany.

Chciałbym abyście się zapoznali z tym, co zrobiłem i dali znać, co uważacie. Jutro lub pojutrze stworzę listę rzeczy do poprawy/zrobienia 

Cześć :) 

Choć czasy są jakie są i Xperie nie należą do najpopularniejszych smartfonów, to nasze forum cały czas funkcjonuje. Niedługo stuknie mu już 10 lat! 

Postanowiłem, że będę dalej działał nad jego rozwojem.

Dlatego już niebawem przedstawię Wam jego nową i bardziej nowoczesną formę. Mam nadzieję, że Wam się spodoba :) 

Mam też kilka innych pomysłów, które mam nadzieję Wam się spodobają. 

Prace nad nową odsłoną już ruszyły, nie widzicie ich, ponieważ chcę w pierwszej kolejności doprowadzić wszystko do końca na środowisku testowym. Niedostępność serwisu w ten sposób ograniczę do minimum. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, myślę, że zmiana będzie zauważalna w lutym. 

Przy okazji tego przedsięwzięcia, jeśli chcielibyście coś zasugerować, dajcie znać proszę w tym temacie. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Będzie działać na obecnym, tyle że nowszym i dostosowanym pod nasze potrzeby. Obecnie stopują mnie w dużej mierze prace graficzne, trzeba trochę odświeżyć to nasze forum również pod tym kątem :) 

Co do nowego silnika, to będzie ono miało kilka cech i funkcji znanych z Facebooka, powiadomienia, oś czasu. Wraz ze zmianami technicznymi będą musiały również iść zmiany w prowadzeniu forum. To też musiałem sobie w głowie ułożyć, będzie trzeba trochę posprzątać, ogólnie jest co robić :) Byle tylko wypaliło na tyle, że zaczną nas odwiedzać Xperianie :) 

Groygle, nie każdy wie że jesteś testerem

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Dodano: 28 styczeń 2021 - 20:48

Hej. Prace podstawowe na ukończeniu. Jeśli nic się nie wydarzy, nowa odsłona na produkcji w następnym tygodniu :)

Jutro nastąpi migracja forum do nowej wersji. W tym czasie forum będzie nieczynne. Wracamy w nowej odsłonie :) 

Hej. 

Witam wszystkich w nowej odsłonie. Zmian trochę jest, ale niestety jeszcze nie wszystko zrobiłem, głównie przez wzgląd, że muszę to ogarniać sam ;) 

Dziś już padam, ale jutro napiszę parę słów więcej :)  

Aktualizacja w pierwszym poście.

Możliwości zmiany motywu i dostosowania wyglądu to jedna z nielicznych rzeczy, którą wdrożyłem. Niestety dużo pracy mam w związku z organizacją działów i porządkowaniem postów. Przez te kilka lat trochę się nabałaganiło. 

Reorganizacja działów na nowo myślę, że na plus. Będzie łatwiej odszukać informacje, po które się przybyło na forum.
Rozmowy ogólne na pewno się przydadzą. Często bywało tak, że z jednego wątku przechodziło się w inny w tym samym temacie. 
Teraz będzie można toczyć debatę w stylu ogólnym bez robienia offtopu. 
Ogólnie wrzuciłbym Newsy i Zapowiedzi trochę wyżej bo w końcu to "coś nowego" co powinno fanów Xperii zaciekawić głównie.

Hej. Aktualizacja:

• dodano reklamy - tylko po to, aby forum na siebie zarobiło. Jeśli komuś przeszkadzają, może wyłączyć adblockiem. Jeśli przesadziłem, dajcie znać. 
  • dodano do sidebara ostatnią aktywność, tam powędruje też za jakiś czas 5-10 ostatnich tematów z portalu (będzie się zaciągać)
  • Na razie usunąłem stare emotikony, bo jak było widać miały tła i na ciemnym motywie się średnio wyświetlały. 
  • Zmieniłem powiadomienie czatu

Do dyskusji:

Wpadł mi taki pomysł do głowy jeszcze, by połączyć działy Rozmowy ogólne i Dyskusje o Xperiach. Celem jest maksymalne uproszczenie. Wtedy mamy jeden duży dział, gdzie ląduje większość tematów, użytkownik decyduję, czy taguje temat swoim urządzeniem (jeśli nie, zrobię to ja) czy zostawia zaznaczoną domyślnie opcję "nie dotyczy". W ten sposób w tym dziale mógłby być jakiś porządek (prefiksy by określały model) oraz zarazem mogłyby się pojawiać tematy dyskusyjne, niedotyczące konkretnego modelu (takie tematy nie mają prefiksa). Chcę jak najbardziej ułatwić ludziom możliwość pisania, nie ograniczać.