Jump to content

Nowa wersja forum i co dalej z XperiaSite.pl?

Jak oceniasz nową wersję forum XperiaSite.pl?  

29 members have voted

1. 1. Jak oceniasz nową wersję forum XperiaSite.pl?

• Rewelacja
      13
    • Dobrze
      6
    • Może być
      5
    • Słabo
      4
    • Nie ma to dla mnie znaczenia
      1

Recommended Posts

Czołem Xperianie! :) 

Przedstawiam Wam nową wersję naszego forum. Trochę się tu pozmieniało, tak jak zmieniła się marka Xperia przez lata. My w odróżnieniu jednak od Sony nie pobieramy opłat za korzystanie z naszych usług 🤪

Nowe forum to zmiany i mam nadzieję, że w dobrym kierunku. W tym temacie będę Wam pisał, co poprawiono, udoskonalono. Jednocześnie chciałbym zaprosić Was do dyskusji związanej z samymi produktami Sony i nie tylko - bez Was forum nie istnieje. Nie dajmy przejąć naszego miejsca Facebookowi i innym podmiotom, gdzie nie mamy kontroli nad tym, co później się z naszymi wpisami dzieje. 

Dajcie znać w ankiecie co sądzicie na temat obecnej wersji, a w komentarzach, co powinno się jeszcze znaleźć, ewentualnie co należy poprawić. 

logo z napisem_black.png

LISTA ZMIAN:

• Częściowy rebranding. Zmiana wyglądu forum, odeszliśmy od "bajkowych" motywów. Wszystko po to, by zachęcić również starsze osoby do odwiedzania serwisu. Mamy swoje niezależne logo, którym się identyfikujemy. Jego ekspansję na inne nasze serwisy oraz social media będę przeprowadzał stopniowo. Po zakończeniu etapu z forum, zmiany również pojawią się na

Hidden Content

• Zastosowanie motywu z możliwością jego dostosowania przez użytkownika. Do wyboru jasny lub ciemny motyw. Tło loga oraz belek możliwe do dostosowania na podstawie Waszego wyboru. Tła są przykładowe, w przyszłości możemy dodać nowe, 
  • Pełna responsywność forum na urządzeniach - skalowanie, możliwość komfortowego odpowiadania, przeglądania. Widok mobilny oczywiście z dwoma stylami i też możliwy do dostosowania.
  • Nowy silnik forum, eliminacja przestarzałych technologii (np. Flash), większa płynność działania.
  • Nowe funkcje, w tym reakcje na posty, powiadomienia, logowanie profilami społecznościowymi, tagi, prefiksy.
  • Świeży edytor CKEditor, na razie w podstawowej formie, z możliwością rozwoju.
  • Zmiany w strukturze forum. Jak widzieliście zniknął podział na Xperie z głównej - głównie ze względu na spadek popularności urządzeń w ostatnich latach. Zamiast tego 4 duże działy, by każdy w łatwy sposób wiedział, gdzie może zawrzeć swój temat:
    • Poradniki podstawowe - dział z ogólnymi poradnikami z podziałem na poziom łatwy/średni. Dyskusje wokół poradników toczą się wewnątrz nich.
    • Rozmowy ogólne - dla dyskusji nie związanych z konkretnym urządzeń Xperia. Przykłady: rozmowy o Androidzie, o przyszłości Sony, o tym czy warto zrobić root itp.
    • Dyskusje o naszych Xperiach - to dział, gdzie dyskutujemy o konkretnym modelu, niekoniecznie swoim. Każdy nowy temat będzie miał tam swój prefiks (nazwę modelu). Po prefiksach można filtrować, jeśli chce zawęzić wyszukiwania.
    • Pomoc techniczna - dział typowo dla problemów. Również wymaga podania modelu Xperia.
    • Pozostałe działy mogły ulec połączeniu, z niektórych pojawiły się nowe. Stworzyłem np. osobną kategorię dla zaawansowanych, czyli wszystkich, którzy lubią modyfikować produkty Xperia.
  • Zmiana Regulaminu forum, jest mniej zakazów, możecie go sprawdzić tutaj.

