Jump to content

Prośba o potwierdzenie: możliwości wyłączenia jednej z kart sim, możliwości odbioru danych mobilnych oraz mms na obu kartach

Recommended Posts

Hejka czy ktoś z Was posiada XA2 na stock-owym sofcie ?

Jeśli tak proszę o podanie:

1

dokładnej wersji android ?

2

kiedy była wykonywana ostatnia aktualizacja ?

3

czy można wyłączyć suwakiem jedną z kart sim ?

4

czy dane mobilne działają na obu slotach / kartach sim ?

5

czy mms-y można odbierać na obu slotach / kartach sim ?

Niestety nie mam 100 % pewności i pamięć zawodzi jak było w oryginale. Dość szybko przeszedłem na LineageOS 17.1, ale niestety na nim powyższe 4 funkcje od wielu miesięcy nie działają. Deweloperzy oczywiście standardowo milczą. Pisałem już o tym:

https://www.xperiasite.pl/topic/38398-brak-danych-mobilnych-i-internetu-w-lineageos-171/

dzięki z góry !

p.s.

przy okazji zapytam dlaczego nie można wyświetlić swoich postów sprzed odgórnie narzuconej daty 25 paź 2020 ??? Nawet poprzez zakładkę "nowa zawartość" wyniki ograniczone są do max 6 mies w tył.

Edited by wacekma

Hej. Nie mam tego modelu, ale znam odpowiedzi na te pytania, więc piszę.

1. Android 9.0.0 jest najnowszym.

2. To oczywiście zależy od regionu i pochodzenia telefonu. Ostatnią kompilacją oprogramowania było 50.2.A.3.77, po raz pierwszy wydana około 5 miesięcy temu, ale np. sztuki z salonów polskiego Plusa otrzymały tę wersję dopiero 3 miesiące temu.

3. Można. To jest kwestia Androida, nie telefonu.

4. Powinny, ale nie muszą w tej samej technologii radiowej.

5. Na to pytanie szczerze mówiąc nie mam pewnej odpowiedzi. Na pewno wybiera się jedną kartę do transmisji danych w ustawieniach podwójnej karty. W mojej starej XZ Premium Dual, która działa na tej samej wersji systemu Android jest tak, że mogę aktywować transmisję danych na obu kartach sim, ale tylko z jednej pobiera mi dane w momencie przeglądania stron www i innych typowych akcji. Ta zgoda na "aktywność" transmisji na drugiej karcie (tej nie do typowego korzystania) jest właśnie po to, że jeśli przyjdzie mms, to zostanie on pobrany w ramach transmisji danych. Więc programowano na pewno się da odbierać. Nie pamiętam jednak jak to miało miejsce w XA2 DS, jedynie podejrzewam, że jest tak samo.

LineageOS na ten model jest jeszcze niestabilny, zauważ, że sami twórcy oznaczyli ten build jako testing.Niestety nie wiem czy Twoje problemy wynikają z niego. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

dzięki !

2 wersja 50.2.A.3.77 dotyczy zdaje się XA2 ultra ?

3 oczywiście :)

4 nie istotna technologia aby działały, nie muszą też działać równocześnie

5 zgoda na "Wysyłaj i odbieraj MMS-y gdy mobiln transm danych jest wyłączona" jest zaptaszkowana i pokazuje się tylko przy karcie, która nie jest domyślna dla pobierania danych. Opcja ma sens , jednak w rzeczywistości nie działa.

Build oczywiście jest ze statusem nightly, ale to podstawowa funkcjonalność i dziwne, że tego ktoś nie wyłapał jeszcze.

50.2.A.3.77 jest również dla wariantu XA2 Dual SIM.

Najlepiej jakbyś zrobił sobie full backup w twrp i wgrał coś innego na próbę

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .