Jump to content

Sony Xperia 5 II dołącza do listy przetestowanych urządzeń przez DxOMark

Recommended Posts

Serwis DxOMark udostępnił wynik testu Xperii 5 Mark 2. Jest to już drugi ze smartfonów Sony z 2020 roku, który pojawił się w ich rankingu. Wynik? Podobny do

Hidden Content

.

Serwis DxOMark od lat zajmuje się ocenianiem możliwości aparatów, choć jego publikacje są coraz bardziej kontrowersyjne. Czytając Wasze komentarze zauważyłem, że większość z Was już nie traktuje go jako wiarygodnego źródła informacji. Z drugiej strony DxOMark przez wielu nadal uznawany jest za zespół osób znających się na rzeczy, więc daję znać, że smartfon pojawia się w rankingu.

Rezultat Xperii 5 II to 111 punktów. Podobnie jak w przypadku ostatnio testowanej Xperii 1 II wynik ten uzyskano z użyciem standardowej aplikacji Aparat. Możliwości Photography i Cinema Pro nie zostały uwzględnione.

Testerzy zwrócili uwagę na porównywalne wyniki z Xperią 1 II oraz znaczną poprawę w stosunku do poprzedniego modelu Sony – Xperii 5. Docenili szczegółowość, kolorystykę oraz możliwości zoom. W ich ocenie Xperia 5 II wypada nieco słabiej w teście wideo i przyznali jej za to 3 punkty mniej niż Xperii 1 II.

Choć w recenzji znalazło się wiele plusów, to Xperia 5 Mark 2 jest kolejnym urządzeniem, którym DxOMark nie było zachwycone. Podkreślano, że telefon nie osiąga możliwości innych flagowych propozycji. Wynik 111 punktów plasuje smartfon Japończyków obok takich produktów jak Huawei Mate 20 Pro, Google Pixel 4a czy Xiaomi Mi 9.

Testerzy nie wydali jeszcze tylko werdyktu dla Xperii 10 II i budżetowej Xperii L4.

Dajcie znać czy zgadzacie się z opinią DxOMark w komentarzach.

Cały test w oryginale można sprawdzić

Hidden Content

.

Powyższy wpis

Hidden Content

pochodzi z portalu XperiaSite.pl.

Hidden Content

tutaj by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!

U mnie też w testach 5 II wypadała lepiej, jeśli chodzi o aparat. Zrobię chyba test porównawczy raz jeszcze, ale tylko skupiając się na możliwościach foto. Może to kwestia oprogramowania po prostu. Co sądzisz @piotrzet ?

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Zawsze kolejny model pomimo stosowania tych samych matryc miał lepsze zdjęcia czy filmy, i tu jest dokładnie to samo. Wszystko zależy od softu. Dziwne, że Sony tylko do poprzedników również go nie wrzuca. 

Tyle, że spodziewano się w tym przypadku innej sytuacji - te same matryce, układ, w dodatku brakuje ToF w 5 Mark 2. Już na starcie to miało dawać słabsze rezultaty. A tu zonk. 

Siemanko @Lord Biniu ! Dzięki za dołączenie na forum. Staram się stworzyć społeczność z którą będzie można pogadać merytorycznie na tematy związane z Xperiami, bez dogryzek ze strony "znawców" z Facebooka ? Twoja obecność na pewno pomoże. 

5 minut temu, Lord Biniu napisał:

Test robiony na podstawowej apce aparatu (Samsung i Huawei mają po jednej) to jest kpina. Po za tym Huawei jest przecież na optyce Sony cały ? 

Nie tylko Huawei ? Ale to tak było od dawna, różnice zawsze tkwiły w oprogramowaniu aparatu. Teraz Sony moim zdaniem się wybiło nieco, ale jest wymagające względem użytkownika. Foty w trybie manualnym i Photography Pro wychodzą piękne, ale jednak człowiek z natury leniwym jest i chcę mieć najlepsze rezultaty z rączki w auto. A automatyka w Sony jest często słabsza. Ja osobiście jestem za Sony i wolę sobie w manualnym trybie pogrzebać, poszukać, pouczyć się, co na co wpływa.

@juggler

To ty wolisz. Tak jak pisałem gdzieś indziej. Jak Sony nie miał rawów to było beznadziejne. Jak teraz ma i to więcej niż Samsung to na co komu rawy. I dokładnie to samo było z trybem manualnym jak Sony nie miał to było coś strasznego. Teraz jak ma lepszy niż Samsung więcej funkcji i oddzielne dla filmów i zdjęć to ci co pisali jak nie miał, że beznadzieja, bo Samsung ma tak teraz piszą na co komu przecież i tak większość robi zdjęcia w auto ?