O reszcie będę pisał na bieżąco. Gorąca prośba, aby zgłaszać tematy, które są już nieaktualne (szczególnie poradniki), będę je stopniowo sprawdzał. To dopiero początek nowego forum i jeszcze minie trochę czasu zanim wszystko będzie jak trzeba, zdaje sobie sprawę z niektórych niedociągnięć, będę je starał się wyeliminować. 

Liczę na Wasze wsparcie i wyrozumiałość. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Będzie, ale tu będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać :) chyba pójdę w tym samym kierunku z logiem co forum, chyba że macie inne zdanie? :)
Na portalu zmian będzie mniej, skórka będzie podobna.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Która wersja loga na social media lepsza? Na forum nie mam z tym problemu :)

4919c090c3a1be9927b94abe30c6ea9b.jpg

Dzięki robwas za opinię! Fajnie byloby tylko teraz zebrac trochę bardziej aktywną społeczność
Może macie własne pomysły?

Mi się zdaje, że na social media to powinno być coś, co bardziej przyciąga wzrok. Nie to, że te loga są złe, czy coś, bo oba są bardzo fajne. Po prostu, trzeba by jakoś się w tym gąszczu wyróżnić. Tak mi się wydaje.

Huawei P30 | Tapatalk

No ok, wnioskuje z Twojej wypowiedzi, ze nie bardzo się nadają do social media. A jakiś pomysł co byłoby lepsze?

No ok, wnioskuje z Twojej wypowiedzi, ze nie bardzo się nadają do social media. A jakiś pomysł co byłoby lepsze?

Może podobne logo, tylko np. trochę bardziej kolorowe? Tylko nie takie pstrokate, jak tamto, co w propozycjach było. Tam napis "Xpetiasite" ginął w tych kolorach.

Huawei P30 | Tapatalk

Tylko czy to nie będzie zbyt duża różnorodność w stosunku do tego co mamy na forum?

Czy w sieciach komórkowych nie można zrobić tak samo jak w dziale "Dyskusje o naszych Xperiach" chodzi mi o to wyszukiwanie po konkretnym modelu, a tutaj po konkretnej sieci, bo tak trudno coś znaleźć trzeba kopać 5 stron.

Chodzi o filtrowanie według prefiksów dokładniej.

Tylko czy to nie będzie zbyt duża różnorodność w stosunku do tego co mamy na forum?

Można zrobi" takie samo logo, tylko w żywszych kolorach.

Huawei P30 | Tapatalk

Sorry, jakie to są żywsze kolory? Konkretnie :) ja mogę zlecić to do zrobienia do grafika, ale Project managera nie będę szukał :P

W dniu 9.02.2021 o 19:46, piotrzet napisał:

Czy w sieciach komórkowych nie można zrobić tak samo jak w dziale "Dyskusje o naszych Xperiach" chodzi mi o to wyszukiwanie po konkretnym modelu, a tutaj po konkretnej sieci, bo tak trudno coś znaleźć trzeba kopać 5 stron.

Chodzi o filtrowanie według prefiksów dokładniej.

Dziękuję Ci za uwagę. Potrzebne mi takie. Pomysł dobry to i zrealizowałem. Sprawdź. 

Należy pamiętać, ze Tapatalk nie wspiera dodawania prefiksów. Więc tam to nie zadziała (dlatego mamy piękną responsywną wersję mobilną). Ale biorę to pod uwagę. Jak będzie duży ruch z Tapatalka, to zawsze można stworzyć działy na nowo - pofiltrowane już będziemy mieć 🙂

6 godzin temu, Xperiagosc napisał:

Można zamiast białegonapisu, daćnp. żółtyna czarnym tle.

Huawei P30 | Tapatalk

A nad tym pomyślę. Niestety grafik zajęty 😞 

Postanowiłem zalogowanych nie wyświetlać reklam. Ot takie podziękowanie, że ktoś założył konto.

Panowie, czy macie jeszcze jakieś pomysły, co można byłoby zrobić na forum, by było bardziej przystępne? Chodzi mi o strukturę i funkcjonalność. 

Z moich spostrzeżeń: 

Niektóre z działów np. Tutoriale zaawansowane są bo są, zainteresowanie modyfikacjami spadło w ostatnich latach mocno, dodatkowo u nas nie pojawiają się już nowe poradniki w tym dziale (albo baaaardzo rzadko). To samo z grami w sumie. Może by to po prostu uprościć do maksimum i to zarchiwizować. Myślicie, że jest sens to trzymać?

@Pavel74 Dobry pomysł, do zrobienia, muszę się tylko zastanowić gdzie to umieścić. 

Z innych zmian: 

- dodałem 3 nowe reakcje na post. One nie zwiększają licznika reputacji (tylko Lubię to oraz Super zwiększają), ale pozwalają wyrazić emocje (o ile ktoś lubi) 🙂

image.png

Dodałem Wam nowe emoty. Są na końcu listy 🙂 

:aggressive:

Dodałem taką funkcjonalność, że pierwszy załącznik graficzny z tematu staje się obrazkiem przy udostępnianiu na FB. Ładniej wygląda.

W dniu 15.02.2021 o 20:56, Pavel74 napisał:

Przeglądałem jeden z tematów korzystając z laptopa. Stwierdziłem, że brakuje tutaj buttona odsyłającego do góry/do początku strony. Ot, bardzo praktyczne udogodnienie przy lekturze tasiemców.

Dodałem na razie testowo taki przycisk. Jeszcze nie wiem czy zostanie. Funkcjonalnie jest ok, ale nie za bardzo mi pasuje do forum 🙂 

Temat co do słuszności jego obecności u nas prowadzę tutaj:

Hej. Mija miesiąc od kiedy działamy na nowej wersji forum. Podsumujmy zatem ten okres. 

W lutym na forum pojawiło się wiele zmian. Część działów, tematów została przeniesiona. Głównie piszecie w działach Dyskusja i Pomoc techniczna, co potwierdza mniejsze zainteresowanie modyfikacjami. 

Spodobały Wam się reakcje - użyliście ich 79 razy. Zarejestrowało się na forum 138 kont, napisano ponad 250 postów, choć fakt, najwięcej było moich 🙂

Chciałbym jednak wyróżnić forumowicza na drugim miejscu pod względem dodanej treści. Jest nim @piotrzet. Posty Piotra (domniemam po nicku, że tak ma na imię) to 17% wszystkich lutowych. Zarejestrował się w 2017 roku i pomimo trudnych czasów dla Xperii jest wciąż z nami. 

Nie ogłaszalem tego wcześniej, ale przewidziałem dla takich użytkowników drobne upominki. Nie chciałem też nakręcać nikogo na rywalizację. W tym przypadku jest to kupon Google Play o wartości 50 zł. Piotra zapraszam na priv celem odebrania upominku, a innych zachęcam do aktywnego udziału w życiu forum. 

Fajnie też widzieć nowych aktywnie odwiedzających , którzy znaleźli się w top i dołożyli swoją cegiełkę- @Bachor , @Xperiagosc

557FB7E5-526B-479D-9529-ED045AE0B1AD.jpeg

@Pavel74 dzięki za słowa wsparcia. Myślę, że na nie wiadomo jaki ruch nie mamy co liczyć, bo jednak Xperie są niszowe 🙂 Niemniej jednak cieszy mnie każdy użytkownik, który wraca. Tak naprawdę myślę cały czas co można by jeszcze dodawać na naszym forum za treści, aby zainteresować potencjalnych fanów marki. 

Kod otrzymałem już. Wykorzystany 😉

Dziękuję bardzo za docenienie. 

Jeśli ktoś ma jakieś problemy z sieciami komórkowymi lub problem z wyborem oferty. Również zapraszam na pw lub do odpowiedniego wątku. W końcu nie tylko przy Xperiach mogę pomóc 😉